Adófórum

Adózási és számviteli információk

üdülési csekk könyvelése

Egyéni vállalkozók

üdülési csekk könyvelése

HozzászólásSzerző: Jessy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyéni vállalkozó szeretne üdülési csekket és étkezési jegyet elfogadni az éttermében. Nyilván be fogja ütni a pénztárgépbe ezeket a tételeket.

Szerintetek,hogy lehet ezt külön kezelni, minden nap csináljon külön tételes elszámolást a pgép záráshoz az elfogadott utalványokról? Bevétele akkor fog keletkezni igazából amikor átutalják neki az ellenértéket de az ÁFA fizetése az elszámolást követő 45 nap után keletkezik, vagy az elfogadás napjától kell figyelni a határidőt. Teljesen összekeveredtem, ha valakinek van erre jó gyakorlata kérem ossza meg!

Köszi! 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

üdülési csekk könyvelése

HozzászólásSzerző: esemesopis » kedd máj. 06, 2008 1:57 pm

Szia! Nem tudom mi a gyakorlat, de elgondolkoztató dolog, de az áfa fizetési kötelezettség az elfogadás napjától él. Úgyhogy a pénztárgép szt vallanám be. De külön gyűjtőt kell alkalmaznia rá a pénztárgépben, mert ha ellenőrzést kap akkor a pénznek meg kell lennie és ha nem külön gyűjtőbe üti, akkor nem lesz meg az összeg. Könyvelésben pedig egy követelés rovatba könyvelném hó végén összesítve a növekedést és amikor utalják akkor azt a csökkenés oldalra.

Egyébként a 45 napos halasztás a teljesítés időpontjától számítódik.

Remélem érthetően tudtam leírni.

Üdv: Emese

esemesopis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

üdülési csekk könyvelése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd máj. 06, 2008 4:03 pm

Szia Jessy! Engem is érdekelne ezaz üdülési csekk téma. az indulástól kezdve . bárki köthet megállapodást? Ti hol tartotok, megírnád a részleteket, ha kell felteszem kérdésként is. A pontos cím is jó lenne, kivel kellene felvenni a kapcsolatot a megállapodás érdekében. Köszönöm. Mária 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

üdülési csekk könyvelése

HozzászólásSzerző: Jessy » szer. máj. 07, 2008 6:54 am

Semmi konkrétumot nem tudok, a vállalkozó elviekben vetette fel a lehetőséget, még nincs szerződése, de valahonnan már kapott ajánlatot.

Ha megtudok valamit feltétlenül felteszem, mert úgy látom az egyénieknél nem olyan tiszta a könyvelés mint a kettősben.

Üdv: Jessy 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

üdülési csekk könyvelése

HozzászólásSzerző: 28 » szomb. máj. 10, 2008 8:21 pm

Szia! Szerintem is az elfogadás napját kell figyelembe venni. A pénztárgépben a fizetési módoknál is külön kezelném úgy mint pl kp bankkártyás üdülési csekk. szerintem ezekről a tételekről mindig számlát is kell kiállítani az üdülési csekk beváltójának, ennek a számlának a másolatával + üdülési csekkek tud majd elszámolni és hozzájutni az üdülési csekkek értékéhez. A könyvelésben szerintem is követelések között kell nyilvántartani ameddig megkapod az ellenértéket, én ezt kettősben könyvelem, de ott sokkal egyszerűbb.
28
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

üdülési csekk könyvelése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. máj. 22, 2008 8:18 pm

 Szia Jessy! Nyomoztam üdülési csekk témában, a következőre jutottam, elfogadás után ki kell tölteni egy összesítőt, azzal együtt számlát kiállítani, ha elfogadják ,akkor csak utalással történik a kiegyenlítés. Ez azt jelenti nem kell beütni a pénztárgépbe . Az áfát illetően a határidő a kiegyenlítés, ha ez 45 napig nem történik, akkor a halasztás lejártának az ideje, melyet én úgy gondolom, az elfogadás azaz a teljesítéstől kell számítani. Remélem, egy kicsit tudtam segíteni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

üdülési csekk könyvelése

HozzászólásSzerző: Jessy » csüt. máj. 29, 2008 12:30 pm

Köszönöm a választ!

Jessy 

Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron