Adófórum

Adózási és számviteli információk

Katalógusból történő értékesítés

Egyéni vállalkozók

Katalógusból történő értékesítés

HozzászólásSzerző: ibike67 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Katalógusból történő értékesítés (Pl.Avon. Amway, stb.) meddig végezhető magánszemélyként?Saját részre, családtagoknak, stb. Mikortól kell szerintetek vállalkozói igazolványt kiváltani, mi számít kereskedelmi mennyiségnek?Akinek van tapasztalata, kérem írjon!

köszönöm: ibike

ibike67
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Katalógusból történő értékesítés

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. nov. 13, 2008 9:55 am

Szia!A kereskedelmi mennyiséggel kapcsolatban az alábbiakkal remélem segítek:

Áfás számlát kell kapnia a vevőnek minden olyan vásárlás után, amikor a számla összege meghaladja az 50 ezer forintot, és legalább egy termékből a vevő többet vásárol, mint a normális kereskedelmi mennyiség. A rendelet csak olyan termékekre vonatkozik, amelyeket a pénztárgépek darabáron rögzítenek. Hatálya nem terjed ki az űrmértékre (literre) vagy súlyra kapható árukra. Az egy termékből vásárolt mennyiség akkor haladja meg a normális kereskedelmi mennyiséget, ha: 500 forintnál olcsóbb termékeknél több mint 100 darabot, 500 és 5000 forint közötti árú terméknél több mint 10 darabot, 5000 forintnál drágább termék esetében pedig több mint 5 darabot vesz a vásárló. Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Katalógusból történő értékesítés

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. nov. 13, 2008 1:23 pm

Szia Ibike!

Én magam is foglalkozom avon-nal. Úgy tudom, ha csak én egyedül vagyok és úgymond nincs alattam senki, akkor nincsen értékesítési határ. Ha már beléptettem magam alá emberkéket, illetve tartósan magas az értékesítési szintem, akkor úgy is szólni fog a területi képviselőd, hogy ideje váltani.

Akkor kell vállalkozóit kiváltani. Van ilyen ügyfelem aki koordinátor lett, mert jónéhányat beléptetett maga alá és ki kellett váltania a vállalkozóit. Ugyanis amit én vásárolok az után a koordinátor pénzt kap jutalékként és ezt már számláznia kell az avon felé.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Katalógusból történő értékesítés

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. nov. 13, 2008 1:39 pm

Szia, Ibike!

Nem könnyű kérdés, mert nincsenek számszerűen megadott határok sem pénzben, sem időben vagy gyakoriságban. Ezért csak az alapelveket ismertetem, és neked kell eldönteni. Az egyéni vállalkozásról szóló törvény gazdasági tevékenységhez köti az EV igazolvány kiváltásának kötelezettségét, ahol gazdasági tevékenység: az üzletszerűen - ellenérték fejében, nyereség- és vagyonszerzés céljából, rendszeresen - folytatott termelő vagy szolgáltató tevékenység. Ha nem jövedelemszerzés a cél és jövedelem tényszerűen nem is keletkezik, például mert saját maga, háztartása, családtagja részére vásárol valaki, vagy alkalmilag értékesít másoknak, akkor a gazdasági tevékenység nem valósul meg. (Alkalmi: ha a szomszéd megkér, hogy hozz egy kiló kenyeret a boltból, az sem gazd-i tevékenység, még ha 180 Ft helyett 200-t is ad érte.) Más részről lehetne kérdezni, hogy a számlázással mi van. Az áfa törvény szintén a gazdasági tevékenységhez köti az áfát, és ezzel együtt a számlázást is, és az előzőhöz hasonlóan határozza meg a gazdasági tevékenység fogalmát. Aki az előzőek szerint nem végez gazdasági tevékenységet, nem lesz EV igazolványa, de számlát sem fog tudni kiállítani.

Remélem, tudtam segíteni.  Üdv, Anikó

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Katalógusból történő értékesítés

HozzászólásSzerző: ibike67 » csüt. nov. 13, 2008 3:35 pm

Köszi az eddigi válaszokat. Nem az a célom, hogy számlát tudjak kiadni, hanem hogy minél tovább "magánemberként" tudjam ezt a tevékenységet végzni. Amíg csak lehet, nem szeretnék vállalkozóvá válni. De nem szeretnék a fekete listára sem kerülni be nem jelentett vállalkozói tevékenyég miatt. Csak 36 órás munka mellett csinálom.Várom még a hozzászólásotokat. előre is köszi

ibike

 

ibike67
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Katalógusból történő értékesítés

HozzászólásSzerző: mazsibt » vas. szept. 26, 2010 2:30 pm

Sziasztok!

Egyik ügyfelem most akar EV lenni. Avonnal foglalkozik, értékesít és koordinátor is. milyen teáort kell felvennie?

 

mazsibt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Katalógusból történő értékesítés

HozzászólásSzerző: 3HInfo » hétf. szept. 27, 2010 5:46 am

Szia!

A TEÁOR 8299-es M.n.s. egyéb kigészítő üzleti szolgáltatás.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron