Oldal: 1 / 1

Bíztosítással foglalkozó EV

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: noémi82

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Előre is KÖSZÖNÖM SZÉPEN,hogy veszitek a fáradtságot és elolvassátok.

Biztosítások kötésével foglalkozó föfoglalkozású egyéni vállalkozóval kapcsolatban lenne pár kérdésem. Életbiztosítások kötésével foglalkozik, és ezek után kapja a jutalékát, számla ellenében. A jutalékát utalva kapja, hol forintban, hol EUR-ban, attól függ,hogy milyen pénznemben kötik a biztosítást. Van külön forintos illetve külön EUR-os folyoszámlája is. A kérdéseim a következők lennének:

1) Jól gondolom, hogy a jövedelemszámítás módszere a vállalkozói jövedelem legyen, ne pedig az átalányadózás?(előre látható költségei: gépkocsi használat||telefon ktg....)

2)Kiállítja a számlát havonta X összegrű jutalékról,de a jutlékát csak akkor vezetem be a pt.könyvbe amikor a számlájára érkezett igaz? A kiállított számlát nem kell feljegyezni/felvezetni sehová sem?

3)Ha EUR-ban kapja meg a jutalékot, akkor a folyosítás napi MNB középárfolyamon kell átváltani,és úgy bevezetni a pénztárkönyvbe?

4)Lehetséges-e az,hogy a havonta küldendő 0858-as lapnál a minimálbér után fizet járulékokat,de ha van kivétje (ami magasabb a minimálbérnél)akkor azután? De a valamelyik hónap rosszul megy,akkor ismét csak a minimálbér után?

5)Tudna valaki ajánlani egy jó, és érthető egyszeres könyviteli programot?Vagy esetleg Exeles pénztárkönyv,illetve naplófökönyv táblázatot? Melyiket lenne célszerű vezetni: pt.könyv vagy naplőfökönyv?

Előre is HÁLÁSAN KÖSZÖNÖK MINDEN SEGÍTSÉGET!!


Bíztosítással foglalkozó EV

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 02, 2008 5:17 pm
Szerző: adotanacs

Szia Noémi! Arra hogy milyen adózási formát válasszál, elég nehéz tanácsot adni. Talán ha most kezded a vállalkozást, célszerü a normál adózást választani, meglátod hogyan alakul a bevételed, kiadásod. A következő évben választhatod az átalányadózást ha az látszik előnyösebbnek.

2./ A számla összegét akkor kell a pénztárkönyvbe lekönyvelni, amikor a pénzt megkaptad. Ha átutalásos a számla, akkor a vevőnyilvántartást is kell róla vezetni.

3./ EURO-ban kapott bevételt a beérkezést megelőző hónap 15-én érvényes MNB árfolyamon kell bevételként elszámolni a pénztárkönyvben. Nem kell hivatalos átváltással rendelkezned.

4./ Lehetséges a változó járulékalap, ha több a kivét,  de a minimálbérre mindig kötelező megfizetni.

5./ Pénztárkönyv vezetése sokkal egyszerübb. Programot ajánlani nem tudok. Üdv. Ani 


Bíztosítással foglalkozó EV

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 02, 2008 5:30 pm
Szerző: kaloczy

Szia!

Az 5.-höz: RLB 60 bt pénztárkönyve nagyon egyszerű és jó.

De ajánlom, hogy az ugyvitelbazis.hu-n nézz körül. Itt rendszeresen tesztelnek és összehasonlítanak különféle ügyviteli programokat. Demo-kat és árakat is látsz.

Zsuzsa 

 


Bíztosítással foglalkozó EV

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 02, 2008 7:34 pm
Szerző: Napraforgó

Szia Noémi!

A biztosítosóknak a legjobb a váll. jöv.szerinti adózás. Gépjárműhasználatból annyit lehet elszámolni, amennyit "elbír" a km-óra. Természetesen útnyilvántartás vezetése mellett. Egy biztosítás kötéséhez ugyanis többször is elmehetnek az ügyfélhez, és ez lehet az ország bármely részében. Én könyvelek biztosítósnak, bőven elég a pénztárkönyv. Üdv.


Bíztosítással foglalkozó EV

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 02, 2008 7:55 pm
Szerző: adotanacs
Hozzám is el kellene jönnie 5x is. Ani

Bíztosítással foglalkozó EV

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 02, 2008 8:31 pm
Szerző: Kardos.Judit

Szia !

Nekem vannak biztosítós ügyfeleim.

Ha sok a bevétele és nincs ktg-e akkor az EVA (dec.20-ig bejelentve) lesz 2009 ben a legjobb, ha még lesz EVA.

Az igaz, hogy a papír elbírja, de aludni és néha pihenni is kell a vállalkozónak,ezért a km elszámolást vezesse, mert utólag neked lesz vele gondod.Szigorúan ellenőrzik,  hiba esetén dől az elszámolás....

A pénztárkönyvbe akkor könyvelsz, ha a pénz befolyt, ill. kifizettél valamit (Pénzforgalmi szemlélet).

A 0858-on a tényleges kivétet jelentsd, nem baj ha különbözö az összeg. Nem tudok olyan törvényről, amely ezt tiltaná. A vállalkozó viszont ez alapján a hót követő 12-ig fizesse be a járulékokat.

Üdv: Judit


Bíztosítással foglalkozó EV

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 03, 2008 6:04 pm
Szerző: noémi82

Köszönöm szépen a válaszokat!