Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: Tivadar77 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség elszámolásával kapcsolatban volna kérdésem. Ha a székhely és a lakás egy helyen van (a lakás 40 m2-er), akkor a rezsiköltségeket milyen arányban számolhatom el?

Az internet használattal kapcsolatban most olvastam az SZJA mellékletében, hogy 50%-os mértékben lehet elszámolni. Ezek szerint a 30% és max. 60000 Ft már nem él? A mellékletben leírja a tv., hogy a tevékenység arányában lehet megosztani a költségeket, de mennyi az elfogadott arány? Nem akarom azt, hogy később ellenőrzéskor túl nagy mértéket állapítsanak meg. Van erre valamilyen rendelet?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ui: most hallottam, hogy az összes EV-nek le kell cserélnie a vállalkozói igazolványát idén 06.30-ig az új TEÁOR miatt. Egyben újra ellenőrzik a szükséges dokumentumokat is állítólag.

Tivadar77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: validitas » pén. márc. 28, 2008 3:50 pm

A rezsiköltségeket valamilyen mértékegység-arányosan lehet megosztani.Pl.ha  a 40 m2-ből egy szobát az egyéni vállalkozáshoz használsz, ami pl. 12 m2, akkor 12/40= 30%. A rezsiköltségek 30%-át lehet elszámolni, illetve az adott költségre jellemző mértékegység (m3, kwh) alapján kell megosztani. SZJA-tv. 11.sz.melléklet I. Jellemzően előforduló költségek:

12. az üzlet, a műhely, a gazdasági épület, az iroda bérleti díja, a fűtés, a világítás és a technológiai energia költsége, a telefon, rádiótelefon, telefax, cb-rádió, telex (ha a lakás és a telephely műszakilag nem elkülönített, akkor a tevékenységgel arányosan lehet e kiadásokat figyelembe venni az adott költségre jellemző mértékegységek - például nap, m2, m3 - alapulvételével), továbbá az internet használat díja (ha a lakás és a telephely műszakilag nem elkülönített, az internet használati díjának 50 százaléka);
  
 

Az internet költségek  50%-a számolható el, ha műszakilag a lakástól nem elkülönült. Amire te utalsz, az nem él.

Csak az szja-tv. 11.sz. melléklete rendelkezik a költségek elszámolásáról.  Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. márc. 28, 2008 4:15 pm

Csatlakozom az előttem szólóhoz a rezsi ktg megosztásban. (De hallottam már olyat, hogy a fűtési ktg-et nem engedte az apeh elszámolni, mert úgyis fűtenéd az a helyiséget is.)

Enci

ui: Igen a vállalkozóikat ki kell cserélni, ha nem változtatsz semmit (pl:cím) akkor ingyenes. Az okmányirodánál kellene érdeklődni, hogy kérik-e újra az iratokat.

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: mats » pén. márc. 28, 2008 5:28 pm

Tivadar!

A férjem a múlt héten intézte az okmányirodában a váll.ig. cserét a TEÁOR változás miatt. A könyvelés eddig is benne volt a tevékenységében, és most újra kérték a mérlegképes bizonyítvány másolatát és a könyvelő érvényes munkaszerződésének másolatát is. Mivel csak EV-t könyvelne, nem kellene a mérlegképes, de kérik. Ezért a könyvelést mi ki is vetettük a tevékenységek közül. Az újonnan felvett tevékenységek esetében (esetünkben számítástechnikai tevékenységek) vannak olyanok, melyekhez ugyancsak bizonyos iskolai, szakmai végzettség szükséges. Ezekről ott tájékoztatnak, és csak a bizonyítványok bemutatása után állítják ki az új váll.igazolványt. Orosházán lakom, de gondolom mindenütt hasonlóképpen járnak el. Üdv. T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. márc. 28, 2008 8:53 pm

Szia Kata! Az én fő tevékenységem 692003Könyvelés/ már én is cseréltettem/ , korábban is ez volt benne. Miután én is csak egyéni vállalkozóknak könyvelek, ezért nem is kérték az oklevelemet. Viszont a megjegyzés rovatba be van irva: 2000.évic.tv.151§ szerint 10mFt árbevételig Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: validitas » pén. márc. 28, 2008 10:20 pm

Köszi Enci, hogy ezt említetted, ilyennel már én is találkoztam, hogy fűteni úgyis kell, tehát az nem elszámolható a vállalkozásban. Üdv: Böbe 
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. márc. 28, 2008 10:31 pm

Azért ez nem mindig igaz. Pl. a lakás szemétdíja valóban akkor is annyi ha van ott vállalkozás vagy nincs.Az irodámra eső légköbméter alapján a fütési költségből  viszont számolok, mert ha ott elzárnám a radiátort,  már kevesebb lenne az összes fütési  költség. Miért az APEH mondaná meg hogy én akarom-e füteni azt a helységet ha nincs vállalkozásom? Lehet hogy távfütésnél nem fogadták el? Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. márc. 28, 2008 11:04 pm

Sziasztok!

Jól gondolod Ani. Az olyan költségeket nem fogadja el az APEH amelyek akkor is előfordulnak és pont akkora öszegben -mintha nem vagy vállalkozó.

Például: távfűtés, telefon alapdij, szemétszállítás (ezen mondjuk én vitatkoznék, mert ha 1 kukával bizonyíthatóan több kell - akkor szerintem nem kérdés a kérdés), közös költség, stb.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. márc. 29, 2008 6:13 am

Sziasztok! Egyébként a vezetékes telefonnal kapcsolatos álláspont az APEH részéről egy kicsit idejétmult. Az biztos, ha nem lennék vállalkozó, nekem már nem lenne vezetékes telefonom, hisz a magánbeszélgetéseim 90%-a mobilon bonyolódik. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: Cininéni » szomb. márc. 29, 2008 6:39 am

Szia adotanács!

Az előbb olvastam, hogy az új vállalkozóihoz kéri a végzettségeket.

És irtad a könyvelést.

Rögtön kérdezem itt, hogy annak az ev.-nek akinek a a netto árbevétele meghaladja a 10M ft-ot csak, mérlegképes könyvelővel könyveltethet, aki vállalkozó?

 

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég

cron