Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelés hogyan?

Egyéni vállalkozók

Könyvelés hogyan?

HozzászólásSzerző: s.zsoltne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne, de majd folyamatosan...

Szóval ti hova könyvelitek a banktól kapott kamatot? Értékesitési vagy egyéb bevétel? De nem eredményt nem kép bev, ugye? Csak láttam ahol értékesitéshez tették, de hát nem tudom...

Ha tárgyi eszközt vesz a váll, és 100 e alatt van, akkor azt egyben be lehet irni költségnek, mint anyag és árubesz? Ha laptopot vesz, azt is le lehet irni? Hogyan tudom bizonyitani, hogy csak üzleti célú?

Jövőre lesz egy kb 250 e ft értékű tárgyi eszköz is, valamilyen gép, milyen écs kulcsot használhatok? A tv-ből nem igazán tudtam kiszedni... Azt olvastam, hogy be lehet irni ktgnek nem minősülő kiadások közé, mert mégis kiadás (beruházás rovat), de akkor ha ktgként elkezdem az écsét leirni, nem duplán fog szerepelni a kiadás? Vagy kivezetem az écs összegét az er nem kép bev között?

Munkaruházatot gondolom el lehet számolni, de van-e valami összeg határ?

Azt hittem könnyebb lesz, de én inkább kettőst tanultam, egyszeresben is csak naplófőkönyvet. Jaj ez a sok részletező nyilvántartás....

NAgyon megköszönném a segitségeteket!

s.zsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Könyvelés hogyan?

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » kedd dec. 16, 2008 5:39 pm

A bankkamat egyéb bevétel.

A kisértékű tárgyi eszköz - 100.000.- alatti - az egyéb kiadás, nem anyag vagy áru költség - kettősbe is az 57-esbe könyveljük az értékcsökkenését, nem pedig az 51-re. Laptopot is vehet, és ha nem irreálisan sok van a cégbe, akkor szerintem nem kérik annak a bizonyítását, hogy csak a cég érdekében használtam, legalábbis ilyet még nem tapasztaltam, de bármi megtörténhet. 

A jövőre beszerzendő gép - ha 200.000 fölötti, akkor valószínűleg 14,5 %-os écs-vel számolható el, de bizonyos esetekben a 33% is alkalmazható. Ehhez tudni kellene a vtsz számot.

A beruházást - nem kisértékű tárgyi eszközt - az adóalapot nem képező kiadás és bank vagy pénztár kiadásnak könyveled. Ekkor csökken ugye a pénzkészleted, de az eredményed nem változik. Év végén, amikor elszámolod a tárgyévi eredményt, akkor ugye összeadod az összes adóalapot képező bevételt, levonod belőle az adóalapot képező költségeket és a tárgyévben elszámolható értékcsökkenést. Ez akkor már nem kiadás, és az eredményt pedig csak az adott időszakban elszámolt értékkel csökkenti.

Munkaruhát szerintem csak az alkalmazottnak lehet elszámolni. 

És milyen sok részletező nyilvántartásra gondolsz? 

Remélem tudtam segíteni.

Üdv Móni

 

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Könyvelés hogyan?

HozzászólásSzerző: s.zsoltne » szer. dec. 17, 2008 10:54 am

Csak alkalmazottnak lehet elszámolni munkaruházatot? Villanyszerelő, nincs alk., neki is kell, a tevékenységgel összefügg, akkor nem értem miért ne lehetne?

AMúgy köszönöm tudtál segiteni!

s.zsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Könyvelés hogyan?

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. dec. 17, 2008 11:18 am

Szia !

A bankkamat eredményt képező bevétel (adóköteles).

Egyéni vállalkozó a saját villanyszerelő ruháját elszámolhatja. A számlán munkaruha szerepeljen .

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég