Adófórum

Adózási és számviteli információk

ÉCS?????????????????

Egyéni vállalkozók

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. jan. 07, 2009 6:22 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. jan. 07, 2009 6:25 pm

Én a tárgyi eszközöket az szja 5.sz.mell. 3.3 szerinti beruházási költségébe teszem.

Nyilvántartom hasonlóan a kettős könyvitelhez. Évvégén elkészítem a leltárt Brutto, nettó értéken, és kiszámolom az écs-t. Költségként csak az szja bevallásban számolom el, ill.negyedévente figyelembe veszem a vállalkozói és különadó előlegnél időarányosan.

Pénztárkönyvben költségként el nem számolható beruházás lesz. Költséggé évvén válik a kiszámítás után. A 100 e. alatti általában (eredménytől függően) écs lesz.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. jan. 07, 2009 6:35 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 07, 2009 6:43 pm

Szia Olga! Valószinü nem érthetően fogalmaztam. Nyilván nem hagyjuk ki a leltárból az előző évi kis értékü tárgyi eszközöket sem, csak én a beszerzéseket év közben egy leltárivre vezetem fel,/ tehetném akár egy kockás papírra is/, igy nem kell a sok karton. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. jan. 07, 2009 6:56 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 07, 2009 7:19 pm

Sziasztok!

Ha megnézitek a 0753-as kitöltési útmutatóját is - sajnos az Acrobat Reader-ből nem tudok másolni -, akkor ott is világosan le van írva, hogy a 100 e alatti tárgyi eszközöket nem az értékcsökkenés soron kell feltüntetni, hanem a minden egyéb költség soron.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 07, 2009 7:33 pm

Kata  Ha egyszerre írjuk le a 100%-ot akkor egyéb költség soron hozzuk, de ha a 100eFt alattit amortizáljuk, akkor az az écs soron szerepel. Én így tudom.  Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 07, 2009 7:40 pm

Rendben, csak Juditnak ez a mondata zavart meg: "A 100 e. alatti általában (eredménytől függően) écs lesz."

De ha nem írod le egyösszegben, akkor valóban écs. Bocsi, csak tényleg az a mondat nem volt egyértelmű nekem, lehet, hogy már én vagyok a hü... :-)

Üdv. Kata 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. jan. 07, 2009 8:43 pm

http://www.kalkulator.hu/?fejezet=5&alfejezet=0&tartalom=0&cid=28485&wa=ekal0702h

Egyéni vállalkozók 2006. évi adatainak zárása

2007.01.29, Kovácsné Álmosdy Judit, Forrás: Saját forrás

 

 

A beruházási és felújítási egyedi költségnyilvántartásokat össze kell vetni a tárgyi eszközök és a nem anyagi javak egyedi nyilvántartásaival annak érdekében, hogy az átvezetések megtörténtek-e, hol tartanak az üzembe helyezések, és melyek a 100.000 forintnál alacsonyabb értékű - régebbi vásárlás esetén 50.000 illetve 30.000 forintnál alacsonyabb értékű, - már használt tárgyi eszközök, melyeket az év végi leltárban is szerepeltetni kell a személyi jövedelemadóról szóló törvény 5. számú melléklete szerint.

 

A tárgyi eszközök, és a nem anyagi javak egyedi nyilvántartásaira rá kell vezetnünk azok értékcsökkenési leírását az szja törvény 11. számú mellékletének II. fejezete szerint. Az értékcsökkenési leírást nem kell beírni a pénztárkönyvbe, mert nem jelent pénzmozgást, csak egy adóalap-módosító tényező.

 

 

A papír alapon vezetett pénztárkönyv nem biztosítja a bankszámlapénz és a készpénz elkülönített vezetését, ezért ezt külön nyilvántartásban kell megtenni. Amikor összeadjuk a pénztárkönyvben szereplő összes bevételt és az összes kiadást levonjuk belőle, akkor megkapjuk az év végén meglévő pénzeszközállományt, amelynek egyik része az utolsó bankértesítő záróegyenlege, a másik része pedig a készpénz zárókészlet (vagyis a pénztár).

 

A pénztár záróegyenlege nem lehet negatív!

 

Én a tárgyi eszközöket beruházásba könyvelném.............

 

Üdv: Judit

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

ÉCS?????????????????

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. jan. 08, 2009 10:27 am

Szia Judit! egyetértve veled megnyugodtam,hogy 3.válaszolóként csak én csinálom az általad leírtak szerint az écs-t.Én függetlenül az értéktől mindent csak évvégén számolok el,a bevétel függvényében ahogy írtam is akár 100 %-ban értéktől függően.Azon kívül így  van az elszámolásnak  egy rendszere.
Örültem a 11.és a 18-as válaszodnak.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég