Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

Egyéni vállalkozók

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: kágé » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Alkalmimunkavállalói kiskönyvest foglalkoztattam a múlt hónapban 4 napot, mit kell vele tennem, a közteherjegy ragasztásán túl? Havi bevallás 0808? Egyáltalán hol van erről infó?

kágé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. ápr. 16, 2008 10:00 am

Szia!

Az 1997 évi LXXIV tv ( magyarorszag.hu jogszabálykeresőjében megtatálod) az alkalmi m. könyvekkel kapcsolatos   tudnivalókról, a 0808-ason a bevallásról az adózás rendjéről szóló tv.-ben olvashatsz . A0808- M 14 .es lapon kell jelenteni, amennyiben egyéni vállalkozó vagy és nem magánszemély. A közteherjegyek értékét és a napok számát.

Az erőforrások között azt hiszem találsz ehhez még útmutatást, nyilvántartást, amit vezetni kell ( ha itt nem akkor a www.adoforum.extra.hu oldalon.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: markne » szer. ápr. 16, 2008 10:05 am

Szia!

Igen, a 0808-as bevallás 14. sz. melléklete. Infót a kitöltési útmutatóban találsz.

A ragasztáson kívül kell vezetni a nyilvántartást, ha jól emlékszem, valaki tett fel az erőforrástárra mintát, onnan le tudod tölteni.

A vásárolt közteherjegyeket én szigorú számadásúként is nyilvántartásba vettem. Ezt nem tudom, hogy feltétlenül kell-e, de azon az alapon, hogy ebből baj nem lehet, megcsináltam.

Üdv.

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. ápr. 16, 2008 11:10 am

Sziasztok!  

Én csak kérdezni szeretnék...: A válaszaitok szerint, csak a magánszemélynek nem kell jelenteni az AM könyvest. Ugye az "egyszerű" őstermelői is magánszemély, attól függetlenül hogy van adószáma? Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. ápr. 16, 2008 11:30 am

Szia Napraforgó!

 

Az én véleményem szerint igen, annál is inkább mivel az ebeven is ha megnézed adószámos magánszemélyként szerepel.

Üdv

Kiegészítve: az igen arra vonatkozik, hogy magánszemély és így nem kell adatot szolgáltatnia ( most láttam hogy nem volt egyértelmű)

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. ápr. 16, 2008 11:40 am

Szia Napraforgó! A mi megyénkben( BKM) nem kell az őstermelőknek az alkalmi m.vállalókat jelenteni a 0808-on. Legalább is egy idő óta ezt a választ kaptam az ü.félszolgálaton.Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: markne » szer. ápr. 16, 2008 12:04 pm

Bocs, Jutka, nem akartam ugyanazt én is leírni, amit már Te leírtál, de látom, hogy egyidőben szövegeztünk, ez a véletlen műve. Mikor én elküldtem, még nem látszott a válaszod.

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. ápr. 16, 2008 9:10 pm

Jutka, Mária és RÓZSA !  köszönöm a megerősítéseket, annyifélét mondanak, de én is úgy gondoltam ill. értelmeztem, hogy az őstermelőknek nem kell beküldenem. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: KárolyPál » csüt. ápr. 17, 2008 9:45 am

Elnézést kérek a Kedves forumozóktól,de az én véleményem szerint, ha az őstermelő AM.foglalkoztat részére bért fizet, akkor mint munkáltatónak-kifizetőnek- kötelező a 0808M bevallást kitölteni és a tárgyhót követő hó 12-ig beküldeni.

A vásárolt közteher jegyekről kimutatást kell vezetni,szigorú számadású nyomtatványként kell kezelni, év végén pedig a meglévő készletet-értéket- leltárban kell szerepeltetni.

KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Alkalmimunkavállalóikiskönyvest foglalkoztattam

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. ápr. 17, 2008 12:16 pm

Na akkor most gondolkodjunk egy kicsit. Eddig (most leginkább magamról nyilatkozhatok) rutinból a tavaly megjelent apeh tájékoztatóra támaszkodva, valamint az art-ben megjelentekkel kapcsolatban- 31.§ 6-ill.27 bekezd- szögeztük le egyértelműen, hogy nem kell a magánszemélynek az AM könyveseket jelenteni, ha abban a hónapban más kifizetést nem teljesített, vagyis alkalmazott után például nem fizetett bért és járulékot. Most próbáljuk más oldalról megközelíteni. Van egy adószámos magánszemély, aki albérletbe ad ki szobát, közben alkalmi könyvvel foglakoztat néha egy -egy személyt hogy takarítson, vagy behordja a tüzelőt. Őket is jelentenie kellene akkor havonta a 0808-ason? A státusza ugyanaz- adószámos magánszemély. Szerintem biztosan nem.

Ő is vezeti a bevételeiről a nyilvántartást, mint az őstermelő, a költségeivel is elszámol, akkor mi lenne a különbség?

Üdv és várom a reakcióitokat.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron