Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

Egyéni vállalkozók

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: Zskovács » vas. aug. 01, 2010 5:52 pm

Ez kezd nagyon érdekes lenni, elmenekült Svédországba az EVA elől....

Az orvosok nem buta emberek, szerintem még könyvelőket is gyógyítanak, nem mindenkinek "aza" a könyvelő könyvel, nem tudom elképzelni, hogy egymással vagy más adózáshoz valamicskét is értő beteggel ne konzultáltak volna, legalább panasz szinten...Jelen esetben az orvos panaszáról beszélek.

A beteg körülnéz az interneten, ha valami betegségre, gyógymódra kíváncsi, miért nem tette meg egy diplomás ember, hogy beleolvasgasson a témába??

Nekem majdnem hihetetlen a történet, de tudom Szedlacsek -  valós dologról beszélsz, nekem mégis teljesen érthetetlen.

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: Zskovács » vas. aug. 01, 2010 5:54 pm

Szerintem is, csak "orvosoljuk" a témát, vitáról szó sincs. :-)
Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 01, 2010 5:57 pm

Én is teljesen véletlenül botlottam bele ebbe az ügybe. Akaratlanul szólta el magát a doktornő egy beszélgetésünk alkalmával: "Már megint be kell fizetnem az EVA-t."

 

Erre kaptam fel a fejem, hogy mi a fenének is EVA-zik... Oszt elkezdtem faggatni...  De nála már késő volt, alá volt írva a szerződése, a lakására már felvette a 60 % foglalót... Kellett belőle az EVA-ra is....

 

És azóta szép sorban kerülnek elő ezek az ügyek... Szerte az országból... 

 

Én sem értem, hogy eddig miért nem panaszkodtak bárkinek is, de a "kollegákat" sem értem...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: Zskovács » vas. aug. 01, 2010 6:02 pm

A "kollegákat" meg pláne....
Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 01, 2010 6:17 pm

Sziasztok!

Nekem mindenképpen az a feltünő, hogy a tucat orvos a szerencsétlen balek, és a sok könyvelő a hülye, lelkiismeretlen kontár. Mondom, ha egy-egy ilyen könyvelőről lenne szó, megérteném, de azt mondod számos orvosnak könyvel számos "ilyen" könyvelő. Nekem ez akkor sem tetszik, hogy mindenáron a könyvelőt akarják besározni. Azt a legegyszerűbb!!! Egyébként ha tényleg utána akarsz járni, mert annyira sajnálni kell szegény, rosszul kereső orvosokat (és egyéb akármivel foglalkozó, adót nem fizetni akaró ügyfeleket), akkor tényleg előbb a szerződést tanulmányozzátok át. Mindenképpen az az alapja, hogy a kedves ügyfél kártérítést követelhet e a könyvelőtől vagy sem. Szedlacsek, nem ellened beszélek, de ez az egész nekem valahogy nem kerek. Sajnos a tapasztalatom az, hogy az ügyfeleknél (durván fogalmazok) jó-rossz arány kb. 5-95%, a könyvelőknél viszont ennél sokkal több! Ha csak az ismeretségi körömből indulok ki, én már ott el sem tudok képzelni olyat, - mint ugye pl. Te is vagy - hogy az évek során ha ezt látja a könyvelő, egyszer sem hívja fel az ügyfél figyelmét, hogy tán mégis érdemesebb lenne kilépni abból ez EVA-ból....

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 01, 2010 6:19 pm

Találkoztam olyan esetekkel, hogy nagy könyvelő iroda (legalább 15 alkalmazott, több száz ügyfél) év végén automatikusan átjelentette alanyi ÁFA-mentes körbe azokat az ügyfeleit, akiknek a tárgy évi I-III. negyedévi, vagy I-XI. havi forgalma nem érte az alanyai mentes értékhatárt..... Az ügyfél tudta nélkül... Volt olyan, aki ugy tudta meg mindezt: a vevője szólt rá, hogy nem jó a számlája, mert nem számíthatna fel ÁFÁ-t...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 01, 2010 6:22 pm

Az egyik tavaly már mondta a könyvelőnek, hogy talán mégsem kellene eváz-nia, de az elmondása szerint azt a választ kapta, hogy : "Az sok munka lenne, ha most kilépnének."

 

Ugyanezért nem hajlandó ugyanez a "kollega" önellenőrizni a SZKHJ-t sem, mivel tőlem tudta meg több száz orvos, hogy az OEP finanszírozásukból fizetett béreik után nem kelle fizetniük.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 01, 2010 6:22 pm

Ez érdekes. És a vevő ezt honnan tudta, ha a vállalkozó nem íratta át az adószámát 1-esre? Egyébként egyet értek Veled, az ilyen eset valóban brutális, és nem szabadna előfordulnia. Valóban, az ügyfél-könyvelő viszonyának egyik alappillére a bizalom, legalábbis az lenne szép, ha mindkét oldalról így működne.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: Marni » vas. aug. 01, 2010 6:24 pm

Ez tényleg egyre érdekesebb.....

A Vadászati engedélyt mondjuk tényleg mindenképp első helyen említeném, mint a vállalkozás érdekében felmerült elszámolható költség! Borítékot, mint tudjuk, mindig üresen ad oda a beteg! :D :D Abban igazad van, hogy vannak lakóövezetek, ahol bizony vékonyodnak, s vannak tisztességesnek nevezhető orvosok.

(Viszont nem egy esetben van, hogy boríték nélkül simán nem ad beutalót, nem hajlandó táppénzre venni a rászorult beteget, de akár odáig is képes egynémelyik elmenni, hogy még receptet sem ír.... "menjen be a patikába", szóval kontárt ott sem nehéz találni! Igen, a hivatalos javadalmazásuk alacsony, az adminisztráció túl sok, viszont amellett, hogy van jó erős kamarájuk, nem biztos, hogy azon a területen hasznosítják az érdekérvényesítő képességüket, ahol megoldást hozna. A nagy összetartás miatt kontraszelekció meg szinte semmi, ott nem hullik a férgese! Viszont, tudom a téma nem ez. Zárójelbe is tettem.)

Ugyanakkor a "borítékok" nem csak a betegtől érkeznek, ugye az orvoslátogatók sem azért állítják le a rendelést hetente kétszer egy-két órára, mert fáj a torkuk, a gyógyászati-segédeszköz cégek sem mankót szállítanak a rendelőbe minden hónapban. :O Nem egy eü. szolgáltató van, aki gyógytermék, vagy gyógyhatású készítmény, kozmetikai cikkek forgalmazással is foglalkozik, sőt E.M.N.S. tevékenysége is van.

 

Hirtelenjében nem tudom megtippelni, hogy hogyan tudhatsz 1200 vállalkozót folyamatosan áttekinteni, valószínűleg az Orvosi Kamara az ügyfeled......, (nem vitatom, csak kíváncsivá tesz :) )!

Ilyen erős "képviseletet" az orvos-hozzátartozók szoktak kifejteni. :) Kezd kicsit könyvelőellenesnek hatni az álláspontod (bár tudom, hogy nem újként regisztráltál be most és csak ezért, tehát valószínűleg nem ez a szándékod.). 

Viszont egyre kíváncsibb leszek a konkrét írásos "bizonyítékokra".

Marni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Könyvelői felelősség rossz tanácsért

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 01, 2010 6:25 pm

Nos, ez 1 db kolléga. És még azt is figyelembe kéne venni ezeknél az eseteknél, hogy vajon kezdetben milyen volt a könyvelő hozzáállása, és milyen az ügyfélé. Mert ha kezdetben egyoldalú volt a lelkesedés a könyvelő részéről, hogy mindenben segítsen az ügyfélnek, de ezt az ügyfél nem tette meg viszont, s ezzel lelohasztotta a könyvelő lelkesedését, hát, akkor bevallom valamelyest még ezt a könyvelőt is megértem, bár én inkább az a fajta vagyok, hogy akkor inkább megválok az ilyen ügyféltől... 
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron