Adófórum

Adózási és számviteli információk

Iparűzési adó - EV

Egyéni vállalkozók

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. máj. 16, 2008 7:31 pm

Mari örülök hogy "megvagy". A te.  értékesítést soha nem szoktuk beletenni, legalábbis az ev-nál. Mi ez a sok ÁFA ellenőrzés? Visszaigénylők voltak talán? Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. máj. 16, 2008 7:34 pm

Szia Mari!

Lehet igazuk van, most néztem meg pontosan a törvény ezen részét, ( tanulság- nem szabad megérzésre hagyatkozva válaszolni)

> a magánszemélyek jövedelemadójáról szóló törvény hatálya alá tartozó vállalkozók esetében a tevékenységükkel (termékeladás, szolgáltatás) összefüggésben kapott általános forgalmi adó nélküli készpénz, jóváírás, természetben kapott juttatás, vagy bármilyen vagyoni érték, növelve az árkiegészítéssel és csökkentve a fogyasztási adóval, továbbá az adóhatósággal elszámolt regisztrációs adó összegével, feltéve, ha a regisztrációs adó összege a termék ellenértéke részeként bevételként került kimutatásra<

Ami a lopást illeti, ha Explorer-el böngészel, akkor jobb egérgombbal rákattintasz a figurára kihoz egy kis listát, rákattintasz a másolásra, majd a ctrl + v gombokkal beilleszted a szövegbe.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. máj. 16, 2008 7:43 pm

Sziasztok!

Ez a "bármilyen más vagyoni érték" zavar engem is.

Ani! Van jónéhány mg. vállalkozóm, ahol félévig nincs semmi bevétel, vásárlás viszont özön, megspékelve lízinggel stb.

Jutka! Nyomogatom én amit írtál, de hová másolja?

 SIKERÜLT!!!!!!NAGYON JÓ!!!!

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. máj. 16, 2008 8:03 pm

Szia Mari!

Ha tovább gondolkodunk - összefügg a tevékenységével a tárgyi eszköz értékesítés? Ha értelmezni próbáljuk a törvény szövegét ez csak közvetve szolgálja a tevékenységét. A bevételszerző tevékenysége példáúl egy kereskedőnek az üzletébe beszerzett áru, vagy  vagyoni értéknek olyat tudok elképzelni, hogy egy vevő áruval fizet egy nagykereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozónak, amit ő így tovább értékesít.

Nem szólva arról, hogy a kereskedő példánál maradva az árbevétellel szemben elszámolhatod a beszerzett árut, akkor ennek a tárgyi eszköznek is le kellene vonnnod a beszerzésére fordított összeget.

Úgyhogy gondolkodjunk még ezen. Szerintem Aninak igaza van.

A beillesztést így írás közben tudod megtenni . A másolásra kattintással csak vágólapra kerül, így írás közben a ctrl+v-vel a vágólapról ide kerül az írás mellé.

Így:

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. máj. 16, 2008 8:25 pm

Nekem legutóbb  akkor merült fel ez a téma, amikor egy nemzetközi fuvarosom eladott egy kamiont. 8mill.Ft bevétel után nem kapott volna röhögőgörcsöt az illető, ha 2%-ot be kellett volna fizetnie.  A beszerzéskor sem volt anyagktg. Üdv.

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: markne » szomb. máj. 17, 2008 4:03 am

 

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. máj. 17, 2008 6:43 am

Sziasztok! Egyik évben , véletlenül benne hagytam a t.eszköz értékesítést az alapba, önellenőriztem, és minden további nélkül elfogadták. Kitartok az mellett, hogy nem kell figyelembe venni a t. e. értékesítést az ip.ű. adó számításnál. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. máj. 17, 2008 8:42 am

Szia Mária!

Eddig én is így gondoltam. Most azért töprengek, mert az Ani kamionjánál is jóval nagyobb összegről van szó. A törvény szövegét olvasva, magamat sem tudom meggyőzni, hogy nem tartozik bele és egy esetleges ellenőrzésnél mire hivatkozhatok? A szt. szerinti nettó árbevétel fogalmára nem lehet, hiszen az SZJA alá tartozókról külön rendelkezik.

Üdv: Mari    36_2_58.gif

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. máj. 17, 2008 1:07 pm

Szia Mari! Megértem a töprengésedet, sajnos nagyon sokszor kerülünk nehéz helyzetbe a döntést illetően. Úgy látszik ez a téma is azok közé tartozik, melyet a hivatalok sem egyformán értelmeznek. Elfogadhatóbb indokkal sajnos nem tudok előállni , mint az, hogy költségként sem csökkentette az adó alapját. Mivel nagy összegről van szó, így nem "babra megy a játék " Remélem még bekapcsolódik más is, elfogadhatóbb indokkal, akár melyik irányba legyen is. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Iparűzési adó - EV

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. máj. 17, 2008 3:40 pm

Sziasztok!

Véleményem szerint a tárgyi eszköz értékesítés az egyéni vállalkozónál sem számít az adó alapjába. A törvény szerintem ahogy írja "tevékenységükkel (termékeladás, szolgáltatás) összefüggésben...." Még magyarázza is a tevékenységet: termékeladás, szolgáltatás. A t.e értékesítés ebbe nem fér bele. A másik dolog pedig: negatív diszkrimináció lenne az egyéni vállalkozóval szemben, ha nála a t.e. értékesítést IPA terhelné a számvit. tv hatály alá tartozót pedig nem. Ha a tv ezt így szabályozná, az Alkotmánybíróságon elvérzene.

Mivel érvelj? Mondd meg nekik, a törvényből egyértelműen következik. Néhányszor, amikor felhívtam az APEH-ot egy-két információ miatt, sokszor kaptam ezt a választ: az Áfa tv-ből egyértelműen következik...

Mivel az eszközértékesítés, nem vállalkozási tevékenység, ezért ez itt nem adóztatható.

Ha nézzük a tv-t:

ki az alanya? aki a válallkozási tevékenységet végzi

mi a tárgya? a vállalkozási (iparűzési) tevékenység

Azt mondod a vagyoni érték zavar. Vagyoni érték, ezt még a Ptk sem határozza meg, aztán a többi törvény hivatkozik hol ide-hol oda!!! Ne zavarjon meg, a bevétel, jövedelem nem idevaló, csak azt emelném ki, hogyan határozza meg az szja tv a vagyoni értéket:

Az Szja-törvény a jövedelemtől megkülönbözteti a bevétel fogalmát. Bevétel a magánszemély által bármely jogcímen és bármely formában mástól megszerzett vagyoni érték. Vagyoni érték különösen:

  1. a pénz,
  2. a kereskedelmi utalvány,
  3. a dolog,
  4. az értékpapír,
  5. az igénybe vett szolgáltatás és
  6. a forgalomképes vagy egyébként értékkel bíró jog, valamint
  7. a magánszemély javára elengedett vagy átvállalt tartozás, továbbá
  8. a magánszemély javára vagy érdekében teljesített kiadás.

A tv itt azt mondja, a termék-értékesítésemért,(helyi adókról szóló) vagy ha szolgáltatást nyújtok, készpénz, banki jóváírás helyett fizethetnek akár egy követeléssel is, egy másik dologgal, eszközzel, vagy akár valamilyen joggal (bérleti jopg, szolgalom stb).

Én több érvet nem tudok felhozni, azt az adócsoportot ez sem győzné meg.

Kérjél Veres Janiéktól állásfoglalást ez ügyben! Ha azt írják IPA alap, akkor támadunk az Alkotmánybíróságon!

Ha semmi más nem győzi meg őket, próbálkozz ezzel:

 

violent-smiley-012.gif

 

 

Nagyon jó kis mókás dolgok ezek a figurák. Én egyet sem tudtam másolni, pedig Marinak jó lett volna, hogy mi a teendő, ha nem győzhető meg az adócsoport.

 Üdv:Nelly 

Nincs kép sajnos!

Egyébként vicces, kárhányszor az oldalra lépek, mindig a 999.999. látogató vagyok, és nyertem! Ha-ha-ha!

Csak figurát nem tudok másolni!

 

 

 

 

 

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég