Adófórum

Adózási és számviteli információk

levonás ha nincs kivét

Egyéni vállalkozók

levonás ha nincs kivét

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. márc. 27, 2008 1:41 pm

Sziasztok!

Én is az Ani módszere szerint könyvelek, hisz az egyszeres könyvelésnek ( pénztárkönyv) a lényege, hogy csak bevétel és ráfordítás van pénzszemléletben ( kifizetett) Nincs semmiféle eszköz, vagy forrás (pénztár -bank) , csak zseb van , kiveszem, beteszem. Ahogy említetted ebből még nálam sem volt ellenőrzéskor  probléma. A járulékokat csak akkor könyvelhetem, ahogy Klári is írta, amikor kifizettem ekkor kerül egyrésze a figyelembe vehető, egy része a figyelembe nem vehető ráfordításba ( 9,5-6%).

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

levonás ha nincs kivét

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. márc. 27, 2008 1:44 pm

Köszönöm, ez így teljesen egyértelmű, ahogy leírtad, így fogom csinálni. Viszont tényleg ott van még akkor is az a helyzet, ami még ennél is "hülyébb" helyzet, amit Ani is kérdezett. Ha nem lesz kivétje?? Meg semmi egyebe? Akkor azoknál csak ott lóg, esetleg éveken keresztül, mire 1* lesz kivétje? Akkor meg már az nem lesz annyi, hogy ki bírja belőle fizetni visszamenőleg a levonásokat.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

levonás ha nincs kivét

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. márc. 27, 2008 2:00 pm

Bevételezni akkor sem tudod, ha nincs kivétje, csak a kiadási oldalt tudod könyvelni, amikor átutalja/megfizeti az APEH-nek. Legfeljebb azt teheted még, hogy nem tartod egyáltalán nyilván a levonni nem tudott járulékokat, nem foglalkozol vele. Miután adóalapot nem érint, az APEH felé bevallva és befizetve van, nem foglalkozik vele a revizor sem annyira.

 Viszont ha a vállalkozó nem fizeti rendesen a járulékokat az APEH-nak, hanem utólag, részletekben törleszti, akkor nagyon fontos, hogy legyen nyilvántartásod, mert az alapján tudod megbontani ktg-nem ktg.részre a befizetéseket.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

levonás ha nincs kivét

HozzászólásSzerző: fied » csüt. márc. 27, 2008 2:29 pm

Sziasztok! Annyit azért hozzátennék, hogy nincs pénztár bank, de a pénztár meg a bankanalitikának meg kell lennie, ergo igenis ha a bankba befizetiebben az is szerepel, ergo én betetetem vele a pénztárába is... Egyéb nem adóköteles bevétel, hiszen ha nem teszem esetlegesen felmerülhet az átvállalt kötelezettség, és beléphet az illeték... én inkább betetetem vele... kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

levonás ha nincs kivét

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. márc. 27, 2008 2:36 pm

Saját magától átvállalt kötelezettség? Ez csak társaságnál lehet nem?  Pl. ha nincs bankszámlája, mint az én vállalkozóim 70%-ának, mert csekken fizeti, akkor nem sok értelmét látom a ki-be tevéseknek ha nincs kivétje. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

levonás ha nincs kivét

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. márc. 27, 2008 2:53 pm

Szia!  Ha az ev. pénztárkönyvet vezet alapnyilvántartásként, semmi nem kötelezi arra, hogy bankszámla forglamat tartson nyilván, vagy hogy külön házipénztár nyilvántartást rendszeresítsen! Az APEH is csak olyan nyilvántartást kérhet, mely nxyilvántartást valami előírja.   Egy egyéni vállalkozó vállalkozós bankszámlával sem muszály, hogy rendelkezzen - ha nem ÁFA alany, használhatja a saját lakossági folyószámláját is akár, nyilván amikor a saját lakossági számláján vállalkozós mozgás van, mondjuk onnan utalja el a járulékot, akkor nyilván arról a kivonatról legalább egy másolatot be tesz a könyvelési alapbizonylatok közé..Ne bonyolítsuk jobban az ev. nyilvántartását, mint amire kötelezett. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron