Adófórum

Adózási és számviteli információk

online szoftver értékesítés magánszemélyként

Egyéni vállalkozók

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: mckagan1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Főállású alkalmazott vagyok egy informatikai cégnél és maradék energiámból otthon saját szoftvert fejlesztettem. Szeretném kipróbálni, hogy érdemes-e erre a munkámra vállalkozást alapítani. A kérdésem az volna, hogy magánszemélyként van-e jogosultságom saját fejlesztésű szoftveremet online árulni, illetve hogyan tudom majd az esetleges bevételeket leadózni (pl online reklámbevételek után úgy tudom önálló tevékenység vagy ingóság bérbeadása címen lehet magánszemélyként adózni, a szoftver értékesítés úgy érzem hogy más témakörbe esik).

Nem várok a kérdésre teljes körű választ, csak hogy nagyjából merre kell elindulnom. A szoftver egyébként viszonylag olcsó lenne (5-8 dollár), és nem szeretnék addig cégalapításba vágni, míg nem látom hogy lenne rá kereslet.

 

Biztos többen jártak már hasonló cipőben, az egy-két mondatos válaszokat is előre köszönöm!

mckagan1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: vib2 » pén. nov. 14, 2008 12:12 pm

Szia!

Mint magánszemély főállású munkaviszony mellett önálló adószámos tevékenységként lehet végezni.

A bevétellel szemben lehet választani  tételes vagy %-os költségelszámolást. 

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: mckagan1 » pén. nov. 14, 2008 12:39 pm

 

Szia, és köszönöm a választ!

 Tegyük fel, hogy Apeh-nél kiváltom az adószámot. Ezután minden online eladott 5 dolláros szoftver licenc mellé számlát kell kiállítanom a külföldi vevő számára?

mckagan1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. nov. 14, 2008 1:20 pm

Szia!

Először is én a helyedben egy saját honlapon teszteltetném a szoftvert, vagy valamelyik ( szoftverbázis , honosítómühely.... stb)bemutató oldallal felvenném a kapcsolatot, így egy demo változat ingyenes kipróbálása után, már képet kapnál róla, hogy érdemes e fizetőssé tenni. A demo alapján jelzéseket kapnál esetleges hibáiról. Ezután lehetne gondolkodni róla, hogy érdemes e vállalkozóként, vagy adószámos magánszemélyként ( levédetve a szoftvert) komolyabban foglakozni a témával.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: vib2 » pén. nov. 14, 2008 1:25 pm

Szia!

Ha a külföldi vevő mindig más személy akkor mindig külön kell kiállitani számlát.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: zacker » csüt. máj. 20, 2010 9:55 pm

Kissé megkésve bár, de úgy látom ugyanabban a cipőben járok, mint Mckagan1. Ilyen helyzetben nagyszámú kis értékű értékesítésben bízik az ember. Ha mindenkinek külön, kézzel kell számlát írni, ne adj Isten még el is kell postázni, akkor gyakorlatilag meg sem éri belevágni. Olyan megoldást keresünk, ahol egy adott bankszámlára érkezik a világ bármely pontján történő online vásárlásokból befolyó bevétel (ez pl. PayPal-al tudtommal megoldható), melynek a törvényi szabályozásoknak megfelelő hányadát befizetnénk adóként a maradékot pedig kivennénk. A vásárlók tipikusan magánszemélyek és legkevésbé számlára van szükségük. Számukra az a fontos, hogy néhány percen belül magukénak tudhassák azt a vonzó kis alkalmazást, amit készítettünk és ezért hajlandóak néhány dollárnyi összeget kifizetni bankkártyájukkal.

Én eddig arra jutottam, hogy a szoftver, amit írunk szellemi termék, még pontosabban szerzői jogvédelemben részesülő szoftver termék, melynek nem-kizárólagos használati jogát, (ami vagyoni értékű jog,) kívánjuk minél nagyobb példányszámban értékesíteni.

Ezzel egyetértetek?

Nem ugyanolyan ez az adózás mértékét illetően, mint amikor valaki egy verseskötetet ad ki?

Ilyen esetben mi az adózás rendje?

Előre is köszönöm a válaszokat! 

 

zacker
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: Sachinho » kedd jún. 15, 2010 9:34 am

Hello,

na, látom más is küzd ilyenekkel, remélem hogy még él ez a topik! Bár egy kis különbség van, hogy én vállalkozó is vagyok egyben. 
Már régóta kajtatok én is hasonló válaszokért de még eléggé félben van a dolog. Most én éppen a bankok kondícióit nézem, és egyelőre elég zűrösnek tűnik a dolog. Én 14.99$ - 34.99$ közötti áron akarok értékesíteni PayPal-on keresztül (egyelőre), de a bankok amikben eddig jártam (Unicredit, CIB, K&H) mind csak úgy tudják rendezni a dolgot, hogy utalásonként min. 5$ jutalékot levonnak, ami elég gáz. (Gondolom ti is global akarjátok terjeszteni, nem csak Magyarországon belül)

Ami a számlázást illeti az kb úgy van, h nem kell mindenkinek elküldeni, hanem max annak aki külön kéri. Viszont mindenről számlát kell írni/nyomtatni magadnak.

Gyerekek, össze kéne ezt hozni valahogy közös erővel: én már pár dolognak utánajártam, de még azért akad pár sötét folt. Közösen csak könnyebben kihoznánk belőle valamit!

Én nagyon felpörgetném az eseményeket ha tudjuk, mert már szinte csak ez akadályoz abban hogy kőgazdag lehessek :)

Üdv,
Sachniho

Sachinho
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jún. 15, 2010 9:55 am

és a kőbányádban mi a buli a gesztrenyekaparóknak? :)))

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: szisziszeri » kedd jún. 15, 2010 1:30 pm

Még egy ötlettel szeretnék hozzájárulni sikeretekhez: Létezik olyan, hogy elektronikus számla. Így a postaköltséget is meg tudjátok takarítani, a kedves vevő nyomtatja magának ki, ha kell neki, és magatoknak sem kötelező kinyomtatni a számlát, ha elektronikusan el tudjátok menteni eredeti formában, legalábbis mintha valahol így olvastam volna (változtak a számlázási szabályok), de ennek még utána kéne nézzek, vagy ha valaki kapásból tudja, megköszönjük neki a segítséget! :) Aztán ha addig kaptok választ, megosztani ám a többiekkel!!!

Üdv,

Sz. Sz.

szisziszeri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

online szoftver értékesítés magánszemélyként

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd jún. 15, 2010 1:42 pm

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég