Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

Egyéni vállalkozók

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: Segítségetkérő1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ismét segítséget szeretnék kérni. Ha nem fizet a cég, elkerülhető-e, hogy fizetési felszólítást küldjek, vagy már rögtön beadhatom a szükséges dokumentumokkel együtt a "fizetési meghagyást" az illetékes szervnek? És még azt kérdezném, hogy a cég kecskeméti akkor gondolom az ottani hatóságnak kell a fizetési meghagyást benyújtani.

köszönöm a válaszokat előre is.

Segítségetkérő1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. júl. 10, 2008 1:00 pm

Szerintem nem, mert lehet, hogy valami admin.hiba van a partnernél, vagy nem kapták meg a számlát, vagy elutalták, de rossz helyre (már volt rá példa), stb, stb. Szerintem előbb bizonyítani kell, hogy a felszólítások ellenére sem fizetnek.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 2:09 pm

 

Szia !

Álláspontom ugyanaz mint  Böbe véleménye, a pénzek utjai kifürkészhetelenek. Valóban előfordulhatott téves utalás is, vagy számlád eltévelygett.Ha binyonyiték kell mégpedig irásos, küldj fizetési felszólitást, "a szó elszáll, az irás megmarad ".

Ha nem fizetnek,   de mégis reagálnak vmit, vagy mégis fizetnek akkor okafogyott lesz az egész ügy.

Fiz.felszólitást gyorsan küldj nekik. Melyil ez a Kméti cég? én Kméti vagyok!

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: Segítségetkérő1 » csüt. júl. 10, 2008 2:15 pm

Szia Anna!

Köszönöm a válaszod. Tértivevénnyel küldtem a számláimat, úgyhogy biztos, hogy megkapták, de értem amit jeleztetek, hogy meg kell írjam a felszólítást. Még az lenne a kérdésem ha a számla fizetési határideje július 11-i, akkor ez azt jelenti, hogy július 11-én még utalhatja, vagy már július 11-én a számlámon kellett volna hogy legyen a pénz?

Segítségetkérő1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 2:22 pm

 

Szia !

A julius 11. azt jelenti, hogy akkora már a számládon  a jóváirásnak meg kellet volna jellennie. Ha még 11-én azaz holnap utalja, akkor abba még néhány nap beletelik, tehát a fizetést nem tudja teljesíteni 11-re.A jóváirás a jövő héten jelentkezik Nálad.

Az apeh-nél is a beif.hat.idő pl: 20-a, akkor az azt jelenti hogy az átutalandó összegnek 20-ra az aapeh számláján kell lenni.

Cégek egymás között nem szokták ilyen szigorúan nézni, de én sok nagy gyógyszerbeszállítóval találkoztam aki 1-2-3 napos kéesedelmnél a késedelmi kamatot számitott, pesrsze az alapja több millás tételek voltak. 

hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: Segítségetkérő1 » csüt. júl. 10, 2008 2:28 pm

Kedves Anna! Tudod én vagyok az a komplikált eset, akinek tegnap is segítettél. Sajnos ez nem arról szól, hogy én szigorú lennék. Ez volt az a cég, aki egy visszadátumozott levél kíséretében küldte nekem vissza a számlámat, a visszadátumozás időpontja a számla fizetési határideje előtti 1 nap, de én közben nekik felszólító levelet írtam, melyet június 30-án kézhez is kaptak és ők a visszadátumozott levelet, hogy nem fogadják be a szlámat, csak július 1-jén adták postára. Szóval sajnos ezzel a céggel nem lehetek engedékeny, mert nem egy korrekt az ügyvezetője. Ez a felszólító levél is sajnos csak egy fölösleges kör, mert eleve nem akar fizetni, mert nem kívántam velük meghosszabbítani a szerződésemet. Szóval ez a helyzet.

Viszont nagyon köszönöm a  segítséged, és ha jól értettem akkor már ma a szlámon kellett volna, hogy legyen a pénzem, tehát írhatom meg a felszólító levelet és holnap adhatom postára.

köszi!!!

Segítségetkérő1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 2:41 pm

 

Szióka !

Tudom és emlékszem, én tanácsoltam a Fizetési meghagyás beadását. Mint irod már küldtél fizetési felszólítást, tehát vannak már bizonyítékok, és  van még ha úgy vesszük enyhe kifejezéssel élve csusztatás is a részükről, vagyis dátum hamisitás.

Nem korrektek, szedj össze minden okmányt ami ezzel kapcsolatos és add be a biróságnak. Ne halogasd, a biróság majd kér esetleg hiánypótlást, akkor még beküldheted a legujabb fiz felszólitást is.

Üdv:anna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: Segítségetkérő1 » csüt. júl. 10, 2008 2:47 pm

Kedves Anna!

NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM!!!

üdv: Zsuzsi

Segítségetkérő1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elkerülhető-e a fizetési felszólítás

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 2:55 pm

 

Szióka ! Nagyon szivesen, öröm ha tudok segíteni.

Arra nem válaszoltam hová kell beadni a fiz.meghagyát.

Ha Kméti a cég akkor illetékesség a

Kecskeméti Városi Biróság 

6000. Kecskemét, Rákóczi út.17-19.szám.

Sok sikert és kitartást:

Anna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég