Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

Egyéni vállalkozók

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Nem tudom érdeklődtetek-e már affelől, hogyan  kezdjünk hozzá a 0,5%-os nyugdíjemelés igényléséhez. Lehet hogy nem mondok vele ujat, de megosztom Veletek az információmat: ha április 1-től fizette a nyugdíjas vállalkozó a nyugdíjjárulékot,  akkor most 2008.jan1-márc.31-ig a jövedelemről  NYENYI lapot kell beadni|| az igénylő lapot.  Ráadásul papíralapon kell beadni, mivel még a program nincs kész. Az én nyugdíjasaim azt mondták, hogyha ez 100Ft/hó, akkor is igényt tartanak rá. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. máj. 09, 2008 7:15 pm

Szia!

Jó hogy föltetted az infót! Ezek szerint a NYENYI lapot csak a 2008-ra kellene beadni, ugye? (hiszen a 2007 évi megtörtént). Én is úgy gondoltam, hogy azt a bizonyos 200,-HUF Ft-ot mégis  meg kellene kérni, had tudják meg ott "fönn", hogy mennyi  is az az annyi......  És ha én/mi megdolgoztunk érte, dolgozzon a számfejtéssel más is... Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. máj. 09, 2008 7:59 pm

Szia Erzsi! Igen, az első három hónapról kell a NYENYI. Nem látom a válaszod mellett a vigyorit! Üdv... 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. máj. 09, 2008 8:08 pm

Szia Ani!  Na végre hogy valaki "létezik"....Már azt hittem hogy mindenki "pünkösdöl"... Köszi a havi 200 FIX-re vonatkozó infót.!

A "vigyori" nem is olyan könnyű...(pedig egyszer sikerült!!! csak nem tetted föl a mindentlátószemüveged...) Üdv. Szép jó éjt!

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 09, 2008 9:00 pm

Szia!

Csak nem aludni mentél máris? Pedig egy sztorit szeretnék elmesélni, arról, hogy dolgozzon más is a "semmi kis összeggel".

Szóval még annó vagy 10-15 éve (már nem is emlékszem, mikor, de még a járulékot nem az APEH kezelte), jött a TB-től egy felszólítás, hogy tartozom 1. azaz egy forint járulékkal! Mindez ablakos, nem szabványméretes borítékban, aminek a költsége nyomtatási ktggel együtt már akkor is legalább 250 Ft volt. Kérték, hogy ezen tartozást 8 napon belül utaljam át, mert különben.....

Na, ezen én úgy berágtam, hogy nem átutaltam! Hanem nem sajnáltam sem pénzt, sem időt, sem fáradságot, elmentem a postára, és feladtam szépen kp-ben (akkor még rózsaszín!) csekken az 1 Ft-ot! Oda is adtam a postás hölgynek, aki először komolyan hülyének nézett, amíg el nem meséltem az okát. Akkor azt mondta, hogy megéri a 20 Ft kézbesítési díjat szerinte is, hogy a postás kivigye kp-ben az 1 Ft-ot a Fővárosi Társ.bizt. Igaztatóságnak a Fiumei útra, ott átvegyék, bevételezzék, bekönyveljék, stb. stb..

Igaz, hogy 20 Ft-omba került, meg két nap folyószámlaegyeztetésbe három hónappal később, de a csekkem alapján kénytelenek voltak könyvelni a Tb-folyószámlámon az 1 Ft-ot! Na, azóta sem kaptam egyenlegközlőt! Igaz, hogy pár évvel ez után átkerült az APEH-hoz a járulék is... :-)))

És ez szó szerint így volt igaz, higgyétek el. Most jó éjszakát gyerekek, vége az esti mesének... :-))

Szép álmokat kívánok: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: tapio01 » szomb. máj. 10, 2008 3:27 am

A nyugdijemelés igényléséhez a 2007. évi nyenyi-lapot és a 2008. évi nyenyi-lapot  - jövedelem igazolást március 30-ig- bezárólag.

Március 31-i már nem számit, mert a 365 nap letelik március 30-án a február 29-i miatt.

Március 3l-ig adtam le és telefonon kérték az egy napi jövedelmet, ls már meg is kaptam a határozatot!

 

    Sziasztok!            Erzsi

 

 

tapio01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: tapio01 » szomb. máj. 10, 2008 3:27 am

A nyugdijemelés igényléséhez a 2007. évi nyenyi-lapot és a 2008. évi nyenyi-lapot  - jövedelem igazolást március 30-ig- bezárólag.

Március 31-i már nem számit, mert a 365 nap letelik március 30-án a február 29-i miatt.

Március 3l-ig adtam le és telefonon kérték az egy napi jövedelmet, ls már meg is kaptam a határozatot!

 

    Sziasztok!            Erzsi

 

 

tapio01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. máj. 10, 2008 4:37 am

Szia Erzsi! Nekem a nyugdíjasok mind vállalkozók, ezek szerint a váll.kivétet célszerü márc.30-val lekönyvelni. Nekem csak első negyedévről beszéltek, hogy arról kell a NYENYI. Üdv. Ani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: bezi02 » szomb. máj. 10, 2008 4:40 am

Sziasztok! Az a kérdésem, hogy a papír alapú NYENYI lap (2008-as) letölthető valahonnan, vagy kérni kell olyan formában mint eddig? (vagyis előbb adatlapot kérek, majd visszaküldöm és úgy kapok NYENYI -t). Bocs...
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyugdíjasok hatalmas nyugdíjemelésének igénylése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. máj. 10, 2008 4:44 am

Szia Böbe! Ugyanilyen dolog megesett egy vállalkozómmal is,  azt hiszem 10Ft körüli összeggel, de még időpontot is adtak, hogy egyeztetni kell bemenni. Ott aztán felvettek egy több példányos jegyzőkönyvet. Sokáig bosszankodtam én is, akkor kiszámoltam hogy mindez mennyibe került, nem volt nehéz megállapítani hogy a többszörösébe. Nem értettem, miért nem lehetett egy határt huzni, hogy kerekítési különbözetként leírják, pedig ugyanakkor régi tartozásokat is elengedtek, ami aztán ettől még jobban irritált. Üdv. Ani.   
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég