Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozás megszűntetése

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. márc. 11, 2007 8:04 pm

Sziasztok!

Olvassátok már el a Csigabiga által feltett állásfoglalás első bekezdését! Üdv, Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: iluci » vas. márc. 11, 2007 8:26 pm

Szia Mari !

A hivatkozott APEH állásfoglalásból Te másképpen gondolod az ÁFA megfizetését ? Üdv.

iluci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. márc. 11, 2007 8:57 pm

Szia Iluci!

Igen, másként gondolom. A Te kérdésedtől már egy kicsit eltértünk, miután Te mg. szolgáltatást végeztél, nálad nem valószinű, hogy volt leltárkészlet, csak az eszközök vonatkozásában kell nézni. Azonban írtad, hogy 1992. volt a használatbavétel ideje, gondolom, hogy még ÁFÁ-s időszakban letelt az 5 év, így azzal már nem kell foglalkozni. Igaz, nem írtad, hogy mikor lett alanyi mentes. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: iluci » vas. márc. 11, 2007 9:30 pm

Szia Mari !

2002-től vagyok alanyi mentes és még az áfás időszakban leamortizálódtak az eszközök. Akkor így nem kell foglalkoznom az áfával ?  Üdv.Iluci

iluci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. márc. 11, 2007 10:09 pm

Szia Iluci!

Véleményem szerint Neked már nem kell foglalkoznod az ÁFÁ-val, mert az 5 év a használatbavétel időpontjától számítva letelt. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: Csigabiga » hétf. márc. 12, 2007 9:21 am

Most hívtam fel az APEH-t, egy másik irányítószámot adtam meg, így a pécsi igazgatóság tájékoztatása vette fel. 

Most viszont a hölgy nagyon világosan elmagyarázta azt, amit Zizi is írt, hogy akkor kell arányosítani ill. áfát fizetni, ha valóban egy másik gazdasági tevékenységre, tárgyi mentes tevékenységre használja fel a tárgyi eszközt.

A leltárkészlet után és az értékesített tárgyi eszköz után azért nem kell fizetni áfát, mert áfával együttes értéke lesz az értékesítés során bevétel. 

Most azt hiszem elfogadom ezt, az apeh állásfoglalás pedig mehet a kukába. Nem semmi...

Szilvi 

Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. márc. 12, 2007 12:49 pm

Szia Csigabiga! Mondtam én, nálam ez 2004.december végén és 2005. dec. végén is téma volt egy fontos döntés meghozatala miatt. ÁFÁ-ból kilépjünk-ne lépjünk az volt a kérdés. Alanyi mentes korában el is adhatja ÁFA nélkül, kivétel ha megszünéskor megvolt a tárgyi eszköz. Ani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: iluci » hétf. márc. 12, 2007 6:15 pm

Szia Garbo!  A családnak, ha ingyenesen átadnánk bizonyos tárgyi eszközöket, ez mivel járna ? Üdv.
iluci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. márc. 12, 2007 6:25 pm

Szia Iluci!

Végül is nem teljesen ingyenes átadásra gondoltam, de lehetőleg megvédhető árral, bár itt szerintem a kölcsönösen kialkudott , számlával elfogadott árba nem lehet  belekötni.

Mérlegelni kell, hogy az így elszámolt bevétel, a vállalkozásnak mit eredményez,milyen költségei vannak, lesz e személyi kivétje, amit ugye költségként lehet elszámolni.

A család szempontjából olyan valakinek érdemes eladni, akinek van egy kis megmüvelendő területe, mert saját maga használhatja, a család számára végezhet vele munkákat, ha másnak is van ilyen . Más vonzata nincs.

Ilyesmire gondoltál a kérdésedben?

Üdv. 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozás megszűntetése

HozzászólásSzerző: Csigabiga » hétf. márc. 12, 2007 6:42 pm

Köszi Ani! Remélem jó lesz így. Igaz a törvény most sem egyértelmű szerintem. De ez van... Üdv: Szilvi
Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég

cron