Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó alvállalkozóként takarítana

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó alvállalkozóként takarítana

HozzászólásSzerző: ildibf » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

egyik ismerősöm ma kapott egy ajánlatot: egyéni vállalkozóként kellene alvállalkozói minőségben takarítania Németországban. A fővállalkozó egy magyar cég.  Szerintetek mi a teendő, ha elfogadja az ajánlatot? 1.vállalkozói igazolványába beíratja az új tevékenységet 2.szerződést köt 3. simán takaríthat Németországban? ott nem kell valahová bejelentkeznie? A takarítás ingatlanban történik, így az adófizetés helye az ingatlan fekvése, vagyis Németország. Kellene neki is ott adószámot kérnie?

Kérem, aki tud segítsen,

 

Ildi

ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyéni vállalkozó alvállalkozóként takarítana

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. máj. 26, 2008 4:06 pm

Szia Ildi!

Az biztos, hogy a váll-i ig-be fel kell venni a tevékenységet ha még nincs benne.
Az is biztos, hogy szerződést kell kötni.
A többit sajnos nem tudom, csak keresgettem. Itt egy link:
http://www.vgf.hu/villany/biztonsagtech.php?action=viewfull&ID=612

Találtam egy dokumentumot is Németországi munkavállalás címmel.
Ha gondolod átküldöm, csak írd meg az email címedet.

Üdv: Ildi
Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozó alvállalkozóként takarítana

HozzászólásSzerző: ildibf » kedd máj. 27, 2008 5:21 am

Szia Ildi, köszönöm, hogy írtál,legalább mi Ildik tartsunk össze... pontosítok: a fővállalkozó cég német ( a tulaj magyar nemzetiségű, de német állampolgár, ez keverte meg a kérdezőt), és menne az egyéni vállalkozó is, és az alkalmazottja is( ez utóbbi a férje) Így már másként látom a dolgokat,egyedül a teljesítés helye:külföld a zavaró számomra (áfa:rendben van,mert a német fél fog adózni: befizeti Némto-ban, és ha a feltételek fentállnak vissza is igényelheti),hogy esetleg kell kérnie adószámot? Az APEH nem tudja, szerinte a német adóhatóságot kérdezzem erről Minden infónak örülök:ildibf@freemail.hu Köszi:Ildi
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron