Adófórum

Adózási és számviteli információk

üzemanyag kérdés

Egyéni vállalkozók

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: Katuka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

jó estét, sürgős segítségre lenne szükségem:

egyéni vállalkozó akinek a vállalkozásában van egy kisteher autó, az üzemanyagot elszámolhatja norma és apeh által közölt ár alapján is?

Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: ildivp » kedd júl. 01, 2008 6:46 pm

Igen. Menetlevelet kell vezetnie,és az abban szereplő távolság után meg lehet ilyen módon is állapítani az üzemanyag költséget. De ez esetben a 9 Ft-ot is alkalmazni kell, és a fenntartást számlákkal nem számolhatja el.

Üdv.Ildi

ildivp
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. júl. 02, 2008 1:44 am

Sziasztok! Ha a vállalkozásában van a tehergépkocsi, akkor nincs 9 Ft , az Apeh által közzétett árral és menetlevél alapján számolhat, de a javításokról számla szükséges én így tudom. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szer. júl. 02, 2008 3:25 am

Sziasztok! A kistehernél a menetlevelet mind a két esetben kell vezetni, akár az Apeh által közzétett árral számolod, vagy ha számlával, akkor is. Lehet mind a két lehetőséget alkalmazni, de negyedévente van rá lehetőség hogy váltsunk. A javítás, alkatrész, biztosítás stb. mind a két esetben elszámolható költségként. Itt a 9 ft. ahogy Márti is  mondja, nincs. Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: ildivp » szer. júl. 02, 2008 4:14 am

Bocsi, nem figyeltem, hogy benn van a vállalkozásban az autó. Tehát nincs 9 Ft tényleg.
ildivp
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: Pikikee » szer. júl. 02, 2008 8:32 pm

Sziasztok!

A kérdés az, hogy écs-t számol rá vagy nem számol. Mert ha nem akkor úgy mond nincs a vállakozásaba az autó. Ha így van, akkor az egyéb (fentartási, biztosítási stb ) költségeket is csak részarányosan számolhatja el. 9 ft egyik esetben sem számolható. Nem tartom logikusnak, hogy a személyautóra van a haszongépjárműre meg nincs.
Ugye milyen okos lettem ..... mert a minap pont ezt kérdeztem :-))
Üdv: Ildi
Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: Katuka » vas. júl. 06, 2008 10:23 am

Egészen biztos, hogy a teherautóra is vonatkozik, hogy apeh által közzétett árral szorozva, számlák nélkül is elszámolható az üzemanyag költség?

Mert az szja. tv. végig személygépkocsiról ir és nem ír sehol tehergépkocsit.

Legyetek szívesek segítsetek véleményetekkel!

Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » vas. júl. 06, 2008 10:55 am

100% hogy a kisteherre is vonatkozik, tehát az Apeh árral is elszámolhatod. Van a menetlevél, amiben naponta vezetni kell honnan-hová megy az autó, és a megtett KM.

Én vezetek nyilvántartást, havi összesítővel, pl. a kisteher  hány km-ert ment közúton, esetleg földúton,  aztán abban a hónapban mennyi adott az Apeh amivel elszámolhatom az üz.anyagot.

Egy másik analítikus nyilv.tartó, amiben vezetem az adott hónapban hány liter gázolajat vásárolt a vállalkozó, itt beírom a szálaszámot stb..  ez kell vagy nem, nem tudom, de én vezetem. De várd meg más mit mond, nem akarom hogy kételkedjél, de nálunk is van több ilyen jármű, sőt negyedévente lehet váltani az elszámolás módról.  Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: Katuka » vas. júl. 06, 2008 12:03 pm

De ha ő gyűjti az üzemanyagról a számlát, akkor miért nem a számla alapján számolja el az üzemanyagot, hiszen akkor többet tud elszámolni összegben, mivel az apeh általi ár kevesebb!

Az apeh által közzétett árnak pont az a lényege, hogy akkor szerintem nem kell gyűjtügetni a számlákat, vagy mégis?

Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

üzemanyag kérdés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » vas. júl. 06, 2008 12:16 pm

Szia!  Jól tudod, nem kell akkor gyűjtenie a számlákat, ha az apeh által közzétett árral számolja el a fogyasztást.

Abban az esetben kell gyűjteni, ha a költségelés a számla alapján van. Az hogy melyik elszámolás miért jó vagy rossz, nálunk a kisteherautós vállalkozások váltogatják, hol így, hol úgy. De a menetlevelet mindegyiknél kell vezetni.

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég