Adófórum

Adózási és számviteli információk

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

Egyéni vállalkozók

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

HozzászólásSzerző: dorikababa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni.

Jelenleg gyeden vagyok októberben már gyesen leszek kb hat évig amikor az ikreim iskoláskorúak lesznek. A munkáltatóm 2009 jan 1-től visszavesz. Az alapfizetésem 131000.- a járulékokat rendesen fizeti utánam. Most lehetőségem nyílna másodállásban Augusztós dolgozni vállalkozóként.

Kérdésem, hogy lenne a lgjobb mika a járulék és adófizetési ktgim?Milyen vállalkozói formát válasszak hogy adózási és járulékfizetési ktgim a lehető lekisebbek legyenek?

Válaszotokat előre is köszönöm:Zsuzsa

dorikababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

HozzászólásSzerző: bartane76 » kedd júl. 22, 2008 7:47 am

Szia Zsuzsa! Ha a gyed ideje alatt bármilyen formában munkát vállalsz, elveszíted a gyed-et, ráadásul főállású egyéni vállalkozó leszel, és a járulékaid kb 45e Ft lesz havonta. Gyes alatt bármilyen formában lehet munkát vállalni, de ha nincs mellette legalább heti 36 órát meghaladó állásod szintén főállású vállalkozó leszel és járuékoznod kell. 2009 jan. 1-től, ha lesz főállásod, lehetsz mellékállásban vállalkozó. Járulékot nem kell fizetned, csupán a vállalkozó kivét utáni szja-t kell megfizetni, ha lesz vállalkozói kivéted. Nem írod, hogy milyen tevékenységet tudnál vállalkozóként végezni, mennyi bevételed lenne belőle, kb mennyi költséged stb. Ezektől is függ, hogy egyéni vállalkozóként vagy esetleg társas vállalkozóként lenne érdemes folytatni e tevékenységet. Az egyéni vállalkozói igazolvány kiváltása 10e + 2,2e Ft-ba kerül. Egy Bt-t alapítani ennél azért több-be kerül, és kezdő tőke is szükséges hozzá. Remélem segítettem Üdv. Zsuzsa
bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

HozzászólásSzerző: dorikababa » kedd júl. 22, 2008 9:15 am

Szia Baratne76 Zsuzsa

Köszönöm válaszodat nem tudom a pontokat megkaptad-e?

Arra válaszolnál hol tudok pontosan utánazzni azoknak amiket leírtál?

Pl::Nem vagyok jártas a járulékfizetési dolgokban ezt esetleg?

Köszönöm

dorikababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

HozzászólásSzerző: dorikababa » kedd júl. 22, 2008 9:18 am

Szia az előbb rossz helyre írtam

Szóval köszi a választ.

Egyébként akkor is főállású vállalkozó leszek -októbertől amikor a gyed lejár-ha most is érvényes szerződésem van a cégemmel?

A járulékfizetési kötelezztségekről hol tudnék részletesen érdeklődni ebben ugyanis gyenge vagyok.

Válaszodat előre is köszi.

Üdv:Zsuzsa

dorikababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

HozzászólásSzerző: hrvthandrea » kedd júl. 22, 2008 9:22 am

A pontokat úgy fogja megkapni, ha elfogadod a válaszát!

Jobb oldalon van egy kis négyzet, ezt bepipálod, majd válaszok elfogadása. Andrea

hrvthandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

HozzászólásSzerző: bartane76 » kedd júl. 22, 2008 9:46 am

Szia Zsuzsa! A gyed ideje alatt ha dolgozol elveszíted a gyed-et. Ilyenkor mérlegelni kell, hogy melyikkel jársz jobban? Ha a vállalkozási tevékenység hoz annyit hogy a járulékokat futja (írtam, hogy kb havi 45e), a költségeket futja, és még több marad mint a gyed, akkor "megéri". Ezt te látod. Másrészt milyen a szerződésed? Mert ugye a TGYÁs, gyed, gyes ideje alatt munkaviszonyban maradunk a cégünknél, te már valószínűleg fizetés nélküli szabadságodat töltöd. De ha ez idő alatt nem dolgozol, és bármilyen formában fizetést sem kapsz, semmi gond. De ha dolgozol a gyed ideje alatt, és fizetést is kapsz, akkor főállású ev leszel és járulékoznod kell. Az apeh honlapon mindenről bőven találsz olvasgatnivalót, illetve ha itt a fórumon a jobb felső sarokban a keresés alatt beírod, hogy pl. főállású ev járulékai, biztosan hasznos tanácsokat és konkrét százalékokat találsz. Üdv. Zsuzsa
bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

HozzászólásSzerző: dorikababa » szomb. júl. 26, 2008 3:54 am

Szua Zsuzsa

Szóval csak hogy tisztázzam csak akkor lehetek másodállásban vállalkozó ha tényleg dolgozom heti 36 órát és necsak szerződésem van a cégemmel de éppen gyden vay gyesen vagyok.Egyébként csak főállásban.

Korábban írtad hogy másodállású vállalkozóként csak a váll kivét után kellene adóznóm. De mi van az elvárt jövedelemminimummal? nekem az után is kell adóznom. Jó nem sok gondolom. Egyébként a munka nem titok Brokernet üzletkötés lenne.

Köszönöm válaszaidat és bocs csak most értem rá válaszolni.

Üdv egy kezdő könyvlő

dorikababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Másodállású ev. járulékfizetési és adózási ktg.-i

HozzászólásSzerző: bartane76 » szomb. júl. 26, 2008 10:52 am

Szia!

Igen, ha van legalább egy heti 36 órát elérő munkaviszonyod, akkor lehetsz másodállású vállalkozó. Egyébként főállású leszel. És ha közben gyedet kapsz, azt elveszíted.

Gondolom nem milliókat keresnél, a jövedelemminimum tényleg fizetendő adó, de ahogy te is írod nem sok.

Nem lehet valaki más nevére dolgoznod? Sok helyen próbálják így megoldani. Pl. a férj lép be a brokernet-be, de te dolgozol. Mindent ő ír alá, ő számláz (feltéve, hogy van főállása), de te dolgozol. Pl én így hitelközvetítéssel foglalkozom. Ez csak egy ötlet.

Üdv. Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég