Adófórum

Adózási és számviteli információk

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

Egyéni vállalkozók

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: Kása » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Gyors segítségeteket várom:

Valóban igaz, hogy egyéni vállalkozó, ha tárgyi eszközét két éven túl, de 3 éven belül eladja, akkor  az adózás utáni vállalkozói jövedelmet meg kell növelni a  tágyi eszköz beszerzéskori értékeének 33%-ával, vagy ez csak ellenszolg. nélküli átadáskor van.

Mert a 2005 évről van szó, ahol a 49/C paragrafusban nem igazán tudom ezt értelmezni.

Úgyszint ezen paragrafus 6 bekezdés a pontja lehetőséget ad a 2005 évben beszerzett és leírás alá kerülő tárgyi eszközöknek a beszerzési értéke - adóévben elszámolt értékcs. különbözetével  csökkenteni az adózás utáni vállalkozói jövedelmet,

viszont

49/c d pontjában nem értem hogy mit ír, mert ez szerint, ha érvényesítettem a 6 bekezdés a pontjában foglaltakat, vagyis csökkentettem az adózás utáni vállalkozói jövedelmet az évben beszerzett tárgyi eszközök beszerzési értéke-2005 évben elszámolt értékcsökkenés összegével

és

4 éven belül ezeket eladom, akkor pedig növelnem kell az adózás utáni vállalkozó jövedelmet?

Képtelen vagyok értelmezni, segítséget kérnék ehhez!

Itt megjegyezve még kérdésem lenne, ha az osztalék alap utáni vállalkozói jövedelmet egy önellenőrzés keretében kívánja módosítani, akkor utólag élehet e a 49/c par. pontjával, azaz feltűntetheti-e osztalék adóalap csökkentőként az évben beszerzett és écs alá volt tárgyi eszközök teljes értékét-évben elszámolt écs??

 

Valamint ha tárgyi eszközt értékesít, beszerzési érték volt 350.000ft, eddig elszámolt 100.000ft écs-t, eladja 200.000ft-ért, akkor még 350.000-100.000=250.000ft-ot számolhat el egy összegben költségként?

Valamint ha a könyv szerinti nettó érték alatt tudja csak eladni, akkor ezzel növelni kell az adóalapját?

 

 

Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: Kása » szer. ápr. 02, 2008 3:45 pm

...
Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: Kása » szer. ápr. 02, 2008 5:27 pm

Sajnos nem tudom mi a hiba, de a jobb oldali kis részben nem tűnik fel a kérdésem, tudja valaki mi a bibi?
Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: Kása » szer. ápr. 02, 2008 5:46 pm

Akik még itt toppon vannak, tudnának nekem egy gyors választ adni legalább az értékcsökkenéssel kapcsolatban?

Lécccccii

Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: bordakata1 » csüt. ápr. 03, 2008 9:15 am

Nem kell növelni, csak ha térítésmentesen adta.

Hogy növelni kell-e az osztalékalapot, ha korábban csökkentő tételként figyelembe vett? Ez fogas kérdés utánanézek.

Üdv: Kata 

bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: bordakata1 » csüt. ápr. 03, 2008 9:45 am

Elolvastam az ide vonatkozó paragrafust, igen kacifántosan van megfogalmazva. Ha akarom, olvashatom úgy is, hogyha beruházási költséget csökkentő tételként szerepeltettem, akkor a következő évben az osztalékalapot növelni kell. Mivel üzembe helyezem a bruttó-écs összeggel viszont csökkenthetem is. Ha az ilyen tárgyi eszközt 4 éven belül eladom, akkor növelni kell az osztalékalapot.

 De mi van azzal a tárgyi eszközzel, amit egyből üzembe helyezünk és élünk az osztalékalap csökkentéssel?

Ha állam bácsiként gondolkozom, akkor növelő tétel lesz, de ez a törvényi szövegezésből nem egyértelmű.

 

Eladáskor a nettó értéket terven felüli écsként költségként el lehet számolni.

Szerintem az eladási árat nem a nettó értékhez, hanem a szokásos piaci értékhez kell viszonyítani.

Jó lenne, ha valaki más is megírná mit gondol erről.

Üdv: Kata 

bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: Kása » csüt. ápr. 03, 2008 12:31 pm

Kedves Kata!

Köszönöm, hogy időt és energiát fordítottál a kérdésemre, igen, valóban várom mások véleményét is, szeretnék tisztán látni.

Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: bordakata1 » kedd ápr. 08, 2008 5:45 am

VALAKI SZÓLJON HOZZÁ! LÉGYSZIIIIIIII
bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: Kása » kedd ápr. 08, 2008 10:12 am

Szia bordakata!

Igen köszi, hogy igy mellém állsz, én sem hiszem, hogy nincs vélemény. Ráadásul apeh ügyfélszolgálata sem tudott a kérdésre válaszolni.

Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi eszköz eladás 2 év múlva

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd ápr. 08, 2008 10:32 am

.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég