Oldal: 1 / 1

kivét, de mikor?

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: Cininéni

Kedves olvasó!

 

Véleményetek szerint lehetséges-e, hogy egyéni vállalkozó eddig havonta leadózott és lejárulékozott a 140e ft után, a nettót ki is vette.

Lehet-e azt,hogy novemberre is ezt az összeget veszi ki, amit ugye dec.12.-ig vall be és fizeti meg a járulékokat, viszont még nem tudja, hogyan alakul a teljes éve és nem tudja előre,hogy hogyan lenne kedvezőbb számára a vállalkozásból származó jövedelem kifizetése, hogy kivétként vegye ki vagy pedig osztalékadót||ehot fizessen utána? Ezért teheti -e azt, hogy 2008.12.31.-én fizeti ki a kivétjét és nem 2009.január 10.-én? És természetesen a járulékokat és az adót pedig 2009.január 12-ig vallja és fizeti meg?

Vagyis egyáltalán lehetséges-e az, hogy a kivétet nem pontosan bérfizetés napján veszi fel és könyveli?

A gyors segítséget köszöni: Cininéni


kivét, de mikor?

HozzászólásElküldve: kedd dec. 02, 2008 9:42 am
Szerző: mazsi5

Az egyéni vállalkozó a vállalkozói mivoltára tekintettel nem tartozik az Mtv. hatálya alá, a vállalkozói kivét nem munkabér.  Abban a hónapban számolható el költségként, amelyik hónapban kiveszi (pénztárkönyv, naplófőkönya) pénzforgalmi szemléletű vezetése....

Az ev decemberre vonatkozóan akár dec. 31-ével kiveheti még azt a vállalkozói kivétet, amit a havi szokásoson kívül ebben a formában akar jövedelemként megszerezni és nem un. vállalkozói osztalékjövedelemként akar leadózni..

Az Ev akkor vesz vállalkozói kivétet amikor csak akar, ha akar egy hónapon belül akár többször is, nyilván ennek figyelembevételével kell az adóit, járulékait is megállaípatani... tekintettel arra is, ha van kivét hiányában is kötelező járulékfizetése a minimum járulékalap után.

Szerintem a 2009.január 10-i vállalkozói kivét az már 2009-es adóév költsége lehetne ..


kivét, de mikor?

HozzászólásElküldve: kedd dec. 02, 2008 9:49 am
Szerző: nagy.andrea2

Viszont a kivét után fizetendő járulék csak akkor lenne a 2008. év költsége, ha azt dec. 31-ig kifizeti a vállalkozó.

Így előfordulhat, hogy bár a jövedelmet kivette, de mégis marad nyereség - mivel a járulék csak a jövő évben lesz költség.


kivét, de mikor?

HozzászólásElküldve: kedd dec. 02, 2008 10:05 am
Szerző: Cininéni

Mazsi!

Most számolgattam neki és bizonyos esetekben jobban járna, ha kivétként venné ki, mert pár tizezer forintot spórolhat ezzel. A vállalkozásból származó jövedelme annak ellenére, hogy kivétként is vett ki, elég tetemes lesz, ezért is sakkozok neki.

Amit Andrea írt, az pont jól jött, mert valóban a kalkulációmba már úgy számoltam,hogy költségként vettem figyelembe a magasabb kivét utáni elszámolható járulékokat, de mint Andrea írta, valóban akkor költség csak, ha ki is fizette.

Sőt ezzel kapcsolatban még az is eszembe jutott, hogy kivenni is akkor veheti ki a pénztárából, ha leadózott és lejárulékozott utána!!!

Ennek viszont örülök, hogy akár havonta többször is vehet ki kivétet, mert akkor még kicsit ráér gondolkodni.


kivét, de mikor?

HozzászólásElküldve: kedd dec. 02, 2008 11:15 am
Szerző: Bi.Monika

Én a vállalkozói kivétet mindig a hónap utolsó napjára szoktam lekönyvelni, függetlenül attól, hogy a járulékokat csak a következő hó 12-ig fizeti meg. Szerintem az nem előírás, hogy csak akkor veheti ki, ha leadózott utána! A lényeg, hogy a 58-as bevallásba be kell vallani. És mivel pénzforgalmi szemléletbe könyvelünk, ezért, ha a január 12-ig esedékes járulékot már decemberbe befizeti, így az a 2008. évi eredményt csökkenti.

Én már csináltam ilyet, szerintem ez így elfogadható, bár nem ellenőrizték le.

 


kivét, de mikor?

HozzászólásElküldve: kedd dec. 02, 2008 12:32 pm
Szerző: M.Éva

Mivel dec.31. munkanap, még akkor is elutalhatja,de előtte is, ha a költséget el akarjátok számolni.

Semmi akadálya!


kivét, de mikor?

HozzászólásElküldve: kedd dec. 02, 2008 12:55 pm
Szerző: Cininéni
Köszönöm mindenkinek!