Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vevők/szállítók elszámolása megszűnő EV-nél

Egyéni vállalkozók

Vevők/szállítók elszámolása megszűnő EV-nél

HozzászólásSzerző: nmrozika » szer. nov. 25, 2009 8:43 pm

Igen Mária! Én is így gondolom, ahogy Te.

2009-ben: A bevételekből az összes kiszámlázott, költségekből a kifizetett az amit a vállalkozói bevallásban kell elszámolni.

2010-ben: Én is fordítottan látom a helyzetet. A bevételekből csak a kifizettet kell elszámolni, költségből az összes szállítót. De mivel ez nincs így egyértelműsítve marad az amit Te is írtál, a ktsg. számlákból is csak a kifizettet számolom el a vállalkozi bevallásban.

Logikusabb is. A bevallás határidejéig megvalósul a pénzforgalmi szemlélet. A későbbi időszakban meg majd jön az "ökölharc", mit tud kihajtani a vevőiből ill. a szállítói tőle mit tudnak behajtani...

Mégegyszer neki ülünk majd a vállalkozóval, hogy átbeszéljük, melyik az amit biztos kifizetnek, melyikre nincs semmi remény...

Köszönöm, Rozi

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Vevők/szállítók elszámolása megszűnő EV-nél

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. nov. 25, 2009 8:49 pm

Rozika!

Jó köröket futtattál velünk. A 10.sz.hozzászólásodban lévő dolgok 2010-től érvényesek. 2009-ben az összes kiszámlázott tételt bevételként kell kezelni megszűnéskor. A befolyt tételek figyelembevétele maj 201.évtől érvényesek, azokAzt hiszem, két malomban őrlünk. Te a 2010.változások figyelembevételével érvényes szöveget írod. De 2009-ben még nem azt kell nézned. Vagy 2010-ben akarsz megszünni? Erre nem tértél ki a kérdésed feltevésekor. ra vonatkozik, akik 2010-ben szűntetik meg a vállalkozásukat.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Vevők/szállítók elszámolása megszűnő EV-nél

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. nov. 25, 2009 8:49 pm

Szia Madora! Rozi 10. válaszából másolok:

Szegény vállalkozóm! Nem tudjuk eldönteni, az idén vagy jövő év elején szüntesse meg a tevékenységét. (Van vevője és szállítója is jócskán. Van amit nem fognak kifizetni és Ő sem tud emiatt utalni. A kintlévősége több, mint a tartozása.)

Rozi

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vevők/szállítók elszámolása megszűnő EV-nél

HozzászólásSzerző: nmrozika » szer. nov. 25, 2009 9:44 pm

Igen,igen... "elkerültük" egymást.

Eredetileg 2009-ben akart megszünni, ehhez kapcsolódott az alap kérdés, hogy minden kiszámlázott vevőt be kell-e vallani. Arra jututtunk (Te is), hogy be kell. A vállalkozót tájékoztattam, hogy mire számítson.

Néhány nap múlva megvettem a HVG-t, azt olvasgattam, miközben Zsuzsa hozzászólt a témához, hogy milyen jó hogy körbejártuk a dolgot.....erre reagáltam, hogy igen, de szinte már nem is aktuális (másfél hónap és elfelejthetjük) mert itt vannak a változások....és megint van, ami nem teljesen egyértelmű.

Még nem szünt meg a vállalkozó, csak kérdezte, hogy mit kell fizetnie, ha megszűnik az idén. Ezért kezdtem el kérdezősködni. Ahogy olvastam a változást, utána kezdtünk gondolkodni azon, hogy esetleg jobban jár, ha még néhány napig kihúzza és 2010-ben szűnik meg.

LÉNYEG...mostmár ismerjük a 2009 és 2010-es szabályokat is.

MINDENKINEK KÖSZI A KUTAKODÁSÁT! Üdv. Rozi

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 99 vendég