Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lehet-e segítő családtag ?

Egyéni vállalkozók

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: mzs60 » szer. jan. 23, 2008 8:05 am

Ja, bocs, ha valaki keresné, a 2007-es novemberi jogtanácsadó foglakozik a segítő családtagokra vonatkozó jogszabályok "értelmezésével"... (Főként, hogy ki lehet az, meg hogysmint lehet neki fizetni...) Mzs.
mzs60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 23, 2008 10:27 am

Kedves Mzs60!

Egy-egy embernek még 3-4 bejelentett biztosítotti  jogviszonya is van, az már más kérdés, hogy az ilyen többes biztosítottaktól milyen járulékot kell vonni. Pl. ha valahol már van heti 36 órás munkaviszonya, akkor a többi biztosítotti jogviszonyában kapott munkabérből, vállalkozói kivétből, megbízási díjból nem kell(ett) pü.eü.bizt.járulékot vonni.

Egy munkavállaló a munkahelyén köteles bejelenteni a többi jogviszonyát, mindegyik jogviszonyában be kell igazolnia, hogy pld. melyik az a foglalkoztató, aki a tételes ehó-t fizeti, stb. Foglalkoztatói igazolással., s az egyes foglalkoztatók ezen igazolás alapján minősítik mit kell utánna fizetni, s mit kell tőle vonni. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: mzs60 » szer. jan. 23, 2008 1:28 pm

>> Kedves Mzs60! Egy-egy embernek még 3-4 bejelentett biztosítotti  jogviszonya is van... <<

Akkor viszont föladtam... Nem értem én ezt. Majd írok a Jogtanácsadósoknak, hátha válaszolnak, miért is írják azt, amit írnak... Vagy az is lehet, hogy mégse. Mindeggy végülis...

mzs60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. jan. 23, 2008 2:32 pm

Szia!

Azért nem panaszkodhatsz bőségesen kaptál reagálást a kérdéseidre, mégha számodra nem is megnyugtató, amit a kedves fórumtársaim, segítőkészen kifejtettek.

Én személy szerint osztom a Zsuzsa véleményét, ami a jogászokat illeti, bár nem akarom megbántani őket. Mielőtt végképp feladnád még egy linket ajánlok a figyelmedbe, igaz 2007-es, de  szerintem nem változott a lényeg, csak néhol a százalék és a minimálbér - 30%-a ( 20700-2008-ban).Mindenesetre szeretném, és gondolom a többiek is ezen a véleményen vannak, ha már ennyit törték magukat, ha megosztanád velünk a jogtanácsadó fórumán kapott választ. Kiváncsi/kiváncsiak vagyunk az álláspontjukra. Lehet mi tévedtünk-így megtudunk téged- és meg tudjuk a jogászokat követni.

http://www.apeh.hu/regiok/eszakalfold/aktualis/magbizas.html?query=minim%C3%A1lb%C3%A9r

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: mzs60 » csüt. jan. 31, 2008 4:43 pm

Végül megkérdeztem a Jogtanácsadót. Ezt írják:

"Levelét eljuttattuk a cikk szerzőjének, aki az Ön észrevétele nyomán megállapította: a cikkben kifejtett szakmai álláspontja korrekcióra szorul. Eszerint segítő családtag lehet az a személy is, aki máshol már heti 36 órát meghaladó óraszámban munkaviszonyban áll.
Sajnáljuk, hogy a cikk a foglalkoztatás tekintetében téves információt tartalmazott! Ezúton is elnézését kérjük, ha ez elbizonytalanította a szabályok alkalmazásában!    Tisztelettel: a szerkesztőség"
Most akkor már rendben a dolog. MZs.
mzs60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: Ildikó13 » pén. feb. 01, 2008 7:35 am

Kedves Klári!

Megtennéd, hogy nekem is elküldöd azt a bizonyos formanyomtatványt a segítőcsaládtaggal kötendő megállapodásról??

Címem : szbildiko@gmail.com 

Ildikó13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: margreta » szomb. feb. 02, 2008 8:43 pm

Szia Klári!

 Úgy látom nagyon kelendő a segítő családtag formanyomtatványod. Sokadikként még én is kérhetek tőled? Nagyon megköszönöm: margreta

magyarne@enternet.hu

 

margreta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: garbo50 » szomb. feb. 02, 2008 9:03 pm

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a kapott információt, így már valóban elmondhatjuk- kerek az egész. Mi sem vagyunk tévedhetetlenek, sőt van sokszor hogy a jószándék ellenére, rosszul válaszolunk a feltett kérdésre, ezért jó ez a fórum, ahol érvényesül a több szem többet lát elv, helyreigazítjuk az "eltévelyedetteket". Még így sem száz és megnyugtató a válasz sokszor, hisz egy kérdés feltevésben sem lehet teljeskörű az információ, így a válasz is csak vagylagos.

Mégegyszer köszönöm, hogy tájékoztattál .További jó munkát.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: Christell » hétf. feb. 04, 2008 9:28 am

Kedves Klári!

 Megtennéd, hogy nekem is elküldöd a segítő családtagos formanyomtatványodat? Nagyon köszönöm! gelencser-k@freemail.hu az e-mail címem.

Köszönöm!

Klári

Christell
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lehet-e segítő családtag ?

HozzászólásSzerző: HIDNA » hétf. feb. 04, 2008 4:23 pm

Sziasztok!

Akinek nincs még meg a nyomtatvány, a közös feltett anyagban megtalálja.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég

cron