Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hogyan lehetne csökkenteni az adót?

Egyéni vállalkozók

Hogyan lehetne csökkenteni az adót?

HozzászólásSzerző: Noemi21 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Nappali tagozatos diákként váltottam vállalkozóit.185 ezer Ft lett a bevételem,45 ezer Ft költségről van számlám.Az én könyvelőm 112 ezres adót hozott ki.Itt a fórumon kaptam néhány tippet,így 66 ezer lenne ha sikerül összehozni.
Nincs vkinek vmi tippje,hogy esetleg lehessen még csökkenteni??
Noemi21
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Hogyan lehetne csökkenteni az adót?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. ápr. 03, 2008 7:26 am

Nem tudom milyen tippeket kaphattál -, de az után fogsz adót fizetni, ami a bevételed mínusz elszámolható költségek különbözete, ebből a szempontból elszámolható költség a válallkozói kivét is, de a válallkozói kivét összevonandó jövedelem, az az un. válallkozói osztalékjövedelem pedig elkülönülten adózó.  Ha van valami adókedvezmény érvényesítésére igazolásod (biztosítási kedvezmény,stb.), akkor azt az összevonandói jövedelemed adójávával szemben a bevallásodban érvényesítheted.  Ha van mondjuk saját gépjárműved, akkor arra jogszabályi mértékkel útnyilvántartás nélkül havi 500 km után számolhatsz el költséget,  vagy ha ez nem elegendő, akkor választhatod a tényleges útnyilvántartással igazolt jogszabályi mértékkel elszámolt gk.km.költségeket.  Más költségeket nevedre szóló számlák alapján.......  SZJA tv. 10,  11.sz. mellékletet ajánlom figyelmedbe.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Hogyan lehetne csökkenteni az adót?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 03, 2008 8:47 am

Szia!

A gk. lehet házastárs tulajdona is, vagy pl. szülőké, de akkor kellene írni egy ingyenes szivességi használatba adási szerződést arra az időre, amíg vállalkozó voltál. El lehet még számlák alapján számolni pl. irodaszereket, a tevékenységgel kapcs. szakkönyveket, esetleg kis értékű eszközt (ehhez adásvételi szerz. is elég, ha magánszemélytől vetted). Más ötletem egyelőre nincs.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hogyan lehetne csökkenteni az adót?

HozzászólásSzerző: Noemi21 » csüt. ápr. 03, 2008 9:05 am

Köszönöm

 

Noemi21
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 91 vendég

cron