Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számla másolatok!

Egyéni vállalkozók

Számla másolatok!

HozzászólásSzerző: Leki24 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Ha van egy fodrász egyéni vállalkozó és meglepi őt egy ellenőr a telephelyén kérheti a polcon kint lévő anyagok (hajlakk, hajhab, zselé stb....) számláinak másolatát? Mert hallottam egy ilyen ellenőrzésről!
Leki24
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Számla másolatok!

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd júl. 15, 2008 9:00 am

Szia! Igen kérhet számlát az ellenőr, hisz az áru eredetét igazolni kell. Mária 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla másolatok!

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd júl. 15, 2008 9:36 am

 

Szia Leki 24 !

Igen az ellenőr kérheti  a tevékenységhez  felhasználásra kerülő anyagok , kellékek beszerzéséről szóló számla másolatát. Nyilván az eredeti számlák a könyvelés bizonylatai és azt nem tárolja az üzletében., vagy ha mégis akkor az eredeti számlával is igazolhatja.

Egy ellenőr  mindid kérheti a beszerzés számláit, legjobb ha együttműködöek vagyunk velük, és "oldalról" beszerzett anyagokat  ami nem tudunk szla-val igazolni,nem tárolunk  a válhetően febukkanó ellenőr előtt. 

Üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Számla másolatok!

HozzászólásSzerző: patkaiilona » kedd júl. 15, 2008 3:09 pm

Az ART 172§ g. pontja szerint az ellenőrzés időpontjában az áru eredetét bizonyítani kell valamilyen bizonylattal vagy annak másolatával. Az én olvasatomban ezek az eladásra szánt árukat takarja.

Szerintem az anyagok eredetét nem kell. Ennek ellenére csatlakozom az előttem szólóhoz, ha az ellenőr kéri akkor inkább produkáljunk a számára a bizonylatot.

Ica

patkaiilona
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Számla másolatok!

HozzászólásSzerző: peva111 » pén. aug. 01, 2008 10:23 am

Szia Leki24

Tapasztalataim szerint az ellenőr bármilyen számlát kérhet. Viszont arra hivatkozva, hogy a könyvelőnél van, kérhetsz haladékot. Mi mindg kaptunk ilyen esetben 3napot. Ha az ellenőr rendes, akkor nem kell bevinni neki, hanem elég elfaxolni. Ha több számlát is szeretne látni, be is rendelhet egy későbbi időpontra.

Ez ritka, úgyhogy kár rajta görcsölni:)

Éva

peva111
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 76 vendég

cron