Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

Egyéni vállalkozók

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. ápr. 24, 2008 1:43 pm

Szia Ildikó!  Az a baj, hogy én sem tudok mást tanácsolni, csak az amit előttem leírtak. Nagyon örülnék, ha mérsékelnék a bírságotokat, de az én gyakorlati tapasztalatom az, hogy aki eddig kérte a munkaügyis bírságoknál nem volt csökkentés, az apehosnál igen, részletfizetést viszont minden esetben megengedték. Azzal nagyon egyetértek, hogy fellebezni nincs értelme, viszont a mérséklést meg kell próbálni, azzal nem sokat lehet veszíteni.  Tényleg szörnyű világot élünk meg. Ha sikerült valamit intézned én is reménykeve várom mi történik,  szurkolok értetek. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. ápr. 24, 2008 1:58 pm

Szia Ildi!

Teljesen mellbe vágott amit írtál, azt hittem rosszul látok! Hogyan mernek egy ilyen pici egyéni vállalkozót egy ilyen - bocsánat a kifejezésért - piszlicsáré ügyért ennyire megbüntetni?? Nem térek magamhoz...

Én is csak azt tudom tanácsolni amit a többeik, de azt mindenképp próbáld meg: mérséklési és részletfizetési kérelem, hivatkozva arra hogy a megélhetéseteket veszélyeztetné, ha ezt most mind ki kellene fizetni. Én nagyon bízom benne, hogy kedvező választ fogsz rá kapni. De ez már tényleg egyre elkeserítőbb, hogy mindig azt találják meg, aki minél jobban azon van, hogy betartsa a törvény rendelkezéseit, és addig ügyeskednek, amíg valami módon mégis Te faragsz rá. Undorító... tényleg nem térek magamhoz...

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. ápr. 24, 2008 2:49 pm

Sziasztok!

 

Itt vagyok ám, csak épen gyorsan készítem a finom vacsit a fiúknak. Ha megjönnek gyorsan tudjanak enni, mert utána elmegy ugyis az étvágyuk :( .... meg hamar észre fogják venni rajtam, hogy valami nagyon nincs rendben ..... nos, ezért szeretném ha elöbb ennének .... aztán jön a keserű "deszert"

Igazán nagyon hálás vagyok mindenkienk, hogy ennyire mellettem álltok és próbáltok segíteni !!!!!

Azt hiszem megfogadom a tanácsotokat és írok egy kérelmet, hogy mérsékeljék a büntetést. Abban is igazatok van, hogy veszíteni valóm valóban nincs. Ez meg igazán jó ötlet, hogy száoljanak már egy kicssit. Melyik jobb? Ha leadja a váll.ig-át és nem lesz jövedelme, nem tudják behajtani rajta csak az autó van a nevén ( nem is lehet más mert ez az én házam volt, és az is marad! Már kezdtem az életemet én is 2x, többet nem fogok a nulláról indulni, ezt csak megjegyeztem. ) Szóval nincs miből fizetni és még a járulékokat sem kell fizetni stb ..... na, ez kinek lesz jó ? Még egy munkanélküli akit az államnak kell eltartani. Vagy mérséklik és nem teszik lehetettlené a vállakozást ? Na, persze ezt nem ilyen fenyegetöen megfogalmazva, csak úgy ügyesen körül írva :-)

Érdekes, én teljesen megnyugodtam, tudom, hogy már ez van és nem fogok a Dunának menni !

Viszont attól nagyon félek, hogy a párom hogyan fogja lereagálni :((( Ha ezt a büntetést így meghagyják nem lesz ami motíválja ! :(( Csak az fog a fejében járni ( nekem is az járna ) , hogy minek is , kinek is dolgozok valójában ?

Nem jó helyre születem ....... vagy a szüleim cseszték el a neveléssel .... dolgoz édeslányom becsülettel ........ yaa, de minek  is ????

Üdv: Ildi 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: fgy_ado » csüt. ápr. 24, 2008 9:55 pm

Szervusz Ildikó !

És szervusztok Fórumozók !

 

Nem tudom, talán biciklibelsőben élnek ezek a bürokraták ? Vagy ennyi hiányzott a prémiumából ? ha esik az eső, neki nem kell a tetőn járni, hogy a megrendelő ne ázzon el.

Ő biztosan megkapja a fizetését, 13. havi bérét, 14. havi bérét, szociális juttatását, nem kell izgulnia, hogy telik-e járulékra, azt a fizetésével együtt az adófizetők megfizetik, azok, akiktől ez kifacsarják.

A jó mindig elnyeri méltó büntetését !

Könnyű bejelentett vállalkozóhoz, bejelentett munkahelyre, bejelentett helyszínre menni, mert az biztosan ott van, már csak a tökeit kell megfacsarni... Bontásoknál, használt építőanyag-kinyeréseknél, színesfém kereskedéseknél miért nincsenek például jelen, estleg csak rendőrrel, tűzoltóval, katonával. Félnek, hogy hátbavágják őket egy lapáttal.

 

Kedves Ildikó !

Pár perccel ezelőtt, erre a konkrét esetre vonatkozóan, elküldtem neked e-mailben egy kérelmet, ahogyan azt én képzelem jelen esetben, magyarázó szöveggel.

Amit a Fórumozóknak mondok erről szakmailag annyi, hogy a benyújtandó kérelem egyszerre kell, hogy tartalmazza:

- kérelmet, a büntetés méltányosságból történő törléséről,

- kérelmet a büntetés mértékének nullára, vagy törvényi minimumra csökkentéséről,

- kérelmet az X havi, kamatmentes, egyenlő részletekben történő megfizetésről.

Ha az elemek közül egy, vagy kettő szerepel csak, akkor a hatóság csak arról az egy, vagy kettőről dönthet, önállóan a többiről nem hozhat határozatot.

Tehát, méltányossági, csökkentési (ahol mi javasoljunk összeget, célszerűen törvényességi minimum, vagy a kirótt összeg X %-a), kamatmentes, egyenlő megoszlású, részletfizetés (X hónapra).

Legyen szerencsétek, Ildikó !

 

Jó estét !

 

fgy

Szerkesztve: és utólag, a történetet a Közösségi oldalunkon "megzenésítettem" (remélem, ez nem lesz tiltott reklám, és nem moderálják ki, mert tanulságos és kivételes eset): http://www.sakraft.hu/2008/04/25/a-jo-mindig-elnyeri-melto-bunteteset/

 

 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. ápr. 25, 2008 6:27 pm

Sziasztok Szuper Csapat !

 

Elkéstem :((( Én akaratam a jó hírt megírni. Készen van a kérelem. Na, persze, hogy megint nem én voltam ilyen okos ! :-)

Örök hálám üldözni foglya fgy-t !!!! Nagyon szépen köszönöm a segítségét !

Képzeljétek olyan  kérelemet "dobott" össze mintha ismerné az egész családom és a körülményeket !

Szuper jól megfogalmazott kérelem  !!!!

Megtaláltam közben a blogot is ahol kifejtette ehhez a témához a véleményét. A linket is ide hozta már, tehát én azzal is elkéstem.

Érdemes elolvasnotok ! ! ! Én már megtettem ...... a végén az "Eyg másik levél" -re is kattins rá ...... igérem nem bánod meg !

A kérelemből ide hozok egy mondatot ........ ezen igazán el lehet gondolkodni.

"Hogyan tanítsuk gyerekünket a szakmára, ha azt látja, hogy a becsületes munka súlyos büntetéssel jár, ami a családot tönkreteszi, ha nem törlik, vagy mérsékelik az összeget."

Ez bizony nagyon igaz, mert a fiam is ezt kérdezte tegnap !  Lopjon, csaljon, hazudjon vagy becsületes munkával akarjon kenyeret keresni ? A kérdés jogos ! 

Természetesen MINDENKINEK nagyon szépen ksözönöm a sok-sok segítséget ( tudom, ezzel már tele a padlás, de nagyon jó érzés, hogy vannak még "normális" segítőkész  EMBEREK !

Ezért is kezdtem ma ugy a megszólítást, hogy SZUPER CSAPAT , mert itt tényleg mindenki azon van, hogy a másiknak segíteni tudjon !  KÖSZÖNÖM NEKTEK!!!!

Persze nincs még vége !

Most szorítsatok még egy kicsit, hogy ne süket füllekre találjon a kérelem !

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok: Ildi 

Ui: Köszönöm a sok-sok együttérző, vigasztaló, jókedvre derítő emailt is! Igazatok van ( mint mindig) fel a fejjel !

Megigérem nektek, ha le is nyúzzák a bőröm ...... a humoromat nem veszik el ! :-))) 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. ápr. 25, 2008 6:31 pm

Yay, szegény fejem ! Hogyan fogom ezt a sok-sok hozzá szólást igazságosan elosztani ? 

50 pont ehhez nagyon kevés lesz ! :(( 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 25, 2008 7:12 pm

Szia Ildi! Most olvasom a fejleményeket, /nem vettem észre, mert egy pár napig nem voltam itthon/  szóhoz sem tudok jutni az összeg láttán. Nagyon drukkolok Nektek, hogy kérelmetek ne süket fülekre találjon. Azért ha bármi lesz is a vége, ne csüggedj, annyi sok  mindent kibír az ember.  Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. ápr. 25, 2008 7:32 pm

Szia Ildi!

A humorra nagy szükség van. sok mindenen átsegít.

Valóban jó kis csapat berbuválódott itt össze. Egy hajóban ülünk és azonos "szél" tépi a vitorlánkat. Szerencsére itt még természetes, hogy aki tud, az segít a másiknak. Fgy -vel teljes mértékben egyetértek. Külön köszönet az önzetlen segítségéért és bízom benne, hogy sok, a fórumtagokhoz hasonló "emberi" tulajdonsággal rendelkező hivatalnok is él még hazánkban.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: Pikikee » vas. ápr. 27, 2008 6:01 pm

Sziasztok !

 

Fel vagyok háborodva ! Tessék , van aki nem csak csal de még embertelen is !

Itt van a fiam barátnője. Egy cukrászdában dolgozik. Tegnap ráesett a lábára egy fémtábla és sajnos szilánkosra tört a kisujjja. Mivel nincsenek bejelentve sem kiskönyv sem szerződés ( mert a tudlaj úgy gondolja elég ha majd a szezonra bejelenti őket) ezért elküldték és mondták neki, hogy meg ne mondja, hogy a munkahelyi balesete volt. Ma, felhívták, hogy nagyon remélik, hogy május 1-én már megy dolgozni. Azt elfelejtették megkérdezni tőle, hogy ugyan már hogy van? Hát ez sem semmi. Én a helyében megkérdeztem volna, hogy mennyit fizetnek a kieső napjaimra, mert akkor nem mondom meg , hogy hol és hogyan történt a baleset. 

Tessék az ilyeneknek mindent szabad ? ! 3 házuk van és két autójuk. Csak az egyik autó többet ér mint az egész házam :(((

Hol van itt az igazság ? Félre értés ne essék nem a vagyonukat irigylem, csak az háborít fel, hogy akinek ennyi van abban viszont nincs semmi emberség !!!! Még az napi bérét sem fizeték ki. Sőt a legkevesebb az lett volna, ha Ők elviszik orvoshoz, nem neki kell a barátnőjét felhívni hogy jöjjön érte.

No kommnet...... mert most tudnák olyat írni hogy........ :((

Üdv: Ildi 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi ellenőrzés, de hogyan tovább?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 27, 2008 6:23 pm

Szia!

Én úgy gondolom, hogy MINIMUM  az AM kiskönyvet kitölthették volna esetleg "utólag" is.  A folytatás pedig jönne magától....  Volt szerencsém találkozni hasonló esettel, de ott legalább a foglalkoztató "utólag"  vállalta a következményeket.

(Mondtam már hogy "elvből" nem veszek fagyit már évek óta...? 100-150 Ft egy gombóc, 1 kg szőlő és gyümölcs a termelőnél pedig 100 alatt van. És ez a gyümölcs hány éjszakát tölt az időjárás viszontagságai alatt mire a pultot eléri...? nem beszélve a termelőről...?  És a gombóc fagyi...?????????????) Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron