Adófórum

Adózási és számviteli információk

kezdő egyéni vállalkozás

Egyéni vállalkozók

kezdő egyéni vállalkozás

HozzászólásSzerző: s.zsoltne » kedd júl. 22, 2008 2:09 pm

Köszi szépen, de még nem szeretnék befektetni, egyenlőre maradok a papír formánál, talán majd később. Most csak ez az egy váll van....

 

s.zsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

kezdő egyéni vállalkozás

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd júl. 22, 2008 2:26 pm

Szia!

Nelly által ajánlott exel táblát a fórumozok tették fel - ingyenes - és nem kell kézzel irogatnod.

Üdv: P.Zsuzsa 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kezdő egyéni vállalkozás

HozzászólásSzerző: s.zsoltne » kedd júl. 22, 2008 3:57 pm

ok!!!!! Köszi!

De most lenne mégegy kérdésem! Egy másik témában olvastam, hogy ha nem volt kivét, akkor is kell negyedévente szja és különadó előleget fizetni? Ha igen, akkor milyen számú bevallásban kell az előleget bevallani?

Most volt itt az illető, nem lesz sok számla, alanyi adómentes, de már több mint egy hónapja meg van neki a vállalkozóija, nem baj, hogy csak most fogom elküldeni a 101E-t? Úgy néz ki még nem is nagyon lesz neki bevétele, de ha megveszek egy-két nyomtatványt, stb, akkor költsége már van, nem kellene betennie valamennyit a vállba?

s.zsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

kezdő egyéni vállalkozás

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd júl. 22, 2008 4:06 pm

Szia!

Hát de baj! Azért vannak betartandó határidők! Az elmulasztásuk bírsággal jár(hat).

Amíg nincs bevétele addig üzemviteli kölcsönt ad a vállalkozásának. N.évente a nyereség (ha van) után valóban kell mindkét adóra előleget fizetni, csak figyelj rá, hogy más-más az alapja mindkettő esetében. Bevallani nem kell - majd az 53-asban jövőre.

Üdv: P.Zsuzsa 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kezdő egyéni vállalkozás

HozzászólásSzerző: s.zsoltne » kedd júl. 22, 2008 4:17 pm

JAj!!!!!!!!!!! Már el is akadtam! Mi az okmányirodai nyilvántartási szám? Nem az ES-es száma? De akkor miért nem tudom beírni az ES betűket? A számok meg nem elegek, mert 8 rublika van! HELP!
s.zsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

kezdő egyéni vállalkozás

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd júl. 22, 2008 4:38 pm

A vállalkozói igazolványon az adószám alatt találod.
kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kezdő egyéni vállalkozás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. júl. 23, 2008 12:00 pm

Szia!

Ha egyelőre nem akarsz befektetni szoftverbe, nézzél szét itt.

http://www.szoftverbox.hu/termekek/ingyen.htm

Van valami egyszereres is, meg bér, és számlázó ( aClear Admin tökjó, a Kulcsos sem rossz, a többit pedig nem ismerem.

A bérprogik csekély létszám esetén használhatók (max 5 fő), de szerintem bőven elég lesz.

Nem tudom van-e tárgyi eszköz nyilvántartó az egyszeresben, legfeljebb azt kézzel vezeted, nyomtatványboltban lehet nyilvántartó lapot kapni, de a netről sok ilyen cuccot letölthetsz, vagy akár segítséget kapsz a Fórumtagoktól is, ezekre a dolgokra kár pénzt pazarolni!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron