Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni cég könyvelése, adózása

Egyéni vállalkozók

Egyéni cég könyvelése, adózása

HozzászólásSzerző: hjozsef71 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Jelenleg egyéni vállalkozó vagyok, rám nem vonatkozik a számviteli törvény. Elég az egyszeres könyvvitel, ami egyszerűbb, mint a kettős könyvvitel. Szeretném egyéni cégként bejegyeztetni a vállalkozást. A kérdésem az lenne, hogy ha jól tudom az egyéni cégre sem vonatkozik a számviteli törvény. Nem jogi személyiség és továbbra is elég az egyszeres könyvvitel. Vagy rosszul tudom. A könyvelés érdekelne a legjobban, mert az egyszeres könyvitelt még a párom meg tudja csinálni. Köszönöm a válaszokat.
hjozsef71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Egyéni cég könyvelése, adózása

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. okt. 06, 2008 1:12 pm

Egyéni cégként is egyéni vállalkozó maradsz, lesz cégjegyzékszámod, de a számviteli tv. még mindig nem fog rád vonatkozni.  Tehát marad az egyszeres könyvvitel, (lehetőleg naplófőkönyv) . Annyi a különbség, hogy a cégbíróság felé be kell nyújtani évente egyszer a mérleget és eredménylevezetést.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni cég könyvelése, adózása

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 06, 2008 2:11 pm

Szia!

Egyéni cégként bejegyezhető az egyéni vállalkozó, de ettől még nem jogi személy. Ugyanúgy az SZJA törvény vonatkozik rá, ahogyan eddig is.  Ugyanúgy adózik, ugyanazt a könyvelést  folytatja, mint eddig. Egyszerűsített mérleget köteles készíteni, ha át akar alakulni egyszemélyes kft-vé, átalakulás előtt. Egyébként nem kell.

Az egyéni cégről is az egyéni vállalkozásról szóló  1990.évi V. törvény rendelkezik. 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni cég könyvelése, adózása

HozzászólásSzerző: hjozsef71 » hétf. okt. 06, 2008 2:22 pm

Köszönöm a válaszokat még annyi kérdésem lenne, hogy a cégbejegyzésről olvastam: az illetékes cégbírósághoz kell benyújtani. Ez az esetemben vidéken van, viszont a fővárosban dolgozom 40 órás főállásban, ezért egyszerűbb egy budapesti ügyvédhez elmennem. Megoldható így, vagy vidéken kell ügyvédet keresni?
hjozsef71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Egyéni cég könyvelése, adózása

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 06, 2008 2:32 pm

A székhely szerint illetékes cégbírósághoz kell benyújtani, úgy tudom.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég