Adófórum

Adózási és számviteli információk

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

Egyéni vállalkozók

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, remélem van itt valaki, szeretném már elkezdeni a vasárnapi ebédet gyerekeimnek. :-)

Most lett fodrászomnak 2 tanulója, jól csinálom szerintetek ha a foglalkoztatás részmunkaidős a jogvizsonykód az 46- tanulószerződéssel foglalkoztatott tanuló,de mit kell írni  FEORHOZ?  kell egyáltalán valamit?

köszi anett

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. okt. 12, 2008 9:20 am

Szia Anett!

Tanulószerződéses tanulónál a jogviszony kód 46, a 0808-as bevallás 9-es lapján sem a FEOR számot, sem a munkaidőt nem kell kitöltened, csak a magánnyugdíjpéntár tagság időtartamát.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » vas. okt. 12, 2008 9:30 am

kÖSZÖNÖM A VÁLASZODAT!!!!

Persze a tanulószerződés és az iskolai szájbargás ellenére is most pénteken derült ki hogy bizony még nem kötöttek magánnyugd. pénztárat, igy gyorsan elzavartam őket , meg is lett. Na de most oda a belépés napja október 09. Szeptemberbe jelenthetem már őket mnyp-eknek?

A T1041-esen még nem jelentettem mnyp-at, de azt most újítottam.

Szeirinted? Egyenlőre sima tb-vel csináltam őket, de gondolkodok..

köszi anett

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. okt. 12, 2008 9:42 am

Szia Anett!

A tanulószerződéses tanulóknál kötelező a magánnyugdíjpénztár-tagság. Miután gondolom letelt a 15 nap a tanulószerződés megkötésétől, ezért irányított pályakezdőként csak a területileg illetékes pénztárba léphetnek be, s a tagsági viszony kezdete a tanulószerződés megkötésének időpontja. Ezért nem értem, hogy miért októberi a belépés napja? (vagy a tanulószerződést is októberben kötötték?)

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. okt. 12, 2008 10:09 am

Szia! a fodrász FEOR-ja 5311.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » vas. okt. 12, 2008 10:44 am

Mi az hogy terletileg illetékes péntár? Végülis én az OTP be küldtem őket, ami van a városban. 09.01 a tanulószerződés napja. Visszamenőlegesen kellett volna beléptetni őket? Feltételeztem, hogy mondják majd hogy miért kell nekik kötni , és majd az ügyintéző tudja innentől kezdve mit kell tenni.

Most ebből hogy másszak ki? kislányom meg írástudományát mutogatja itt melettem 4,5 éves és B betűket rajzolgat nekem. Mindjárt sírok!:-((

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. okt. 12, 2008 11:07 am

Szia Anett!

Igen, visszamenőlegesen kellett volna beléptetni őket, mert pályakezdőnek minősülnek, a tanulószerződéses jogviszony náluk az első biztosítási jogviszony. A szerződés kötésétől számított 15 napon  belül bármelyik pénztárat választhatták volna, viszont ezt követően a területileg illetékes pénztárnál kell beléptetnie a foglalkoztatónak. Nem tudom, hogy melyik megyében vagy, ideírom a területileg illetékes pénztárakat:

Baranya és Jász-Nagykun-Szolnok megye: Allianz Hungária Nyugdíjpénztár

Csongrád megye: ÁB-Aegon

Az összes többi megyében és Budapesten: OTP magánnyugdíjpénztár.

Lehet, hogy szerencséd van, és Ti az OTP-hez tartoztok. Nem tudom, hogy megérkezett-e a tagsági okírat, ha októberi a dátum, akkor telefonon esetleg jelezd nekik, hogy pályakezdők, s visszamenőlegesen kéred a beléptetést. Ne idegeskedj, ezt biztosan lehet javíttatni.

A 0808-ast már magánnyugdíjpénztártagként kellene csinálni, mert ellenkező esetben önrevizióznod kell. A 1041-esen pedig helyesbíteni kellene a magánnyugdíjpénztár tagság kezdő időpontját.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. okt. 12, 2008 11:09 am

Szia Panni!

Ők még nem fodrászok, csak tanulók, ezért nincs FEOR-szám. Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: larsen25 » vas. okt. 12, 2008 11:57 am

Szia, Panni!

Igaz, hogy még csak tanulók, de én mindig beírom az 5311 FEOR-t az 520. sorba. Ezen az "oldalon" csak az 541. sor kell még.

A 394. sorba írod a tanuló juttatását, és a 10-elapon ennek vonzatait.

Lehet, hogy már elkéstem ezekkel, mert bőven megebédeltetek...

Üdv.. Magdus

larsen25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

46-OS JOGVISZONYKÓD FEORJA?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. okt. 12, 2008 12:36 pm

Szia Magdus!

Szerintem ez a 0808-as adatszolgáltatás összhangban kell legyen a NYENYI-vel, ha töltöttél ki tanulószerződésesnek NYENYI-t, abból látszik, hogy a tanulószerződésesnek nem lehet kitölteni a munkaidőt és a FEOR-számot.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 109 vendég