Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nullás foglalkoztatás

Egyéni vállalkozók

Nullás foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: khicsy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Bocsi, az ostoba kérdésért, de mit kell csinálnom, ha nem foglalkoztatok senkikt. Viszont azt hallottam, hogy a nullás foglalkoztatást is le kell jelenteni. Én meg is tenném, de nemtom hogyan. Néztem a ONYF honlapján. Letöltöttem az induló állományt.(Telepítettem amit kell) De most mit kell csinálnom? Van valami amit még le kell töltenem? Segítsetek nekem!!

Előre is köszönöm!

 

khicsy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nullás foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » vas. máj. 04, 2008 4:08 pm

Ha nincs alkalmazottad, biztosítottnak minősülő seg.családtag, megbízásos jogviszonyú embered - akkor nincs foglalkoztatottad.  Viszont saját magadról, mint egyéni vállalkozóról, akkor is kell adnod NYENYI adatszolgáltatást, ha nem volt járulékköteles jövedelmed, vagy egyébként nem voltál kötelezett minimum járulékfizetésre (főfogl.egyéni váll.).

Ki kell töltened a saját adataiddal, az ev-s jogcímkódoddal,  aztán nulla lesz a járulékalapod, járulékod... Az EV-nek saját magáról adnia kell NYENYI adatszolgáltatást, akkor is, ha az nullás.

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nullás foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: kati1012 » vas. máj. 04, 2008 4:21 pm

A NYENYI-t abban az esetben is le kell adni amikor nincs alkalmazott. Ebben az esetben a biztositottokhoz magát a vállalkozót viszed fel, ha nem volt jövedelem kivétje akkor 0 ft-ot írsz a jövedelemhez.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nullás foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: kissfe » vas. máj. 04, 2008 5:12 pm

Hello!

 pont most nézegetem én is (ápr. 30 a határidő)

elvileg kell egy regisztráció ("Bejelentő lap a nyugdíjbiztosítási adatszolgáltatás elektronikus ügyintézés keretében történő teljesítéséhez") ami alapján kreálnak egy letölhető fájt amit a nyenyi programmal ki kell tölteni, majd vissza kell küldeni ügyfélkapun

valahol olvastam hogy határidő után csak papiron lehet beadni de ez nem biztos

 

kissfe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nullás foglalkoztatás

HozzászólásSzerző: khicsy » vas. máj. 04, 2008 5:26 pm

Köszönöm szépen!

 

Nagyon sokat segítettetek. Végre megvilágosodtam :-)

Köszönöm mindenkinek! 

khicsy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron