Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

Egyéni vállalkozók

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. ápr. 02, 2008 7:09 pm

Ezt hogy érted? Reggel óta izgulok érte, Ő meg nem jelentkezik. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. ápr. 02, 2008 7:14 pm

Szia Ani!

Jaj, nehogy félreértsd. Pont úgy értettem én is, ahogy mondod. Érződött belőle az aggódás, és kedves gesztus volt. Szerintem baj nem lehet, mert a kis frappáns e-mailjeiből az előbb kaptam egyet. Ha gond lenne, biztos nem lenne kedve viccelődni. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. ápr. 02, 2008 7:18 pm

Azért!!!!!!!.:))) Soha nem bántanék senkit. Hogy-hogy nekem nem küldött, mikor mindig szokott. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. ápr. 04, 2008 7:55 pm

Sziasztok !

 

Bocsánat de valóban nem írtam meg, hogy mi volt a levélben.

Szerencsére semmi különös , csak az értesítés, hogy megindították az eljárást.  30 napon belűl határozatott kell hozni ( ez benne van)

Azért aranyosak vagytok, hogy aggodtok értem !!!! Köszönöm szépen !!!

Ani!

Pótolni fogom az emailt ! :-)))

Ha megjött a határozat közlöm veletek.

Erről jut eszembe ! Megnéztem a CD-jogtárat és ott az van, hogy 30e Ft-tól a csillagos égig ( lesem tudok írni ekkora számot :-)) ) van a bünti mértéke.

A legfriseb CD-Jogtárat néztem !!!

Szóval még a végén bízakodok .......... csak ne hogy úgy járjak mint a zsíros kenyér :-)

Egyébként azt számolgattam, ha a fiam miatt nem lenne váll. ig-a a páromnak akkor nem lenne ennyi járulék sem. Amit éves szinten befizetek járulékokat, abból már a fekete munka után a büntit is kitudnám fizetni !!! Most akkor hol van itt az igazság ????? Aki feketén dolgozik jobban jár ????? Hát én már semmit nem értek. :((( Azért jár az agyam a dolgon...... bár próbálok nem gondolni rá ........ azért csak bosszant a dolog. Kb úgy jártunk mint aki elalszik és elkésik a munkából..... ha máskor nem is de akkor biztos, hogy keresi a főnök.

Azért csak szurkoljatok az Igazgató Úr jóindulatáért !!!

Üdv mindenkinek : Ildi

 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. ápr. 04, 2008 8:10 pm

Szia Ildi!

Ha mindenre nem is tudunk válaszolni, vagy esetleg nem megfelelő választ adunk, szurkolni azért nagyon tudunk, és szurkolunk is! :)))

Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. ápr. 04, 2008 8:11 pm

Na végre jelentkezel!

Szia Ildi!

Szorítok Neked!

Nálam olyan könnyedén kezeli ezt a témát a tulaj. Hál' istennek nem túl sok közöm volt eddig AM-esekhez, most kapott rá egyik cégem. A közteherjegyet a dolgozó hozta, véletlenül derült március végén, hogy a hó elején dolgoztak néhány napot. A nyilvántartást elkészítettem akkor, azóta sincs aláíratva, közteherjegyet nem tudom szig.számadás alá vonni, mert mint említettem a dolgozó hozta, bizonylat nincs. Még belegondolni is rossz mit kaphatna!

És reklamálok! Én is kimaradtam a 2-i emailből.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: Pikikee » szomb. ápr. 05, 2008 12:57 pm

Szia Nelly !

 Ma pótoltam az emailt mindenkinek :-)))

Nem azt akartad mondani, hogy a vállkozó megbizásából a dolgzó vásárolta meg a közteherjegyet és sajnálatos módon elvesztette a bizonylatot ? .-)

úgye, hogy így volt !!
Akkor írja le a vállalkozó, hogy az X postán vásárolt  X összegű közteherjegy megvásárlásval megbizott dolgozója elvesztette.

A nyílvántartásra meg hívd fel a figyelmét és próbld meg neki elmagyarázni, hogy tualdonképen ezzel jött létre közte és a dolgzó között a munkaszerződés. Ellenkező esetben hatalmas büntetésre számíthat. Ez ám a bosszantó van aki bele sz@rik az egészbe és jól van úgy is. Sajnos mi tudtuk, hogy mit kell tenni mert csak Am könyvesek vannak, de pont az nap pont akkor nem volt rendben :(((

Egy előnye lett a dolognak, mert a párom is laza volt e tekintettben, mert mindig elvárta, hogy este készítsem el a kiskönyveket, hogy már csak neki és a fiúknak kellejen aláírni. A nyilvátartással szintén így volt. Ma már nem kell nekem irogatni, reggel azzal kezdi a napot, hogy töltögeti a papírokat :-))

Üdv: Ildi 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. ápr. 24, 2008 1:13 pm

Sziasztok !

 

Megjött a határozat ! Kapaszkodjatok meg!

400.000 Ft a büntetés !!! :(((((((((((((((((((((((( 

Szerencsére be lettek jelentve, mert benne van a határozatban, hogy be kell Őket jelenteni !!!  

Tehát igazuk volt azoknak akik azt írták, hogy volt már ilyen tapasztalatuk és bizony utólagosan is be kellett jelenteni a dolgozókat. Ha nem tettem volna meg most még jönne az APEH büntetés is !

Benne van az is amit a CD jogtárból már kiolvastam, hogy 30.e ft-tól - 8millió ft -ig lehet a bírság.

A fellebezhetek de csak 16.000 Ft-os illeték bélyeggel. ( ez is nagyon jó) Mondujk nincs miért, mert a tény az tény. 2.200 Ft illetékbélyeggel kérvényezhetem a részlet fizetést ....... ez is nagyon jó :((( Még ha meg is adják, MIBŐL fízetem meg ???? Kezdő EV, tavaly júniusban váltotta ki az ig-át. Ács-állványozó munkáról van szó ami igen csak idény jellgü, nem beszélve még az időjárás fügvényéről !!!!!

Teljesen el lehetettlenítik a vállakozót. Egész télen csak a költsége volt, mert a járulékokat fizetni kellett ( ezt nem is kell nektek ecsetelnem)  Most meg azért dolgozik, hogy fizesse továbbra is a közterheket meg a büntetést ???? Akkor most már tényleg nincs miért! :((((

Eddig is az én fizetésemből éltünk. Ha a fiam nem a páromnál lenne tanuló, komolyan mondom vissza adnám a vállalkozását és kevesebb idegeséggel élnénk nyugodtan tovább.

Hát most tényleg hogyan tovább ???

Szerintetek van értelme valami kérvényt írni, hogy legalább mérsékeljék és adjanak még arra is részletfizetési kedvezményt ????

 

Én már nem értek semmit ! Aki dolgozik arról húzzuk le még a bőrt is ? :((((

Kinek van valami jó ötlete ? Mit is tegyek most ????? 

 

Üdv: Ildi 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: mats » csüt. ápr. 24, 2008 1:24 pm

Nos, Ildikó!

Én említettem egy dettó u.ilyen esetemet. A vállalkozóm írt egy igencsak szívhezszóló (de IGAZ) kérvényt, melyben ecseteltem, hogy ettől a vállalkozástól a család (sőt 2 család, mert apa és fia családja is) megélhetése függ. Amennyiben ilyen írreális büntetést kívánnak kiszabni, úgy egyrészt a váll. ellehetetlenül, másrészt beadja a váll.igazolványát és tilthatják a minimálbéréből (ha lesz neki),  st. Mindenesetre hatott a levél, mert az eredeti büntinek "csak" 1/4 részét kellett megfizetni, feltétel viszont: ha legközelebb elkapják a bőrét is el kell adnia, hogy fizetni tudja a majdani bírságot.

Szóval, meg kell próbálnod, mert veszíteni igazán nincs mit. Várom a többiek reakcióját is, mert itt már egy egész szurkolócsapat alakult. Üdv. és próbáld meg. Tóth Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 24, 2008 1:29 pm

Szia Ildi!

Együttérzek veled. Sajnos jó ötletem egyáltalán nincs, meg szerintem nagyon szemetek voltak, mert ha van egy -tól -ig határ, akkor miért mindjárt ilyen magas büntetést adtak? Persze, lehet 8 mill. is, ahhoz képest nem sok, de azért a tényhez képest, meg a jövedelemhez képest!

Mindenesetre szerintem adj be egy mérséklési kérelmet. De ezt már csak akkor, ha a fellebbezés idő lejárt, nehogy fellebbezésnek vegyék. Arra is be kell fizetni 2.200 Ft-ot, de hátha van egy szemernyi esély, hogy csökkentik, azért érdemes megpróbálni. Írd meg, amit az előbb is, hogy idénymunka, hogy a megélhetést sem lehet megkeresni, számadatokkal igazold (tavalyi, idei tény, várható munka, stb.), hogy soha-soha ilyen még nem volt, a körülményeket (elalvás, sietség, stb.). Szóvál sírjál-ríjál, mint a fürdős ... Bocsánat, nem sértő akarok lenne, de muszáj nagyon szívhez szólónak lenni, meg egyszerre tényszerűnek is, hátha sikerre vezet. De néha az is célravezető és eredményes, ha a határozaton ügyintézőként szereplő emberkét - ha van rajta ilyen - keresed meg telefonon, hogy most mit lehet tenni, tud-e valamit javasolni, vagy segíteni, mert... Néha ez beválik, ha rendes az illető, és maga mondja meg, hogy mit írj bele a kérvénybe, hogy elfogadják.

Sajnos más, jobb ötletem nincs, de szorítok nektek!

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron