Adófórum

Adózási és számviteli információk

Milyen bevallást kell beadni?

Egyéni vállalkozók

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: dori01 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kieg. tev. /nyugdíjas/ egyéni váll. alk.nincs 0653  bevallásban nyilatkozik, hogy nincs

0603 kötelezettség. Kell-e 06584 bevallást beadni?

Ugyan ez a kérdésem  heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkező egyéni vállalkozónál is.

 

dori01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. jan. 29, 2007 4:50 pm

Dori!

Ha a kieg.tev.nyugdíjas maga adja be a bevallásait (nem regizett az APEH-nál (még a könyvelőjén keresztül sem), akkor nem ad be 06084-et (mert azt csak elektronikusan lehetne)

Ha saját maga, vagy a könyvelőjének adott meghatalmazás alapján regizett az apeh-nál, akkor a 06084 A-t összerendelés nélkül, nullásan is le kell adni.

Az egyéni vállalakozó (ha éves bevalló), akkor a 06584-et adja le, s azon a főlapon ikszeli, hogy nem volt neki olyan jöv.kifizetése, amit a 06084-en kellene vallania. Itt nyilatkozhat arról is, ha nem volt 0603 bevall.kötelezettsége.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: baba56 » hétf. jan. 29, 2007 6:39 pm

SZIASZTOK!

A 06584-EN NICS IS OLYAN JOCÍMKÓD A 04-ES LAPON AMI A KIEG.-ES EGYÉNI VÁLLALKOZÓRA VONATKOZIK.  SZERINTEM NEKIK NEM KELL BEADNI CSAK A 06084-EST DE AZT IS CSAK  HA MUNKÁLTATÓ / AKKOR A 0603-AT IS/   VAGY KIFIZETŐ.

HA REGISZTRÁLT A 06180-ON, /MIVEL KAPTA AZ ÉRTESÍTÉST/ AZT LEVÉLBEN VONJA VISSZA 02.12. ELŐTT MERT VÁRNI FOGJA AZ APEH A HAVI BEVALLÁSOKAT. NYILATKOZNIA KELL,HOGY NEM MUNKÁLTATÓ ÉS NEM KIFIZETŐ.

DE ERRE VAN EGY KÉRDÉSEM: HA REGISZTRÁLTAM TÉNYLEG LE KELL- ADNI A 06084A-T HA NEM VOLT KIFIZETÉS IS ??????????

MARIKA

baba56
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. jan. 29, 2007 7:04 pm

Az én kizárásos alapon történő levezetésem szerint le kell adni nullásan. Leírom az okoskodásomat: 2oo6-ban az EV a magánszemély részére történő kifizetésekkel kapcsolatos terhekről és az egyéb adóiról a 0507 bevalláson adott számot függetlenül attól, hogy főállású, vagy kieg. tev. EV volt. Ha nem volt e bevalláshoz kapcsolódó adónemekben kötelezettsége, akkor a 0553-07 F blokkban jelölhetett, ami megfelelt a nullás bevallásnak
A 0507-en szereplő adónemekből 2006.évben 2 bevallási lap lett, a 0603 (ezzel most ne foglalkozzunk) és a magánszemélyhez köthető adó és tb.terhekről számot adó 06084M és a köthető+nem köthető 06084A, ami együtt képezi a 06084 bevallást. E levezetéssel belátható, hogy a magánszemélyhez köthető, ill. magánszemélyhez nem köthető teher 2006 évben is megmard még akkor is, ha azon nulla érték szerepel. Ez a bevallás nulla értékkel is leadott bevallást jelent.

A 06084 bevallási kötelezettségének a főállású EV a 06584-en tesz eleget azzal, hogy jelöli iksszel a 06084 kockát. Ezzel eleget tesz a nullás bevallási kötelezettségének

Marad a kieg.tevékenységű EV, aki a 0653 vallja be a saját kötelezettségét, de nem tudja jelölni hogy nem volt magánszemélyhez köthető, illetve magánszemélyhez nem köthető bevallani valója. Ha valóban nem volt ilyen jellegű kötelezettsége, ő mentesül a nullás bevall.kötelezettség leadása alól azzal, hogy nem regizik az apehnál.Az apeh-os regisztráció hiánya egyenlő egy nullás bevallással.

Ha regizik az apeh-nál, az két dolgot jelenthet:
a.) vagy megbízott egy könyvelőt a bevallásai elkészítésével, vagy pedig
b.) volt magánszemély részére történő kifizetése.(arról már nem is beszélek, hogy lehet neki pl.telefon miatti term.juttatási adóterhe,amelyet alvállalkozójának térítés mentesen biztosított telefonhasználatból is eredhet.)
Ahhoz, hogy a b.) pontban leírt eset miatt nem áll fenn adófizetési kötelezettsége és ezt bizonyítani is tudja, be kell adnia nullásana 06084-t.


 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: baba56 » hétf. jan. 29, 2007 7:23 pm

Köszi madora100 !

Igazán nem értem - nem a Te logikádat - az egész mindent ugy ahogy van. Beadom 0-ásan a kieges. "A" lapját dolgozzanak rajta.

Az a nagyobb baj ha nem küldöm el.!!

Ugy gondolom jobban otthon vagy már ezekben a dolgokban, mint mi sokan mások.

És most jön majd a 0653-as. Az is nagy meccs lesz bizonyos esetekben.

Mégegyszer köszönöm a sok segítséget amit Tőled eddig olvastam.

Marika

 

 

baba56
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. jan. 29, 2007 8:13 pm

Baba!

Az általam fejtegetett dolog nincs leírva, ez csupán következtetés, de én biztosan beküldeném a 06084-t nullásan.

A 0653-al kapcsolatban már most felhívom a figyelmet egy progi hibára, amit remélem javítani fognak. A 08 A-B táblán van adatom és a főlapon nem jelöli be a progi kitöltött táblaként.

Még egy hiba, bár ez csak sárga figyelmeztetéssel jött. Leírom, hátha másnak is lesz ilyen tétele. Ingatlanbérletből a kifizető 25% forrásadót vont. Ezt beállítottam a kifizetők által levont forrásadó sorba. Viszont a jövedelmet nem külön adózó jövedelemként, hanem összevonás önáll.tev.-ből származó jövedelemként kezelem. Jön a  hibaüzi(igaz, csak sárga), keresi az adatot a külön adózó jöv.táblán. Ha átírom a levont forrásadó sorról a levont előlegek közé, akkor megszűnik a hibajelzés. Pedig ilyen eset előfordul. A kifizető forrásadót von, a bérbeadó pedig összevonandó jövedelemként kezeli. A sárga jelzéstől még be lehet küldeni a bevallást. Azt hiszem, nem fogom átírni a levont forrásadót másik sorba, mert az mésiscsak forrásadó és nem levont szja előleg.  

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd jan. 30, 2007 9:45 am

Fentiekkel kapcsolatban szeretném megkérdezni tőletek, hogy kieg.-es egyéni vállalkozó ha regisztráltatta magát, (nincs alkalmazott) az 53-on leadja bevallását elektronikusan, akkor 2007-ben hogy kell bevallást adnia, és milyen nyomtatványon? Át kell térni havi bevallásra, de az minden esetben nullás lesz?

Köszi: Judit

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd jan. 30, 2007 9:47 am

Az előbbit kiegészíteném még azzal, hogy kieges, de kifizetőként levont szja-ja van. Mi a helyzet ilyenkor 2007-ben?
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: robitoth » kedd jan. 30, 2007 10:20 am

Sziasztok!
Én megkérdeztem az APEH 0640/42/42/42 -számon (sikerült elérnem őket ezt már amúgy is sikerként könyvelem el), hogy kieg ev-nek mit kell beadni. Kétszer rákérdeztem: kieg ev. ha e-bevallást ad le, csak 0653-at kell adnia (ha nem volt alkalmazottja), amin ugye nyilatkozik a nemleges 0603-ról. Ezen kívül - ezt Ők mondták - 06584-et és 06084-et nem kell leadni (már ugye csak akkor ha nullást adna le amúgy).
robitoth
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Milyen bevallást kell beadni?

HozzászólásSzerző: dori01 » kedd jan. 30, 2007 10:46 am

Sziasztok!

Hosszas nyomozás és olvasgatás után szerintem is csak 0653-at kell beadni kieges evnek. / Ha nincs alk./

Másodállású ev-nek pedig 0653, 06584-en 2 X a 0603-ra és a0684-re. /HA nincs alk./

Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet ezt érthetően leirni a kit.útmut-ban.

Esetleg szerkeszteni egy táblázatot, hogy kinek milyen nyomtaványt kell beadnia.

dori01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég