Adófórum

Adózási és számviteli információk

iparüzési adó 1500 Ft???

Egyéni vállalkozók

iparüzési adó 1500 Ft???

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök Mindenkit!

Egyéni vállalkozó vagyok , nem bolti piaci kisker. (TEAOR 4799).
Úgy tudom, hogy az alkalmi árusításkor iparüzési adó max. 1000 Ft lehet.

Egyik nap voltam egy idegen településen árulni és az iparüzési adó csekkjét 1500 Ft -ra töltötték ki.
Kérdeztem, hogy miért nem 1000 Ft (mint mindenhol), de
Azt mondták náluk ennyi. Akkor nem vitáztam tovább, de én úgy tudom, hogy ideiglenes árusítás esetén a helyi iparűzési adó legfeljebb 1000 Ft/nap.

Ha tévedek légyszíves javítsatok ki.

Előre is köszönöm
                    István

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

iparüzési adó 1500 Ft???

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. szept. 19, 2008 4:03 pm

37. § (1) A vállalkozó állandó jellegű iparűzési tevékenységet végez az önkormányzat illetékességi területén, ha ott székhellyel, telephellyel rendelkezik, függetlenül attól, hogy tevékenységét részben vagy egészben székhelyén (telephelyén) kívül folytatja.

(2) Ideiglenes jellegű az iparűzési tevékenység, ha az önkormányzat illetékességi területén az ott székhellyel, telephellyel nem rendelkező vállalkozó

a) piaci és vásározó kiskereskedelmet folytat,

b) építőipari tevékenységet folytat, illetőleg természeti erőforrást tár fel vagy kutat, feltéve, hogy a folyamatosan vagy megszakításokkal végzett tevékenység időtartama adóéven belül a 30 napot meghaladja, de nem éri el a 181 napot. Ha a tevékenység folytatásának időtartama a 180 napot meghaladja, akkor a tevékenység végzésének helye telephelynek minősül,

c) bármely - az a) és b) pontba nem sorolható - tevékenysége, ha annak folytatásából közvetlenül bevételre tesz szert, feltéve ha egyetlen önkormányzat illetékességi területén sem rendelkezik székhellyel, telephellyel.

 

 

2) Ideiglenes jelleggel végzett iparűzési tevékenység esetén az adó mértéke:

a) a 37. § (2) bekezdésének a) pontja szerinti tevékenység-végzés után naptári naponként legfeljebb 1000 forint,

b) a 37. § (2) bekezdésének b) és c) pontja szerinti tevékenység-végzés után naptári naponként legfeljebb 5000 forint.

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

iparüzési adó 1500 Ft???

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. szept. 19, 2008 4:08 pm

Szia István!

Bemásoltam a törvény egy részét, és úgytűnik az önkormányzat nincs tisztában a törvénnyel, ugyanis a piaci és vásározó kiskereskedelem díjtétele napi max 1.000,- Ft.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

iparüzési adó 1500 Ft???

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. szept. 19, 2008 4:56 pm

Szia, István, természetesen utólag is jogod van az adott önkormányzathoz intézett levélben a fenti törvényi hivatkozással a tévesen kivetett adót visszaigényelni. Amennyiben hibás önkormányzati rendeletet hoztak, akkor a közigazgatási hivatalnál kell kérni annak megsemmisítését (ha maguktól nem teszik meg). Ha törvényellenes a helyi rendelet (és nem az ügyintéző tévedett), akkor bizonyára ez meg fog történni. Sok sikert, Anikó
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

iparüzési adó 1500 Ft???

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » szomb. szept. 20, 2008 1:52 pm

Köszönöm a válaszokat!

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég