Adófórum

Adózási és számviteli információk

Újra ev segítő családtag

Egyéni vállalkozók

Újra ev segítő családtag

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A múltkor már segítettetek megoldani a problémámat, de most felmerült egy apróság.

Emlékeztetőül: a férjem főállás melletti vállalkozásában fogok könyvelni, jelenleg gyesen vagyok,4 órára fog bejelenteni, végzettségem nekem van a munkához. Megakadtam, mert a vállalkozói kiváltásához munkaszerződést kérnek. De mikortól él ez a szerződés? Milyen kezdő dátumot írjunk bele, hiszen még nincs vállalkozói igazolvány. Természetesen már most is dolgozom, mostanra tisztult le milyen formában is tudjuk majd ezt a dolgot csinálni, most jött meg az erkölcsi bizonyítvány is.

Köszönöm a segítséget!

Üdv. Zsuzsa

 

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Újra ev segítő családtag

HozzászólásSzerző: potoczki » kedd máj. 13, 2008 1:28 pm

Szia Zsuzsa!

Hasonló problémával már mi is szembesültünk - az ügyfélnek azt javasolta az okmányirodás hölgy , hogy "Elő- munkaszerződést" vigyen az adott alkalmazottal  , és el is fogadta az e.v. igazolvány kiadásakor ezt az "elő-munkaszerződést"(csak a címben tértem el a szokásos szerződéstől) .nem tudom, hogy ez máshol hogyan működik , de én a helyedben felhívnám az okmányirodát a problémával - ők pontosan megmondják , hogy mit fogadnak el ebben a helyzetben .

üdv, Viki 

potoczki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Újra ev segítő családtag

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. máj. 14, 2008 6:48 am

Szia! Nekem is volt hasonló esetem, a munkaszerződésen a kezdés időpontja az okmányirodában lett kitöltve, azzal a dátummal , mellyel kiadták a váll.igazolványt.Természetesen, ahogyan Viki is írja ez helyileg valószínű eltérhet. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron