Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adomány könyvelése

Egyéni vállalkozók

Adomány könyvelése

HozzászólásSzerző: magdika65 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök Mindenkit!

A következőben kérném a segítségeteket. Pénztárkönyvet vezető egyéni vállalkozó adományt     adott egy Baptista Gyülekezetnek.    A kérdésem    az lenne hova kell könyvelni a pénztárkönyvben, illetve évvégén van- e ezzel kapcsolatban  valami teendő?   

magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adomány könyvelése

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd aug. 12, 2008 12:46 pm

Szia!

Könyvelés: Be nem számító kiadás.

Egyéni vállalkozónál kedvezményként nem érvényesíthető, de magánszemélyként az 53-as bevallásban az összevont adóalap adójánál a támogatás 30%-a, de max 50 eFt figyelembe vehető, ha van megfelelő igazolás róla és belefér a jövedelemkorlátba is.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adomány könyvelése

HozzászólásSzerző: erzsi50 » kedd aug. 12, 2008 3:17 pm

Szia!

Egy kis toldalék: Egyetértek Zsuzsival abban, hogy ezt az 53-as bevallásban lehet majd érvényesíteni, ha van igazolás róla, de én a pénztárkönyvbe nem könyvelném, még be nem számító kiadásba sem, mert véleményem szerint az ilyen adományt mint magánszemély "szokás" adni.

Ha beírjuk a pénztárkönyvbe, akkor szerintem nem a vállalkozás érdekében fizetett tétellel csökkentem a házipénztárát.

De ez csak egy szerény vélemény...

Üdv: Erzsi

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Adomány könyvelése

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd aug. 12, 2008 9:53 pm

Szia Erzsi! Alapjaiban igazad van, de ha vállalkozóként adta, akkor a vállalkozói adószáma (is) szerepelni fog az igazoláson - én ezért könyvelném oda, másrészt pedig a pénztárkönyben nincs pénztár. Az már egy más kérdés, hogy ettől függetlenül pénztáranalítikát "illik" vezetni. Egyébként pedig a "szerény vélemény" is egy vélemény, akkor meg különösen, ha még logikus és elgondolkodtató is! Üdv: P.Zsuzsa
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég