Adófórum

Adózási és számviteli információk

vezetékes telefon elszámolása

Egyéni vállalkozók

vezetékes telefon elszámolása

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok?

Egyéni vállalkozó székhelye a lakásán van. A vezetékes telefont alapdíját elszámolhatja költségként? Kizárólag amiatt lett megtartva a vezetékes vonal, mert a vállalkozásban szüksége van a fax használatára. Ha havonta csak egy faxot fogad, akkor is ki kell fizetni a telefon alapdíját!

Köszönöm!

Valkárné

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vezetékes telefon elszámolása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd dec. 30, 2008 8:16 am

Szia!

Azon egyéni vállalkozó, akinek székhelye, telephelye a lakásán van, a vezetékes telefont akkor sem számolhatja el 100%-ban, ha a faxot kizárólag a cég érdekében használja. (nálam is így van.) Ilyen esetben bármit (tehát pl. vezetékes telefon, áram, gáz, víz) elszámolsz, valamilyen mérőszám alapján arányosítanod kell (lakás négyzetméter, munkaórák aránya). Tehát elszámolhatod egy bizonyos részét, de ezt valóban reálisan kell megállapítanod. Csak hogy legyen valami viszonyítási alapod, én könyvelőként szinte 95%-ban a vállalkozás céljára használom, de így is csak 75%-ot számolok el rá. Meg kell védeni az apeh előtt egy esetleges ellenőrzéskor.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vezetékes telefon elszámolása

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » kedd dec. 30, 2008 3:47 pm

Szia Kata!

És mit számolsz el a mobildijból?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

vezetékes telefon elszámolása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd dec. 30, 2008 4:16 pm

Szia!

Mivel a mobil nem köthető közvetlenül a telephelyhez, mint a közüzemi költségek, ezért elvileg amíg nem volt a vélelmezett 20% magánhasználat, lehetett a 100%-ot. De én már akkor sem ajánlottam a teljes összeget az egyéniknek, és persze most meg a 20% vélelmezett magánhasználat miatt főleg nem ajánlom a 80%-nál többet. Én a mobilból is 75%-ot számolok el. De ne menjetek utánam, dolgozzátok ki saját magatokra, hogy nálatok mennyi lehet :-))) Amúgy van is jó pár olyan beszédes ügyfelem, ha felhívom sokszor őket simán kibeszélik az 1 órát is :-)))

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vezetékes telefon elszámolása

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » kedd dec. 30, 2008 5:50 pm

Szia Kata!

És így te nem is fizetsz a 2o% magánhasználatra, vagy igen?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

vezetékes telefon elszámolása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd dec. 30, 2008 6:36 pm

Persze, nem fizetek. A vélelmezett 20%-ot || még 5%-ot, amit nem számolok el, eleve magánszemélyként fizetem meg, így ebbe senki nem köthet bele. Cégeknél ugye más, mert ott be kell állítani a teljes számlát ami a cég nevére jön, és utána kell vagy kiszámlázni a magánszemély felé, vagy megfizetni utána az adót, de egyéninél ez a megoldás sokkal egyszerűbb.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vezetékes telefon elszámolása

HozzászólásSzerző: Arthur1 » pén. jan. 02, 2009 9:24 pm

Szia Kata!

Áfás vállalkozónál hogyan jársz el?? Én az áfát nem merem levonni. és elszámolom a számla végösszegének általában 50%-át!!! Bár ez elég óvatos megoldás!!!

Üdv: Arthur

Arthur1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

vezetékes telefon elszámolása

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. jan. 03, 2009 12:37 pm

Szia Arthur!

Igen, az áfás még pikánsabb. Ott is maximum a számla értékének 80%-át számolom el és annak az áfáját le is vonom. De ez csak a számlás mobiloknál! Ugyanis a feltöltő kártyás mobilok mindig veszélyeztetettebb terület volt, mivel ott az apeh sohogyan sem tudja leellenőrzini a tényleges használatot! Volt egy időszak, mikor ezt annyira szigorúan vették, hogy feltöltőset el sem mertem számolni. De ezt mindig meg kell beszélni a vállalkozóval, a számlás telefonok esetében is, hogy vállalja a felelősséget azért az arányért amit ő megítél. Az óvatosság egyébként sosem árt, és jobb is, én is ezt vallom.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron