Adófórum

Adózási és számviteli információk

E.V balesetbiztosítása

Egyéni vállalkozók

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: mona79 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Ev kötött magára balesetbiztosítást. Kizárólag csak balesetre, baleseti halálra fizet nincs benne semmi turpisság (gondolok itt megtakarításra). Elszámolható költségként szerintetek?

Köszönöm

mona79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. okt. 20, 2008 11:44 am

Szia!

Szerintem ez nem számolható el, ahogy az életbiztosítás sem. Ezeket nem vállakozóként köti, hanem magánszemélyként, kedvezményezett megjelöléssel esetlegesen. A vállakozással összefüggő az üzlet, rakomány, azaz a tevékenységgel összefüggő biztosítás és nem a "végzővel" kapcsolatos,-  sarkos megfogalmazásban.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 20, 2008 3:17 pm

Szia!

Szerintem elszámolható, az SZJA tv. 11.sz.melléklet I.Jellemzően előforuduló költségek c. fejezete alapján:

9. a bevétel, illetve az ehhez szükséges feltételek biztosítása érdekében kifizetett vagyon-, felelősség-, kockázati élet-, balesetbiztosítás díja, az életbiztosításnál, feltéve, hogy az egyéni vállalkozó e címen nem vett igénybe adókedvezményt;

Üdv: Böbe
  
 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. okt. 20, 2008 3:44 pm

Sziasztok!

Meglepődtem, mert nekem is meggyőződésem és ugyanaz a véleményem volt mint Garbonak. Ez érdekes. Szerintem még így sem számolható el minden esetben. Pl. én mint könyvelő nem számolhatnám el, mert mi köze van annak az életbiztosításnak a bevételem megszerzéséhez? Egy építőipari vállalkozónál viszont el tudom képzelni, ott talán még az apeh is jogosnak találná. Vagy egy fuvarosnál. Nem gondoljátok?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: mona79 » hétf. okt. 20, 2008 3:57 pm

Sziasztok

Ez az e.v egy alpinista fiú. ablakot mos, fát vág és ezt mindent  a magasba. ez elég baleset veszélyes? kimagyarázható?

mona79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 20, 2008 3:57 pm

Szia!

Én is azon filózok már egy ideje, hogy mit jelenthet szerintük a bevétel érdekében kitétel? Hát bevételem nyilván akkor van, ha nem dobom fel a talpam! De mi köze ehhez a biztosításnak? Jó kis megfogalmazás ez is, nem? De oda van írva, hogy feltéve, ha nem vett igénybe adókedvezményt, tehát e szerint mégis elszámolható, ha nem adókedvezményt vesz figyelembe.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 20, 2008 3:59 pm

Sztem igen, magyarázható. De nézd meg, nem jár-e jobban, ha az adókedvezményét érvényesíti. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. okt. 20, 2008 4:04 pm

Szia Mona!

Igen, nála szerintem is magyarázható lenne. De valóban érdemes megnézni amit Böbe mond, hogy hogyan járna jobban. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. okt. 20, 2008 4:08 pm

Szia Böbe!

Szerintem azt hogy a bevétel érdekében, és feltéve hogy nem vett igénybe rá kedvezményt, azt együtt kell nézni. Igen, megint egy jó kis megfogalmazás. Szóval először eldöntöd, hogy a bevétel érdekében van-e, és ha igen, akkor még nézed azt is, hogy nem vett rá igénybe kedvezményt. Mert ha eleve nem a bevétel érdekében van, akkor a feltéve... már eleve kilőve. Ez olyan, mint a garantált minimálbérnél az az ominózus "is" szócska, amin mindig valaki fennakad :-)))

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E.V balesetbiztosítása

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. okt. 20, 2008 4:08 pm

Sziasztok!

Most, hogy Böbe idemásolta a törvényi helyet már másképp fest a dolog, vannak árnyalt oldalai, és én mint írtam is, sarkosan közelítettem meg.

 Ha belegondolunk abba, hogy nemrég volt egy eset az egyik alföldi város parketta szaküzletében, hogy a vevőnek hátatfordító eladót( lehet üzletvezető is volt egyben) megkéselték, hát ilyen ellen már az életbiztosítás logikusnak tűnik. Van kockázat.

 Azaz nem mindegy milyen és mire terjed ki ez a biztosítás. Azt gondolom,( bár lehet nem jól) hogy amennyiben valamelyik családtagot - ismerőst kedvezményezettnek jelölök, akkor az már nem a vállalkozás érdekében merül fel.

 Vagy ács vagyok és leesek a tetőről ez bizony baleset a javából- itt is van kockázat ( igaz lehet nem tartottam be a munkavédelmi előírásokat és akkor már a biztosító sem fizet).

Szóval summa-summárum: nekem nem egyértelmű, bár lehet nem kéne túl bonyolítanom.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég