Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kerekités 1-2 ft miatt

Egyéni vállalkozók

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: h.ica » hétf. márc. 10, 2008 2:40 pm

Én is elkezdtem okoskodni ezen a kerekítésen, végül azt találtam ki, hogy csináltam a kereskedőimnek egy táblázatot, ahol minden azonositásra szükséges adat fel van tüntetve. Nap végén ennek a kimutatásnak az alapján megállapítja, hogy mennyi a kerekítési különbözete és azt vételezzük be egyéb bevételként vagy kiadásként. Eleinte nagyon nehezükre esett megcsinálni, de aztán rájöttek, hogy igazából ez a legjobb módja, mert ha mindent pontosan felvezet, az apeh bármelyik napnál megcsinálja a kerekítések ellenőrzését, akkor neki nagyon ettől félni már nem kell. A nyugtára, amit oda ad a vevőnek meg ráírja a kerekítés miatti ft összeget.  Ugyan ezt csináltatom azokkal akik kp.számlát adnak ki. Szerintetek túlbonyolítottam?

Olyan kereskedőről is tudok, aki csak a nap végén a zárásnál megnézi a végösszeget, azt le-vagy fel kerekíti és már meg is oldotta a kerekítés problémáját. 

 

h.ica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: pohan » vas. márc. 23, 2008 3:47 pm

Saldos előadáson mondták, hogy ilyen esetben a vállalkozás házipénztárában kell rendezni a kerekítési különbözeteket, mégpedig úgy, hogy a pénztárszabályzat szerinti pénztárzáráskor (naponta/hetente/havonta vagy ahogy azt meghatároztuk) jegyzőkönyvbe kell foglalni az időszak - tételenként megállapított - kerekítési különbözeteinek összegét (+/-), és ez alapján a pénztárzárás alkalmával kell a pénztárba bevezetni, majd lekönyvelni. 

pohan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: andulka » vas. márc. 23, 2008 9:50 pm

Saját tapasztalatok:

 

- hipermarket: egyáltalán nem foglalkoznak a kerekítés nyilvántartásával

- posta: már ott sem

- kiskereskedő: szintén nem vezetik a nyilvántartást

- nagykereskedő: még bankkártyás fizetésnél is kerekítenek (!!!)

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. márc. 24, 2008 9:19 am

Sziasztok !

Az lenne a legegyszerűbb, ha a pénztárgépbe beütnék a pár forintokat, kerekítés címen. A könyvelésben sem okozna gondot : Apropó, ti minden számlánál kerekítési különbözetet könyveltek be ? Gondolom nektek is van olyan Kft-tek ahol a pénztárat ti vezetitek (pénztárszabályzatban rögzítve).

Üdv : Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: vargaeta » hétf. márc. 24, 2008 10:09 am

Sziasztok!

Nekem egyéni vállalkozóim vannak. Szerintetek ők mindenhol 5 Ft-ra kerekített számlát fognak kapni? Vagy ha nem, akkor mit csinálok. Lassan vége a márciusnak, és hozzák majd a számlákat. Eta 

vargaeta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. márc. 24, 2008 4:52 pm

Szia Eta!

Nem neked kéne kidolgoznod a különbözetet - de miután ezen a földön élünk - tudjuk, hogy ez is a könyvelőkre fog hárulni (tisztelet a kivételnek) Tehát ha az adott vállalkozó nem volt oly "élelmes", hogy 5 ill. 0 Ft végűre árazta át a termékeit, akkor lehet, hogy exel táblát kell gyártani. (Szép játék lesz többszáz bizonylatnál)

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. márc. 24, 2008 4:57 pm

Szia Eta! Nem fognak a vállalkozók sem, a társaságok sem csak 5 FT-ra végződő számlát kapni, mindkét esetben a kiadást vagy bevételt bizonylatolni kell külön valamilyen formában.

 Ha az egyénivállalkozó hoz pl.egy számlát 2222 Ft-ról a költségei könyvelésénél a 2222 Ft jelenik meg, de mivel 2 Ft-ot nem fizetett ki, de a kiadás oldalon megjelenet, ezért a 2 Ft-ot egyéb bevételek között bevételezni kell, az egyénivállalkozónál szerintem elég, ha a számla mellé ír valaki egy feljegyzést és az alapján bekönyveli, a jobbik eset, ha a számla mellé már kapott egy bizonylatot, akkor ez alapján fogunk szórakozni a forintokkal.

Üdv:Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 112 vendég