Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nem áfás EV telefon ktg

Egyéni vállalkozók

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: noémi82 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

 Azt szeretném megkérdezni,hogy nem áfás egyéni vállalkozó a bruttó telefonszámlát (mobiltelefon) milyen arányban számolhatja el kötségként, ha nem kér részletes híváslistát?

Útnyilvántartás vezetése esetén  minden egyes útnál be kell írni akezdő illetve a záró kilométeróra állást? Vagy csak elég maga a megtett kilométer?

Előre is köszönöm a válaszokat.

noémi82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: simke » hétf. ápr. 07, 2008 5:15 pm

Szia Noémi!

Ez a PM honlapján jelent meg.

Az egyéni vállalkozó önmagával szemben nem kifizető, e minőségében az un. cégtelefonadó sem terheli, azaz esetében a magáncélú használat 20 százalékos vélelme sem értelmezhető. Ha a telefont egyéni vállalkozói tevékenysége hatókörében használja, a telefon feltöltőkártyáról szóló számla - mivel alanyi mentes - áfát tartalmazó teljes összege költségként elszámolható.

 

Az utinyilvántartásnál - úgy tudom - elég évelején és évvégén a km óraállást nyilvántartani.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: simke » hétf. ápr. 07, 2008 5:16 pm

Kétszer jelent meg.
simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. ápr. 07, 2008 5:30 pm

Szia Etus! Megmondom őszintén én nem merem elszámolni, mivel nem tudom bizonyítani hogy  a váll.érdekében használom. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: noémi82 » hétf. ápr. 07, 2008 6:16 pm

Köszönöm a válaszokat.

Ani, akkor te a mobiltelefonszámlából semmit nem számolsz el? Még egy pici százalékot sem? Én a felére gondoltam...:)

 

noémi82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: Cininéni » hétf. ápr. 07, 2008 6:26 pm

Ha letöltöd havonta a részletes listát, mellé írod a hívott feleket, akkor naná, hogy elszámolom. MÉg a vezetékessel is igy járok el, ha pedig van még egy mobil a családban, akkor miért nem hihető, hogy a vállalkozónak van a mobilja, van egy vezetékes /természetesn mind részletes listával/ és pld. a házastárs nevén vagy egy mobil, azon bonyolítják a magán telefonokat. Természetesen híváslista nélkül nem bevállalható.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. ápr. 07, 2008 6:28 pm

Sziasztok!  A nyugdíjasoknál  a telefon ktg. 50%-át kivétként a másik 50%-ot költségként számolom el, főállású e.vállakózónál ez nem biztos, kedvező, így osztom Ani álláspontját az utóbbi esetben, mert nem lehet bizonyítani, hogy a tev. érdekében merült fel a költség. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. ápr. 07, 2008 9:13 pm

Szia Noémi! A feltöltőkártyásból semennyit. Még saját magamnak sem, pedig 70-es és 30-as  feltöltőm is van. Hogy bizonyítom hogy üzleti célu a beszélgetés? Ha részletes számla van, akkor is csak ha bejelölik a hivatalos beszélgetést. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem áfás EV telefon ktg

HozzászólásSzerző: simke » kedd ápr. 08, 2008 2:57 am

SZia Ani!

Azaz igazság, hogy én sem számolok el az ev-nál semennyit, több éve még telefonszámlát sem látok (feltöltőt még úgyse) Tőlük. Ez a gyakorlat nálam, csak rákerestem és kiváncsi voltam az elméletre is. De hogy ez hogyan állná meg a helyét egy vizsgálaton, azt nem tudom, és nem is merném felvállalni. Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron