Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

Egyéni vállalkozók

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » hétf. feb. 19, 2007 8:40 am

Szia Zsuzsa, hát sikerült egy álmatlan éjszakád szerezned nekem.

Az én olvasatomban a a minimum járulékalap a FŐFOGLALKOZÁSU egyéni vállalkozókra, a társas vállalkozások FŐÁLLÁSU tagjaira,  és a Foglalkoztatónak TBJ. 5. §. 1.bek szerint biztositott foglalkoztatottjaira vonatkozik.

Sehol nem emliti a "mellékfoglalkozásu" vállalkozót. A többes jjogviszonyos egyéni vállalkozónál a járulék alapja mindkét esetben a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem. Ha nem veszi ki a kivétet,  nincs járulékfizetési kötelezettsége sem.

Tehát mivel én nem is jelentettem be a mellékfoglalkozásu vállalkozót a 06T031-esen, mivel ő nem főfoglalkozásu vállalkozó,  nincs  dupla járulékfizetési kötelezettsége sem.

A 06584-esen persze lejelentettem 0-san. 

Hát mit mondjak, nem vagyok azért teljesen nyugodt.

Szia: vizsu. 

zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. feb. 19, 2007 9:41 am

Szia Zsuvi!

Bocsánat, ha álmatlan éjszakakát okoztam.

A 15-ös kérdésben azt kérdezted, hogy mi a különbség a 36 órás vállalkozó és a kieg. tev.vállalkozó között. Én csak arra válaszoltam. Azt is írtam továbbá, ha a 36 óra igazolva van nem kell megfizetni a járulékot még a minimálbér után sem.

A nyugdijas, illetve a 36 órás jogviszony melletti vállalkozót nem kellett jelenteni a 06T1031-en mert nincs  kötelező járulékfizetés előírva részükre. 

Üdv: P.Zsuzsa 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » hétf. feb. 19, 2007 9:58 am

Köszi Zsuzsika, most már megnyugodtam. Egyébként a 15-os kérdést "Milus" tette fel, aki most döbbent rá, hogy e két kategória nem azonos. (Sokáig én is ebben a hiszemben voltam.)

EGYÉBKÉNT NÉVNAPOD ALKALMÁBÓL JÓ EGÉSZSÉGET, SZÉP ÉS ÖRÖMTELI NAPOKAT KIVÁNOK NEKED!

üDV.:vizsu.

zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: milus14 » hétf. feb. 19, 2007 11:16 am

Sziaztok!

Én még mindig ott tartok, hogy milyen bevallásokat kellett volna beküldenem.

Zsuvi, megígérted, hogy megírod!

Bocs, ha sürgetlek

 

szia, Milus

milus14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. feb. 19, 2007 3:52 pm

Szia!

Köszönöm szépen és ha a zsu Zsuzsát jelent akkor viszont kívánom. Reggel még a nagy rohanás előtt ránéztem a fórumra és lelkiismeretfurdalásom lett, hogy nem aludtál. Ezek szerint még nagyon nem láttam. Na mindegy a lényeg a lényed. 

Üdv: P.Zsuzsa 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » hétf. feb. 19, 2007 8:03 pm

Miluska nem tudom milyen vállalkozód van. Kiegészitő tevékenységet folytató (azaz nyugdijas), vagy másodállásu (heti 36. órát meghaladó munkaviszony melletti vállalkozó).

A másodállásunak be kellett volna adnod február 12.-ig a 06584-es jjárulék bevallást, ami a tavalyi vállalkozói kivét után fizetett be.

Ha nem vett ki kivétet, akkor is 0-san kell beadni. Azonkivűl majd el kell készitened neki április 30-ig a NYENYI-t. A 0758-ason az idei  járulékokat kell bevallani, a január hónapot szintén febr. 12.-ig.

DE HA MÁSODÁLLÁSU A VÁLLALKOZÓ (HETI 36 ÓRÁT MEGHALADÓ MUNKAVISZONYU) AKKOR HA NEM VESZ KI KIVÉTET, MÁR AZ IDÉN NEM KELL MÉG 0-S BEVALLÁST SEM BEADNI. DE HA VALAMELYIK HÓNAPBAN KIVESZI A KIVÉTET, ARRÓL A HÓNAPRÓL BE KELL VALLANI A JÁRULÉKOKAT TÁRGYHÓNAPOT KÖVETŐ HÓNAP 12-IG. 

/Remélem tudtam segiteni/.

Üdv. Zsuvi. 

 

 

 

 

zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: milus14 » kedd feb. 20, 2007 7:20 am

Nagyon köszönöm a segítséget, megnyugtattál.

 

...Nagyon sok boldog névnapot kívánok...

 

Milus

milus14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: Törpe » kedd feb. 20, 2007 7:25 am

Egyetértek Zsuvival! Mi sem adtuk be sem nyugdíjas (kieg.tev.) sem másodállású e.v.-nak a 0758-ast, ha nem volt váll. kivét. Én is úgy hallottam egy APEH-os előadáson, ott is arra hívták fel a figyelmet, hogy 2006. évre vonatkozóan be kellett adni mindent nullásan is, de 2007-re ez már nem mindenre vonatkozik. Pl. így a 0758-asra sem ezekben az esetekben!
Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zsuvi » kedd feb. 20, 2007 11:37 am

Köszönöm Miluska, örülök ha végre én is tudok valamiben segiteni nektek. Nagyon szeretem ezt az adófórumot, mert gyors, praktikus, és szinte azonnal jön a válasz. Ebből kiderült többek között az is, hogy rajtam kivül még rengetegen dolgoztok késő este is.

Sziasztok. Zsuvi. 

zsuvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 86 vendég