Adófórum

Adózási és számviteli információk

Környezetvédelmi termékdíj bejelentkezés??

Egyéni vállalkozók

Környezetvédelmi termékdíj bejelentkezés??

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket, mivel elvesztem a dologban sajnos.

Egyik ügyfelem levelet kapott a VPOP-től, ezzel a szöveggel: "Nyilvántartásom felülvizsgálata során megállapítottam, hogy környezetvédelmi termékdíj vonatkozásában Ön, illetve az Ön által vezetett gazdasági társaság érintett lehet, és Ön erre vonatkozóan a VPOP-nál bejelentést illetve bevallást nem tett." Az nekem már csak hab a tortán, hogy a levél vége felé 1.000.000Ft-os mulasztási bírságról ír, valamint hogy 5 évre visszamenőleg adóellenőrzés keretében vizsgálhatják.

Az ügyfél mezőgazdász, családi gazdálkodó. Végignyálaztam a tavalyi és az idei számláit, de semmit nem vett, ami termékdíjkötelezett lehetne.

Rémlik az ügyfélnek, hogy kb. 4 évvel ezelőtt (akkor még nem én könyveltem neki), egyszer fizetett talán 1 azaz egyezer forintot, környezetvédelmi termékdíjat, mert vett xdb zsákot, amibe a búzát tárolta. Talán emiatt gondolják, hogy kötelezett lehet? Átadta volna az Apeh az eddigi adatokat, hogy kinél fordult elő már kötelezettség?

Mit tennétek most a helyemben? Mert bejelentkeztethetem, de minek, amikor most viszont nem kötelezett, mert semmi olyat nem vásárolt?

A levél végén ez áll: " Kérem, hogy amennyiben Ön, illetve az Ön által vezetett gazdálkodás a vonatkozó jogszabályi előírások alapján termékdíj fizetésre kötelezett, a szükséges intézkedések megtétele iránt intézkedni szíveskedjék." Na, ebből nekem az jön le, hogy ez egy forma levél azoknak, akik szerintük kötelezettek lehetnek, de szerintem az én vállalkozóm akkor sem kötelezett. és nem értem, akkor miért fenyegetnek rögtön 1milliós bírsággal.

Most ha nem reagálunk semmit, mert szerintünk nem kell, ugyanis most nem kötelezett, akkor viszont elképzelhető szerintetek, hogy mivel a nyilvántartásukban szerepel, azon az alapon, hogy hátha mégis kötelezett, csak a levél ellenére nem jelentkezett be, esetleg behívják egy 5 éves ellenőrzésre?

Kérlek Benneteket, írjátok meg a véleményeteket a dologról, vagy ha valaki kapott már hasonló levelet, vagy végigjárta ezt az utat, és tudja, mi a teendő, írja meg, mert tanácstalan vagyok, és nem szeretnék egy ellenőzrésbe sem belefutni, egy bírságba sem.

Köszönöm előre is. Üdv: Zsuzsa

kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Környezetvédelmi termékdíj bejelentkezés??

HozzászólásSzerző: magdika65 » hétf. szept. 22, 2008 8:05 am

Szia!

Szerintem a VPOP-val vedd fel a kapcsolatot és tisztázd, hogy miért nem tettél eleget a bejelentési kötelezettségnek.  Segítőkészek, - és jobb tisztázni, mint várni, hogy mikor kapsz ellenőrzést. 

magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Környezetvédelmi termékdíj bejelentkezés??

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. szept. 22, 2008 3:27 pm

Szia Zsuzsa!

Az én véleményem is az, hogy az Apehtől átvehette a VPOP azok adatait, akik mondjuk 5 évre visszamenőleg adtak be bevallást és kötelezettek lehettek. Az is egy jó öltet, hogy beszélj velük, bár én - Magdikával ellentétben - megmondom őszintén, hogy nekem eddig telefonon igazán érdemleges segítséget még nem tudtak adni, pedig január óta kb. májusig, amíg nem rendeződött minden az én egyik havi bevallásra kötelezett ügyfelemmel, csak nyüglődtem velük.

Én írnék válaszul nekik egy levelet, hogy ilyen és ilyen törvény/paragrafusra hivatkozva nem kötelezett a bejelentkezésre és a termékdíj bevallásra. Ajánlva és tértivevénnyel adnám fel.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron