Adófórum

Adózási és számviteli információk

pénztárgép forgalmának kiirása

Egyéni vállalkozók

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: godimamu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves segítők!

Sajnos újabb problémám van:a pénztárgép éves forgalmát csak a szerviz irhatja ki? (potom 9800-ért), vagy megcsinálhatjuk mi is. Köszi. gödimamu

godimamu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: sünci » hétf. jan. 08, 2007 1:56 pm

24/1995. (XI. 22.) PM rendelet alapján ez nem teljesen egyértelmű, azonban az APEH kiadott egy közleményt, a 679/1. számút, ami az említett rendelet 7.§ (5) bekezdése által meghatározott, az adómemóriának az év végi kiíratásáról szól. Ennek a közleménynek az alapján a szervíz által kell elvégeztetni:

"A számla, egyszerűsített számla és a nyugta adóigazgatási azonosításáról szóló, többször módosított 24/1995. (XI. 22.) PM rendelet 7 § (5) bekezdésének harmadik mondata szerint "Év végén a pénztárgép adómemóriájának teljes kiíratását - a bevétellel való egyeztetés érdekében - el kell végezni és azt az ellenőrzés céljára megőrizni".
E rendelkezés egységes végrehajtása érdekében az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) a következőkre hívja fel az APEH elnöke által engedélyezett pénztárgépeket használó (üzemeltető) egyéni és társas vállalkozások figyelmét.
Minden - a fentiekben érintett - vállalkozás a 2005. december 31-i állapotnak megfelelően kizárólag az APEH által jóváhagyott szerviz közreműködésével írassa ki a tulajdonában (használatában) álló valamennyi üzemben lévő, vagy abból bármilyen oknál fogva kivont (tartalék, javítás alatt lévő stb.) APEH azonosító jellel és számmal ellátott pénztárgép memóriaegységében tárolt adatokat...."
(Természetesen a dátum nem mostani, mivel az akkor aktuálisat jelezték a közleményben)
sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: godimamu » hétf. jan. 08, 2007 2:34 pm

Kedves Sünci!

Nagyon szépen köszönöm.A PM rendeletet én is olvastam, de az APEH-ét nem találtam.Nem tudom mi lenne nélkületek, mert ma a Gvadányiban voltam csekkekért, de már nagy tömeg volt.Mégegyszer köszi. Gödimamu

godimamu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jan. 08, 2007 4:13 pm

Szerintem 2006-évre önmaga is elvégezheti a vállakozó a 24/1995.(XI.22.) PM r. 7 & (5) bekezd. alapján a p.gép adómemóriájának teljes kiírását.APEH Értesítő 14.sz 2006.

Idézem: Minden a fentiekben érintett- vállakozás a 2006.december 31-iállapotnak önmaga vagy az APEH által jóváhagyott szerviz köreműködésével írassa ki a tulajdonában(használatában) álló valamennyi üzemben lévő, vagy abból bármilyen oknál fogva kivont(tartalék,jav.alatt lévő stb) APEH azonosító jellel és számmal ellátott p.gép memóriaegységében tárolt adatokat

Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jan. 08, 2007 4:15 pm

Elnézést kérek a moderátortól, de máskülönben nem tudtam volna hitelesen válaszolni.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jan. 08, 2007 9:19 pm

Szia godimamu!

Megjelent az APEH honlapján is az általad feltett kérdésre a válasz. 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: godimamu » kedd jan. 09, 2007 7:52 am

Kedves Valter Józsefné!

Köszönöm a segítséget, den nem tudom hol keressem.Gödimamu

godimamu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: sünci » kedd jan. 09, 2007 9:19 am

Igaz. Az Apeh honlapján a következő helyen van az említett tájékoztató:

http://www.apeh.hu/adoinfo/penztargep/szamla_vegrehajt.html

Az érdekes rész:

"Minden - a fentiekben érintett - vállalkozás a 2006. december 31-i állapotnak megfelelően önmaga vagy az APEH által jóváhagyott szerviz közreműködésével írassa ki a tulajdonában (használatában) álló valamennyi üzemben lévő, vagy abból bármilyen oknál fogva kivont (tartalék, javítás alatt lévő stb.) APEH azonosító jellel és számmal ellátott pénztárgép memóriaegységében tárolt adatokat...."

Itt mintha már figyelembe vennék, hogy a rendelet nem zárja ki az önállóan történő adatkiírást sem :-)

sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 09, 2007 11:04 am

Szia Gödimamu!

Úgy is magtalálod, ahogyan ez előttem szóló leírta, de úgy is ,hogy a www.apeh.hu honlap kezdőoldalon a 7. tételre klikkelsz.

Szerintem 2005.évre azért kellett szervizesekkel átállítatni, mert akkor áfa kulcs változás volt.

Mária 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénztárgép forgalmának kiirása

HozzászólásSzerző: godimamu » kedd jan. 09, 2007 1:55 pm

Köszönöm szépen megtaláltam!
godimamu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég