Adófórum

Adózási és számviteli információk

IPA közvetített szolgáltatás2

Egyéni vállalkozók

IPA közvetített szolgáltatás2

HozzászólásSzerző: kissfe » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Elektronikai eszközök javításával  foglalkozom.

Kérdésem: Ha javítok egy készüléket és egy részegységét mással csináltatom, vagy a készüléket lefestetem; ezek közvetített szolgáltatásnak minősülnek vagy sem? Ezekről(festés, részegység javítása) nincs szerződésem (szerintem a szerződés nevetséges is lenne  5000, 10000 Ft-os tételekről, valamint ilyen tételnél kiröhögnének ha szerződést akarnék íratni bárkivel is)csak számláim és az én számlámom se szerepeltettem ezeket a tételeket közvetítettként.

Ezeket hova tudom beírni ha közvetitettbe nem, vagy buktam ezeket a tételeket (0753-nál az egyébköltségbe mentek)

 

kissfe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

IPA közvetített szolgáltatás2

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. márc. 17, 2008 10:20 am

Szia!

Ezek nem közvetített szolgáltatásnak minősülnek. Ez bérmunka, egyéb term.költség, de nem vonhatod le a hipa alapjából.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

IPA közvetített szolgáltatás2

HozzászólásSzerző: kissfe » hétf. márc. 17, 2008 12:00 pm

köszönöm a választ

Eszméletlen hogy ezek az adózási szabályok folyamatosan ügyeskedésre kényszerítik az embert, azért is fizetek adót ami valójában költség

pl. ha 10Mft-ből 10 Mft bérmunka akkor  apeh felé elvileg nem fizetek semmit, de IPába fizethetek 200000eFt-t hogy is van ez?

kissfe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

IPA közvetített szolgáltatás2

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. márc. 17, 2008 12:16 pm

Sajnos ez így van, a szolgáltatók eleve hátrányosabb helyzetben vannak, mint pl. a kereskedők, mert a szolgáltatók max. az anyagköltséget vonhatják le, ami csekély összeg, ha nincs  közv.szolgáltatás. A kereskedők meg az árubeszerzés értékét.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég