Adófórum

Adózási és számviteli információk

mik lehetnek költéségei egy egyéni vállalkozónak?

Egyéni vállalkozók

mik lehetnek költéségei egy egyéni vállalkozónak?

HozzászólásSzerző: kíváncsikriszti1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

BUÉK!

2008-ban ismét kénytelen voltam kiváltani a vállalkozóimat, mert nem tudtam elhelyezkedni. Van könyvelőm is, de ritkán érem utol.

Függő biztosításközvetítőként dolgozom, a vállalkozói kiváltásánál én is az alanyi adómentességet választottam. A 662201 a főtevékenységem, és benne van még a 662901, 661901 és a 702201.

Azt hallottam, hogy például mosóport minden vállalkozó elszámolhat költségként. Ez igaz?

Azt pedig olvastam, hogy ha magánszemély nevére kötök biztosítást úgy, hogy én vagyok a szerződő, akkor is költségként jelentkezik. Ez is így van? Jól értem?

Konkrétan nincs a nevemen semmi, gondolok gépjárműre, lakásra stb. Csak üzembentartója vagyok egy autónak, amit szintén leköltségelhetek. Úgy értem, a benzinköltséget, a km-költséget, és a javítási költségeket.

Azokon kívül, amiket felsoroltam, mik jelentkezhetnek még költségként? Amit tudtok, legyetek szívesek, bármit írjatok le, ami eszetekbe jut. Tételesen is jöhet, sőt, az a legjobb :)

Bármilyen kacifántos módszer érdekel, amivel a költségeimet gyarapítom.

Köszi

Kriszti 

kíváncsikriszti1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

mik lehetnek költéségei egy egyéni vállalkozónak?

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » pén. jan. 02, 2009 10:27 am

Szia!

Nem tudom engem mindig utól érnek az ügyfeleim, elbújni sem tudok előlük:-))) Ja nem is akarok, hisz ők fizetnek.

Tréfát félre:

A  biztosítási ügynököknek kevés " jó" költségük van , hiszen legfőképp az idejüket fektetik be.

Azért nyomtatványokat, papírt írószert, illetve nyomtatót , esetleg laptopot sokan vásárolnak számolnak el költségnek. A legtöbb költséget a gépjárműre lehet elszámolni az biztos, de vigyázz február 1-től fizetheted a cégautó adót, ha költséget számolsz el rá.Erre vonatkozóan is sok jó anyag van fenn a fórumon írd be a keresőbe!

Gondolom azt tudod, hogy a befizetett Tb járulék egy része is költség. Telefon költség , tételesen elkülönítve.Internet ktg  50% ha otthon van a székhelyed.

Sajnos tényleg kevés lehetőséged van a költségelésre, de másnak hátha van még jó ötlete, kiváncsian várom én is.

Gabi

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

mik lehetnek költéségei egy egyéni vállalkozónak?

HozzászólásSzerző: kíváncsikriszti1 » pén. jan. 02, 2009 11:25 am

Köszi Gabi!

Akkor ezek szerint tényleg nem vagyok tájékozatlan, hanem valóban nem egy olyan szakmában dolgozom, ahol annyira lehetne költségelni :)

Valahol mintha azt olvastam volna, hogy a Tb valóban költség, de nem lehet külön feltüntetni a könyvelésben.

A többivel "sajnos" tisztában voltam. Lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy a végzettségünknek megfelelően felveszünk tevékenységi bizonyos köröket, ami megengedi, hogy a szokásos kiadásainkat valamilyen címen le tudjuk költségelni. 

Nekem a ruha viszi talán a legtöbbet cégautó után. Nagyon nem tetszik, hogy az üzleti öltözéket nem lehet leírni...

Az is lehet, hogy nem vagyunk elég élelmesek, mert az "öreg tanácsadóknak" nincsenek ilyen kérdéseik :) :) :) 

kíváncsikriszti1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

mik lehetnek költéségei egy egyéni vállalkozónak?

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » pén. jan. 02, 2009 11:51 am

Hamar elfogadtad a választ így lekerül a szakmai főoldalról, így a többiek már nem fogják látni.

No mindegy. A nyb alapot megill befizetést a 33,5%-t szét osztod 24 ill 9,5 %-ra a a 24 költség a 9,5 nem.

Az eb alapot megill befizetés a 11%_t szétosztod 5% költség ill 6% egyéb kiadás. Eho költség , a vállalkozóijárulék szintén. Fel lehet, kell külön tüntetni.

A munkaruhát akkor számolhatnád el ktg ha ELTÁVOLÍTHATATLAN  módon rajta van mondjuk a biztosító társaság logoja .  ( Lehet, hogy nekem a nevemnek plussz könyvelő felíratnak kellene lenni a kosztümön!!!???)

Én csak azzal a tevékenységgel kapcsolatban tennék be költséget amivel szemben bevétel is van. Tudod: bevételszerző tevékenységgel kapcsolatos kiadások.

Gabi

 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

mik lehetnek költéségei egy egyéni vállalkozónak?

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 02, 2009 1:14 pm

Kriszti tényleg hamar lezártad a kérdést. Igaz hogy ha költségként elszámolod, akkor SZJA-t is kell utána fizetni, de a vállalkozói kivét is költség. Jövedelemnek meg azért illik lenni, tehát a kivét lesz a  jövedelmed.   Üdv. Ani

 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mik lehetnek költéségei egy egyéni vállalkozónak?

HozzászólásSzerző: cecil59 » szomb. jan. 03, 2009 1:13 pm

Kriszti! szerintem mosóport ne számolj el költségként! Én a vállalkozói kivétet javasolnám mindenképpen, mert az "csak" 18 %-kal adózik és ktg-ként elszámolható. Ha főállásu vállalkozó vagy a min.bér után mindenképpen meg kell fizetned a járulékot, tehát érdemes kivenned, illetve kivétként könyvelned. Legfőképpen irodaszer,  üa.ktg, amortizáció (nem a javítási ktg, hanem km-enként 9,- ft), hirdetés, papír, fénymásoló, nyomtató, sz.gép, névjegykártya, postaktg, navigátor... Sok sikert, de azért keresd meg a könyvelődet! Cili
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron