Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó Kft-ben lévő apport kivonása

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó Kft-ben lévő apport kivonása

HozzászólásSzerző: Erra » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozóként tag egy Kft-ben, apportként 1.500.000.- gépet vitt be. Most kiszállna, hogyan működik ez, ha időközben ezen gépek 0-ra íródtak le az évek alatt? Mint egyéni vállalkozó megszűnik. Magánszemélyként maradna tulajdonos. (egyéni cégként szerepel a társasági szerződésben)

SZJA szempontjából hogyan adózik?

Előre is köszönöm!

Erra 

 

Erra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Egyéni vállalkozó Kft-ben lévő apport kivonása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. okt. 26, 2008 4:29 pm

Van némi ellentmondás a kérdésfeltevésben, ezért összefoglalnám, én hogyan értem: van egy egyéni cég, amelyik tagja egy kft-nek. Az egéyni céget jegyző magánszemély felhagyna a vállalkozásával, megszüntetné azt. Így a kft tagjának a státusza megváltozik, mostantól nem Kovács János Egyéni Cég, hanem Kovács János magánszemély lenne tag. Szerintem ez idáig egy társasági szerződés módosítással megtörténhet, miután a z egyéni céget megszüntette. Ezután nem világos, hogy szeretné-e visszakapni a bevitt gépet vagy az maradna a kft-ben. 

Az egyébként teljesen közömbös, hogy ő egy gépet vitt be, ami közben 0-ra íródott: ugyanis neki a kft-ben nem egy gépe van, hanem egy tulajdoni részesedése (üzletrésze). Ezzel az üzletrésszel kell elszámolni. Kérheti a jegyzett tőkéből ráeső részt, valamint az eredménytartalék és a tőketartalék azonos arányát, ha valóban meg akarja szüntetni a részesedést. Vagy eladhatja a részesedést a kft-nek, a kft többi tulajdonosának vagy a többi tulaj egyetértésével kívülállónak. Ha a gépet szeretné visszakapni, akkor annak az értékét a felsorolt tőkeelemekből ki kell vonni egy közösen megállapított értéken (piaci érték vagy más egyezményes érték).

Az adózás az előbbiek szerint meghozott döntésektől is függ, erről így nem tudok írni. Vállalkozásból kivont eszközként a bevétel és a ráfordítás pozitív különbözete lesz adóalap (és eho-alap is), ennyi biztos.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó Kft-ben lévő apport kivonása

HozzászólásSzerző: Erra » vas. okt. 26, 2008 7:12 pm

Valóban nem fog pénzt vagy gépet kivenni, viszont ügyvédje mondta, hogy adóznia kell utána (SZJA). Én úgy látom, hogy mint egyéni cég eladja az üzletrészét saját magának mint magánszemély.

Akkor betett 1.500.000.- értékben gépeket a cégbe, most ha ez az érték ugyanaz, csupán amit átruházna, azután mint egyéni vagy mint magánszemély kell-e SZJA-t fizetnie? És ha igen, akkor a februári bevalláskor, vagy a lezáró bevallással egyidejűleg? Elvileg január 5-én akarja visszaadni a vállalkozói igazolványát.

Ügyvéd szerint SZJA fizetési kötelezettsége keletkezik.

Egyébként az úgy van hogy ügyvéd köt egy szerződést amit eladó és vevő részről is ő ír alá? (üzletrészátruházás)

Erra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Egyéni vállalkozó Kft-ben lévő apport kivonása

HozzászólásSzerző: loncika » vas. okt. 26, 2008 10:40 pm

Az egyéni vállalkozói igazolvány leadásával az  ev leltér készitésre kötelezett, és ebben minden eszközt értékelnie kell, ami adóalapot képez. Az SZJA Tv.-ben szerepel hogyan kell értékelni az eszközöket.

 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron