Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tőkebetét lakossági bankszámláról

Egyéni vállalkozók

Tőkebetét lakossági bankszámláról

HozzászólásSzerző: auth.gabor » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Mellékállásban vagyok egyéni vállalkozó, s a tavalyi év vége a vállalkozás szempontjából eredménytelen volt, vagyis nem volt bevételem, ezért a vállalkozói számlán a kiadások miatt elfogyott a vállalkozás pénze. Mivel a kiadások továbbra rendszeresen jönnek, eljött az idő, hogy tőkebetétet tegyek a vállalkozásba. A kérdésem annyi, hogy ezt megtehetem-e a lakossági számlámról egy egyszerű átutalással, vagy ki kell vennem pénzt és pénztárban befizetni?

Auth Gábor

auth.gabor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tőkebetét lakossági bankszámláról

HozzászólásSzerző: Panni49 » kedd jan. 06, 2009 7:53 pm

Szia! A kérdésedből következtetem,hogy ÁFA szempontjából  alanyi mentes vállalkozó vagy .Végül is utalhatod,de én nem keverném a lakossági számlámat a vállalkozásba.Én kivenném,és Kp.befizetném.Mivel nem vagy jogszabályilag (feltételezem) számlanyitásra kötelezett,nem érint a pénztár napi záró mértéke.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tőkebetét lakossági bankszámláról

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. jan. 07, 2009 8:30 am

Sziasztok!

Lehet, hogy lemmaradtam valamiről? Egyéni vállalkozónál miért is lenne napi záró pénzkészlet maximum? Ez nem csak a sztv. hatálya alá tartozókra vonatkozik?

Nálam egyébként minden tiltakozásom ellenére rendszeresen csinálnak ilyet, hogy a lakossági számláról utalnak a vállalkozóira, és vissza, én sima készpénzbetétként könyvelem el. Igaz, eddig nem volt még ilyen irányú ellenőrzésem, de az egyik vállalkozó, akit átvettem, ő már átment ilyennel ellenőrzésen, senki nem szólt érte. Szerintem az utalgatásoknál az a nagyobb gond, ha a vállalkozóiról a lakosságira utal, ott kellene inkább kp-ben kivenni és befizetni, mert azt már kivétnek minősíthetik. Én nem hinném, hogy ebből gond lenne, hogy nem az egyik, a kp-s zsebéből, hanem a másikból, a bankosból fektetett be a vállalkozásba.

kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tőkebetét lakossági bankszámláról

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. jan. 07, 2009 12:13 pm

Szia! Én nem azt mondtam.hogy nem lehet.Én nem keverném a lakossági folyószámlámat a vállalkozásba.Ennyi.Ez egy vélemény.Üdv.
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tőkebetét lakossági bankszámláról

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. jan. 07, 2009 12:49 pm

Szia Kutacska!Nem maradtál le semmiről.Esküszöm,hogy nem ittam semmit,lehet,hogy már kellene ahhoz,hogy necsak nézzek,hanem lássak is.
EV.nál nics napi pénzkészlet maximum.Így igaz.Teljesen mindegy,hogy a kérdező ÁFA miatt nyitott váll.folyószámlát,vagy csak önszorgalomból.Nem tudom,hogy miért értelmeztem a kérdést úgy,hogy nem ÁFA alany.Akár lehet is.Megteheti,hogy utal róla,de  én a lakosságimat nem keverném a vállalkozásba.
Úgy éreztem,hogy így korrekt,hogy javítsak,miután ez a fránya szerkesztés nem működik.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tőkebetét lakossági bankszámláról

HozzászólásSzerző: paszi.z1 » szomb. márc. 07, 2009 5:39 pm

Hello!

 

Én kb hetente egyszer utalgatok a magán és az EV számlám közt, attól függően, hogy épp melyiken van pénzre szükségem. A könyvelőm még nem szólt emiatt, így remélem nem is követtem el hibát, bár most az aggódó kérdést olvasva kissé elbizonytalanodtam. Jogosan?

paszi.z1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron