Adófórum

Adózási és számviteli információk

jutalék kifizetése mellett kaphatok-e táppénzt?

Egyéni vállalkozók

jutalék kifizetése mellett kaphatok-e táppénzt?

HozzászólásSzerző: szmirca » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Főállású egyéni vállalkozó vagyok, biztosítási ügynöki tevékenységet folytatok, minden hónapban jutalékot kapok nemcsak a saját szerződéseim után, hanem az alattam lévő ügynökeim kötései után is, Kérdédem : jogosult vagyok-e táppénzre december hónapra a jutalékom kifizetése mellett?
szmirca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

jutalék kifizetése mellett kaphatok-e táppénzt?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jan. 08, 2007 12:54 pm

Szia!

Főállásu e.vállalkozóként fizetted legalább a minimálbér után a járulékokat, ezért jogosult vagy a táppénzre.Ezt Igényelni kell az OEP-től ahova tartozol.Amennyiben könyvelőd van annak tudnia kell kitölteni a nyomtatványt.

Mária   

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

jutalék kifizetése mellett kaphatok-e táppénzt?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. jan. 08, 2007 3:07 pm

Táppénz  a  keresőképtelenség  időtartamára  jár,  keresőképtelen  az,  aki  betegsége  miatt  munkáját  nem  tudja  ellátni.  Egyéni  vállalkozónak  az  elsőnaptól  nincs  betegszabadság. 

Nem  jár  táppénz:  a  kersőképtelenségnek  arra  az   időtartamára,   amelyre  a  biztositott  átlagkeresetre  jogosult,  vagy  teljes  keresetét  megkapja.     Szerintem  jutalék felvétele  mellett  nem  jár  táppénz.    Üdv  Rozalinda!

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

jutalék kifizetése mellett kaphatok-e táppénzt?

HozzászólásSzerző: winzol » hétf. jan. 08, 2007 4:02 pm

Kedves Rozalinda! Nem osztom az álláspontodat tp ügyben,mert azok után a teljesítések után, amelyek jutalékát megkapja a váll.történhetett sokkal korábban, sőt kap az alatta lévők munkája után is, és a biztosítók rendszerint az üzlet kötése után kb 1-2 hónappal fizetik a jutalékot.A biztosítók fizetnek az ügynökeiknek un.sperativ jutalékot is ezek forrása pedig lehet 1-2 évvel ezelőtti üzletkötés is.Tehát a jutalék teljesítési ideje azaz az üzletkötés messze nem esik egybe a betegség idejével. Ezen kívül a főfogl.eváll. nem munkaviszonyban lévő személy.Az egy dolog, hogy valóban olyan beteg hogy ő maga nem tud dolgozni most, mert pl eltört valamilye.Ezenkívűl megfizeti mindazon járulékokat mint főf.váll ami alapján joggal kéri az ellátást.winzol    l
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

jutalék kifizetése mellett kaphatok-e táppénzt?

HozzászólásSzerző: winzol » hétf. jan. 08, 2007 4:06 pm

Rozalinda! Még az elöbbiekhez. Szó sincs a kettős ellátás elvéről sem, mert a főfogl.e váll nem munkabért kap a tp ellátás mellett.winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron