Adófórum

Adózási és számviteli információk

kiskerből-nagyker

Egyéni vállalkozók

kiskerből-nagyker

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök Mindenkit!

Használtruha kiskereskedelemmel foglalkoztam idáig.
(TEAOR: 4799, piacon,vásárban,művházakban árultam; alanyi mentes vagyok; átalány adózó)

Kérdésem az lenne, hogy mi a változás akkor, ha kiskerről átszeretnék térni nagykerre.
(lenne egy kisebb raktáram is, ennek kellene telepengedély?)

 Tudom ez a kérdés az okmányirodára tartozik, de az ügyintézőnk itt Dombóváron nehéz eset...:(

 A témával kapcsolatban minden segítséget előre is köszönök, István

 

 

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

kiskerből-nagyker

HozzászólásSzerző: Panni49 » pén. dec. 05, 2008 8:58 am

Szia! a telephelyengedély köteles tevékenységeket a 80/1999 (VI.11) kormányrendelet szabályozza.
Nem írod a leendő  TEAOR számodat, Szerintem ahhoz,hogy raktárt létesíts, és értékesítést is gyakorolj ott,ahhoz kell telephely engedély.Ha az ingatlan saját tulajdonú,akkor tulajdoni lap,ha bérelt,akkor bérleti szerződés  kell hozzá.Tűzoltóságtól biztos hogy kérnek hat.engedélyt,de lehet,hogy még az ÁNTSZ-től is,ha ott tartózkodás van.A helyi önkorm.kereskedelmi osztályán megmondják.Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

kiskerből-nagyker

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. dec. 05, 2008 9:07 am

Szia!

Jól gondolod, ebben a kérdésben valóban az okmányirodáé a döntő szerep. telepengedély viszont nem szükséges, mivel a 80/1999....  rendelet nem vonatkozik rá. Vonatkozik viszont a kereskedelmi törvény és 133/2007. Korm. rendelet az üzletek müködéséről, amiben le van írva, milyen hatósági engedélyek szükségesek, mik az eljárási szabályok. A nagykereskedelmi szakmakód 46-ossal kezdődik, feltételezem eddig is volt vállakozói igazolványod, most az a célszerűbb, ha ezt kiegészíted a nagykereskedelmi tevékenységgel, illetve ezt választod főtevékenységnek  és e mellett meghagyod a kiskereskedelmi tevékenységet is. Amennyiben külföldről hozol be használtcikket, ezt is meg kell beszélned az okmányirodában, mert ehhez lehet más engedély is kell

Kiindulásnak ennyi, hátha ezzel a gondolatébresztővel másnak lesz kiegészítése.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kiskerből-nagyker

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » szomb. dec. 06, 2008 8:34 am

Köszönöm az eddigi válaszokat,

igen én is úgy gondoltam, hogy a nagyker lesz a főtev. és a kisker mellék tev.-nek megmarad.

Még annyi kérdésem lenne, hogy nagykereskedőként maradhatok alanyi mentes átalányadózó (persze amíg a bevételi határokat el nem érem)?

Előre is köszönöm a segítésget, istván

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 126 vendég

cron