Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vállalk. ig. visszaadása és újbóli kiváltása

Egyéni vállalkozók

Vállalk. ig. visszaadása és újbóli kiváltása

HozzászólásSzerző: ildivp » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Egy ismerősöm járt bent az okmányirodában, és ott azt mondták neki, hogy ha visszaadja a vállalkozói igazolványát, akkor 2 éven belül nem válthatja ki újra. Ti hallottatok erről? Én próbáltam utána nézni, de erre utaló törvényt vagy jogszabályt nem találtam. Nincsen hátraléka, sem adótartozása.Kérem, hogy aki tud ezzel kapcsolatban érdemi infót, az segítsen.

 Köszönettel: Ildi

ildivp
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Vállalk. ig. visszaadása és újbóli kiváltása

HozzászólásSzerző: validitas » vas. okt. 05, 2008 9:22 pm

Szia Ildi!

Az egyéni vállalkozásról az 1990.évi V. törvény szól. E törvény rendelkezik arról is, hogy milyen esetekben nem kaphat vki egyéni vállalkozói igazolványt. De amit írsz, nem szerepel benne semmi ilyesmi, úgyhogy szerintem valami félreértésről lehet szó.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vállalk. ig. visszaadása és újbóli kiváltása

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » hétf. okt. 06, 2008 4:01 am

Szia! Szerintem is nyugodtan kiválhat válalkozói igazolványt két éven belül.  Viszont ha valaki 2 éven belül vált ki vállalkozóit, az nem minősül kezdő vállalkozónak (ezt nem tudom hol olvastam...)
escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vállalk. ig. visszaadása és újbóli kiváltása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. okt. 06, 2008 7:16 am

Szia Ildi!

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, nekem mostanában volt megszűnő e. vállalkozóm és három hónap után ismét kiváltotta a vállalkozói igazolványt. Járulék fizetés szempontjából nem számít kezdőnek, mert a megszűnés és az új vállalkozásának megkezdése között, egy teljes naptári év nem telt el. Tb. tv. 4& 6. bek. ba) pontja. Természetesen , ha az egy év eltelt volna már, csak főfoglalkozású e. vállalakozónál lenne alkalmazható. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalk. ig. visszaadása és újbóli kiváltása

HozzászólásSzerző: ildivp » hétf. okt. 06, 2008 5:16 pm

Köszönöm szépen a válaszokat. Csak az a kár, hogy állami hivatalban ilyen hülyeségekkel vezetik meg az embereket. Na mindegy... ilyen ez a rendszer.
ildivp
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég

cron