Adófórum

Adózási és számviteli információk

ÁFA mentes, közösségi adószámmal

Egyéni vállalkozók

ÁFA mentes, közösségi adószámmal

HozzászólásSzerző: jumpy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Május végén váltottam ki a vállalkozói igazolványt. ÁFA mentességet választottam, de kértem közösségi adószámot, mivel külföli ingatlanok közvetítésével foglalkozom, tehát várhatóan fogok külföldi cégnek számlázni.

Úgy tudtam, hogy ha ÁFA mentes vagyok, akkor csak éves bevallást kell készítenem. Most olvastam valahol, hogy ha közösségi adószámot kértem, akkor negyedéves bevallást kell beadnom akkor is, ha áfa mentes vagyok.

Ez tényleg így van? Ha igen, melyik bevallást kell elkészítenem, és számíthatok-e büntetésre a mulasztás miatt, amit június 20-ig kellett volna beadnom. Bevételem még nem volt se hazai, se külföldi cégnek nem számláztam még.

Előre is köszönöm a segítséget!

 

jumpy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ÁFA mentes, közösségi adószámmal

HozzászólásSzerző: mazsi5 » vas. júl. 27, 2008 6:17 pm

Közösségi ügyletről adatszolgáltatás negyedévente a n.évet követő hó 20-ig.

102464 bájt
Verzió 1.10
2008.06.02.

Összesítő nyilatkozat az Európai Közösség területén belül történő közösségi termékértékesítésekről, valamint az Európai Közösség területéről, történő termékbeszerzésekről

Kitöltési útmutató: 08a60.pdf 

 

Ha nincs miről adatszolgáltatni, mert nem volt közösségi térmékértékesítés, illetve onnan termékbeszerzés, akkor arról a n.évről nem kell adni. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

ÁFA mentes, közösségi adószámmal

HozzászólásSzerző: angel77 » hétf. júl. 28, 2008 12:18 pm

Szia!

Én ezt találtam: 

Az alanyi adómentességet választó adóalany az értékesítést megelőzően köteles közösségi adószámot kérni, ha az EK másik tagállamában illetőséggel bíró adóalany vagy adóalanynak nem minősülő személy, szervezet részére új közlekedési eszközt értékesít. Egyéb értékesítéseire nem kell közösségi adószámot kérnie, mert azok nem minősülnek Közösségen belüli értékesítésnek.

 Forrás:

Adózási információk / Információs füzetek 2008
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
Közösségi adószámokra vonatkozó alapvető szabályok
2008/27
2008.01.08.

angel77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ÁFA mentes, közösségi adószámmal

HozzászólásSzerző: jumpy » hétf. júl. 28, 2008 7:15 pm

Köszönöm a válaszokat!
jumpy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég