Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kérdések?!

Egyéni vállalkozók

Kérdések?!

HozzászólásSzerző: Dorka801 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kicsit belekavarodtam az ez évi változásokba, sok kérdés merült fel bennem.

Az útiktg. elszámolással kapcsolatban azoknak is kell fizetniük az új adót (7000, 12000 Ft) akik nem vezetnek útnyilvántartást, csak az 500 km-t számolják el havonta?

A másik kérdésem a havi 250000 Ft-os készpénzforgalomhoz kapcsolódik. Mi van akkor , ha egy vállalkozó pl. a METROban vásárol árut (kartonszám) nem fizethet készpénzben?

Egyenlőre ezeknél akadtam el. 

Szép napot! Dóri 

Dorka801
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Kérdések?!

HozzászólásSzerző: june1 » szer. jan. 21, 2009 10:24 am

Szia Dóri!

 

A 7000 illetve 15000 forintos cégautó szja-t meg kell fizetni a személyautó után minden esetben, amikor költséget számolsz el rá... ide tartozik az 500km is, mindegy, hogy mennyi költséget számolsz el, az a lényeg, hogy megteszed.

A készpénzforgalom korlátozása miatt nem fizethetsz készpénzben 250e fölött a Metroban sem, bankkártyával lehet ezt megoldani... nyilván a bankszámlanyitásra nem kötelezetteket ez nem érinti, pl. aki alanyi mentes.

june1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Kérdések?!

HozzászólásSzerző: Borabt » szer. jan. 21, 2009 10:31 am

Szia Dóri!

A 250e Ft-os határ a bankszámlavezetésre kötelezettek között van. Ha vásárolsz vagy eladsz olyan ügyféltől/ügyfélnek, aki erre kötelezett, akkor a számla teljesítése csak bankon keresztül történhet.

 

Borabt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kérdések?!

HozzászólásSzerző: fied » szer. jan. 21, 2009 11:45 am

Sziaztok! Jó a bankkártyával való fizetés mert az egyk fél számlája terhelődik, a másiké jóváiródik. Elfogadják azt. Egyénbként a nagyobb gondot én a bankszámla nyitásra kötelezett titulusban látom. Mert pl. egy áfás evnek az adószámát enm feltétlen tudod, és ha jóska pista nevére kér számlát akkor ez nem derül ki. Tehát marad a nyilatkozat amit ilyenkor elétolunk. Én már alkottam egyet, jobb mint ha semmi nem lenne. Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kérdések?!

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. jan. 21, 2009 12:02 pm

Sziasztok!

Mivel a mulasztási bírság a 250ezer feletti készpénzes vásárlásnál a kifizetést teljesítőt sújtja, emiatt jóskapista nevére kiállított számlánál - elvileg - az eladót nem éri "károsodás" :) Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kérdések?!

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. jan. 21, 2009 12:49 pm

Én azt javasoltam az egyéni vállalkozómnak, hogy az 500 km helyett (kb 16-17 e Ft/hó) emelje meg 10.000 Ft-tal a jövedelemkivétjét és adózza le. Jobb lesz a nyugdíja, nem kell fizetni a 7000 adót a kocsi után, és költsége is lesz a bér+Tb és adó növekmény költségként elszámolható része. Valamivel kevesebb a költsé, de lehet, hogy jobb, mint az adó amit a semmire fizet.

Én is a kártyás fizetést ajánlanám.

Az Evának kötelező a számlatartás, így sajna neki is kell nevére szóló számla...........

Üdv: Judit.

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 94 vendég

cron