Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

Egyéni vállalkozók

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: KárolyPál » csüt. ápr. 17, 2008 2:56 pm

Lehet,hogy én nem jól látok,de nemtudom kiolvasni az art. 31.§-ból,hogy nem kell a magánszemélynek igy pl. egy őstermelőnek jelenteni az AM -vel rendelkező személyt,ha Ő azt foglalkoztatta,ami alapján munkáltatónak minősül.

Értelmezzük az art. 31. §-ban foglaltakat.

A (2) bekezdés munkáltatóról és kifizetőről beszél( zárójelben: ideértve az egyéni vállalkozónak nem minősülő magánszemély munkáltatót is)

A (2) bekezdés 27. pontja szintén munkáltatórólbeszél az AM.-vel foglalkoztatottakról.

A 31. §. (6) bekezdése,mely 2008.01.01 től hatályos irja elő a folyamatos bevallási kötelezettséget.

Ha valamit nem jól látok,vagy elkerülte a figyelmemet kérem,hgy

segitsetek.

KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: linda26 » csüt. ápr. 17, 2008 3:04 pm

Sziasztok!

Én úgy gondolom, hogy ilyen esetben jelenteném a 0808M bevalláson. Ha az ilyen AM-es foglalkoztatottnak több helyről van jövedelme, akkor valahol egyeznie kellene a foglalkoztatók által jelentett összegnek és a Munkaügyi Központnál nyilvántartott összegnek.

Üdv:

Linda 

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. ápr. 17, 2008 3:42 pm

Sziasztok! Az én megyémben (Heves), rákérdeztem és azt mondták tévesen jelent meg valahol egy cikk, arról hogy az őstermelőknek nem kell jelenteni. Egyértelműen azt mondták, aki adószámmal rendelkezik(nem adóazonosító jellel), annak kell jelenteni és mivel az őstermelők is adószám kiváltására kötelezettek január 01-től , ezért kötelező az alkalmi munkavállalót lejelenteni. Az őstermelő ugyan magánszemély, de már adószámos. Itt ugyan felvetődik a következő kérdés, ha a közösben az adószámmal nem rendelkező foglalkoztatna, de ez meg nem állja meg a helyét, mert lehet hogy egy ellenőrzés kapcsán mégis be kell jelenteni munkaviszonyosnak, akkor meg már kell az adószám is. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 17, 2008 3:46 pm

Szia! Én ezt már annyiszor leírtam, de most is abból következtetek hogy nem kell jelenteni az őstermelőnek, mivel tavaly emiatt adószámot sem adtak részükre. A szüret idején volt ilyen gondom, még akkor nem volt adószámuk, igy nem  tudtuk jelenteni a foglalkoztatást. Bevittük az adóbejelentkezési lapokat az APEH-hoz, de elhajtottak. Magánszemélyeknek nem kell beküldeni a 808-at. Üdv. Ani  
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. ápr. 17, 2008 3:51 pm

Szia Ani! Az első alkalmim ebben az évben 03.hóban volt a mezőgazdaságiaknál, ennek kapcsán mivel én is úgy tudtam nem kell az utolsó pillanatban kérdeztem meg és , amit az előbb leírtam azt modták, hogy kell.

Ami a múlt évit (mivel ugyan ott vagyunk) illeti, az én őstermelőimnek adtak, valamikor ősszel már ugyan egy háztartási alkalmazotti TEÁOR kódra, így visszamenőleg is kérték, amit először papíron kértek be, hogy küldjük újra, az adószámot is visszamenőlegesen érvényesítették. Na ez nagyon érdekes így egy helyen a kétféle infó.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 17, 2008 3:53 pm

Szia Márti! Igy megváltozott volna az álláspontjuk?. Nekem még most is megvan a bejelentkezési lap, amit nem fogadtak be, mondván magánszemélyeknek nem kell a 708. . Nem kaptak adószámot. Attól hogy év végén kötelező volt az adószám az az ÁFA miatt történt, attól még maradtak magánszemélyek.Ani

Pedig volt olyan őstermelő, akinek 20fő is szüretelt több napig.

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. ápr. 17, 2008 3:59 pm

Szia Ani! Így megváltozott a végére, de a 2007.évvel nem lesz gond, mivel ott elfogadható volt, amit sokat mondasz, hogy nem kell, függetlenül attól, hogy egyik soztályról a másikra tologatták a beküldött válaszleveleimet, hogy mondják meg mi legyen. Az adóalany kiadta az adószámot, a végén kaptam dr... -tól egy levelet, olyan szöveggel, amit akarok így értek, ha akarok úgy, felhívtam és azt mondta nem kell, ha nincs más alkalmazott, de ez mind csak 2007.évre jó, elvileg 2007.évre nem büntethetnek ha nincs lejelentve.

De 2008.év már más, szerintem a Pál által hivatkozott szerint is az idén már küldeni kell.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. ápr. 17, 2008 4:00 pm

Szia Pál! Én egyetértek, szerintem kell küldeni. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. ápr. 17, 2008 4:04 pm

Szia Kágé! Kicsit elkanyarodtunk a kérdésedtől, de Garbo50 és Markne leírta, rögtön az elején a teendőt, az alkalmi foglalkoztatása esetén, ha egy vállalkozó vagy cég foglalkoztat alkalmit, akkor is havonta jelentenie kell a 0808A+M és az M 14-es lapján. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég